Sportovní přenosy na Nova Sport 5 live – TV program, přehled sportů, jak naladit

Nova Sport 5 live je další nová sportovní televize ve skupině Nova. Vznikla poté, co Nova oznámila vysílání závodů F1 a tak se z této sportovní stanice těší zejména fanoušci motosportu. Podívejte se na podrobné informace o Nova Sport 5 a sledujte sportovní přenosy živě.

Nova Sport 5 na Skylinku

Nova Sport 5 live

Počet TV kanálů, na kterých lze sledovat sportovní přenosy, u nás neustále roste. Jen tento rok začíná vysílat minimálně 5 nových stanic, Nova Sport 5 live je jednou z nich. Zaměřuje se zejména na závody Formule 1.

Proč sledovat Nova Sport 5 živě

Pokud vás zajímá F1 program, sportovní kanál Nova Sport 5 je jediné místo, kde můžete sledovat F1 živě v nejvyšší obrazové kvalitě a s česko-slovenským komentářem.

Nova Sport 5 nabízí veškerý dostupný obsah ze závodů F1, kromě toho program doplňují i superbiky a vybrané evropské fotbalové soutěže.

NOVA SPORT 5
Kde sledovat internetová a satelitní televize
Příbuzné kanály Nova Sport 1, Nova Sport 2, Nova Sport 3, Nova Sport 4, Nova Sport 6
Sporty motorsport, fotbal
HD přenosy ANO
Internet / mobil ANO
Majitel Central European Media Enterprises (CME)
Web tn.nova.cz/sport

Jak naladit TV kanál Nova Sport 5

Naladit TV kanál Nova Sport 5 je možné od 29. února přes internetovou i satelitní televizi. V nabídce ji má O2 TV a Skylink, s dalšími TV operátory se aktuálně vedou jednání.

▶︎ Kompletní přehled poskytovatelů ⇓

Nova Sport 5 online

Zatím není jasné, zda bude možné sledovat Nova Sport 5 online např. přes platformu VOYO. Jakmile budeme znát nové informace, zveřejníme je zde.

Nova Sport 5 online zdarma

Nova Sport 5 online zdarma sledovat možné není, jedná se o prémiovou placenou stanici. Naladit se dá různými způsoby, vždy je ale v rámci placených televizních balíčků velkých operátorů.

Nova Sport 5 program dnes a zítra

Nova Sport 5 program dnes a zítra najdete především na oficiálních webových stránkách TV Nova, spolu s programy ostatních stanic této skupiny. Dalšími místy, kde se program Nova Sport 5 zveřejňuje, je portál tvp.cz nebo TV program na webu LiveSport.

Jaké sporty vysílá Nova Sport 5 live

Nova Sport 5 live vysílá zejména živé přenosy z motorsportu, kromě něj se v programu objevují i zápasy předních evropských fotbalových lig. Hlavním sportem na Nova Sport 5 je ale Formule 1, kterou zde fanoušci mohou sledovat v maximálním rozsahu a v nejvyšší kvalitě.

SPORTY NA NOVA SPORT 5
Motorsport Formule 1, Formule 2, Formule 3, Porsche Super Cup
Fotbal Liga mistrů, Bundesliga, LaLiga, Serie A
Další sporty Házená, extrémní sporty

Nova Sport 5 F1

Nova Sport 5 F1 přebírá po několika letech, kdy se závody Formule 1 vysílaly na stanicích Sport 1 a Sport 2. Vysílací práva získala od roku 2024 Nova a rovnou pro F1 vytvořila nový samostatný televizní kanál. Můžete zde sledovat všechny tréninky, kvalifikace a samotné závody F1.

Součástí každého závodního víkendu Formule 1 je také nové studio, které bude na programu, jak před, tak po závodě. Ve studiu bude přítomno, kromě 4 stálých členů, také 20 vybraných fanoušků, kteří se o účast pokouší v instagramových soutěžích od TV Nova.

Formula 2 na Nova Sport 5

Na Nova Sport 5 nechybí ani kompletní F2 program. Tato stanice nabízí přímé přenosy nejen ze závodů, ale i z kvalifikací a dokonce i tréninků. V seriálu Formule 2 se představí i náš závodník Roman Staněk.

F3 na Nova Sport 5

V programu Nova Sport 5 je i Formule 3. Sledovat zde můžete přímé přenosy a záznamy z tréninků, kvalifikací i hlavních závodů.

TIP ❱ Sledujte motosport live ›

Evropský fotbal na Nova Sport 5

Také fotbal live na Nova Sport 5 má své zastoupení a doplňuje přenosy z F1. Na Nova Sport 5 je možné sledovat zápasy z těch nejlepších evropských fotbalových soutěží, jako je Liga mistrů, Evropská liga, Konferenční liga, španělská LaLiga, italská Serie A nebo německá Bundesliga.

Další sporty v programu Nova Sport 5

Program Nova Sport 5 kromě motorsportu a fotbalu nabízí doplňkově i další sportovní disciplíny. Jeho součástí jsou tak např. záznamy z německé házenkářské Bundesligy, různé dokumenty o extrémních sportech nebo zajímavé talk show.

Nova Sport 5 poskytovatelé CZ

Televizní kanál Nova Sport 5 mají v nabídce pouze vybraní poskytovatelé placené televize. Stanice je součástí nabídky O2 TV, Vodafonu, Skylinku a Telly,  u Skylinku a Telly to platí jak pro internet, tak i pro satelit.

*cena v tabulce je uvedená za měsíc
POSKYTOVATELÉ NOVA SPORT 5
Poskytovatel Možnosti Aplikace Cena (od)
O2 TV Internet Android, iOS 299 Kč
Skylink Satelit, internet Android, iOS 399 Kč
Telly Internet, satelit Android, iOS 300 Kč
Vodafone Kabel, internet Android, iOS 300 Kč

Nova Sport 5 O2 TV

Už dlouhodobě má O2 nejlepší nabídku sportovních kanálů v ČR, zařazení Nova Sport 5 to jen potvrzuje. Do O2 TV se tak po několika letech vrací závody Formule 1, které tam chyběly kvůli absenci stanic Sport 1 a Sport 2.

 • Kabelová TV: Ne
 • Satelitní TV: Ne
 • Internetová TV: Ano, od 299 Kč/měsíc
 • Smart TV aplikace: Samsung, LG, Android/Google TV
 • Mobilní aplikace: Ano, pro Android i iOS
 • Web: o2.cz

Satelitní a internetový operátor Skylink v poslední době výrazně posiluje svoji sportovní nabídku a Nova Sport 5 je toho dalším důkazem. Velkým minusem jsou ale stále chybějící stanice Eurosport 1 a Eurosport 2.

🔓 Nova Sport 5 na Skylink

 • Kabelová TV: Ne
 • Satelitní TV: Ano, od 449 Kč/měsíc
 • Internetová TV: Ano, od 399 Kč/měsíc
 • Smart TV aplikace: Samsung, LG, Android/Google TV, Finlux, Hitachi, JVC, Telefunken, Toshiba, GoGEN, Hyundai, Orava
 • Mobilní aplikace: Ano, pro Android i iOS
 • Web: skylink.cz

Nova Sport 5 Telly

Jako třetí se s Novou domluvila i Telly, která stanici Nova Sport 5 zařazuje do internetové i satelitní nabídky. Nový kanál je součástí balíčku Střední, Velký a Sport online, resp. Sport. Kromě stanic od O2 TV a Canal+ tak Telly nabízí všechny sportovní programy.

🔓 Nova Sport 5 na Telly

 • Kabelová TV: Ne
 • Satelitní TV: Ano, od 300 Kč/měsíc
 • Internetová TV: Ano, od 350 Kč/měsíc
 • Smart TV aplikace: Samsung, LG, Android/Google TV, Hisense, JVC, Toshiba, Sencor, Nexus, Strong
 • Mobilní aplikace: Ano, pro Android i iOS
 • Web: telly.cz

Nova Sport Vodafone TV

Dalším operátorem, který zařadil stanici Nova Sport 5 do svojí nabídky, je Vodafone. Naladit ji lze jak v kabelové televizi, tak i přes internet, program je součástí nových balíčků Sport a ALLinONE.

 • Kabelová TV: Ano, od 300 Kč/měsíc
 • Satelitní TV: Ne
 • Internetová TV: Ano, od 300 Kč/měsíc
 • Smart TV aplikace: Samsung, LG, Android/Google TV
 • Mobilní aplikace: Ano, pro Android i iOS
 • Web: vodafone.cz

Nova Sport 5 informace

Televizní kanál Nova Sport 5 je dalším programem televizní skupiny Nova a zároveň její pátou sportovní stanicí. Skupina Nova Sport je na trhu už velmi dlouho, pod touto značkou zde vysílá od roku 2008. Její historie je ale ještě delší, původně se jmenovala Galaxie Sport a vysílala už od roku 2002.

Majitelem TV Nova je společnost CME, která vlastní televize i v dalších evropských zemích, např. na Slovensku, Rumunsku, Bulharsku nebo Slovinsku. Od roku 2020 je jejím vlastníkem mezinárodní investiční skupina PPF, pod kterou patří také operátor O2 nebo banka Air Bank.

Kromě nyní už šestice sportovních kanálů Nova Sport patří do skupiny Nova také programy Nova, Nova Cinema, Nova Action, Nova Fun, Nova Gold, Nova Lady a Nova International a také oblíbená streamovací služba Voyo.

VIDEO: Nova Sport 5 PROMO

Zdroje: mediaguru.cz, wikipedia.org. nova.cz, o2.cz, skylink.cz, telly.cz