Fight Night Challenge (27.12. 2021) – program, informace, kompletní výsledky, záznam. Zvítězil Végh i Boráros, Pirát remizoval

Fight Night Challenge je novým projektem na scéně bojových umění v Česku a na Slovensku. Mohli jsme vidět boxerské zápasy Attily Végha, Rytmuse, Gábora Borárose, Patrika Kincla a dalších. Informace a kompletní výsledky z FNC. Došlo k oznámení Fight Night Challenge 2!

Fight Night Challenge (27.12.)

TIP ❱ Fight Night Challenge LIVE ›

Fight Night Challenge 2!

Již nyní víme, že se bude konat Fight Night Challenge 2! Také víme, že hlavním zápasem večera bude souboj dvou rapperů Separa a Majka Spirita.

Kdy a kde se FNC konalo

FNC se konalo 27.12 od 19:00 v Zoner Boby Hall v Brně, kde se v poslední době koná většina turnajů Oktagon MMA, včetně Oktagon 30 (30.12.).

Tyto dva turnaje ale nejsou poslední velké bojové eventy roku 2021. 29. prosince můžeme sledovat také Boxing Lucerna, který je typickou součástí pražských vánočních svátků.

Víme také, že je na programu FNC 2, ale přesné datum zatím neznáme.

FNC aktuality

Už teď víme, že promotéři chystají druhý galavečer FNC. Kdy by se Fight Night Challenge 2 uskutečnil, zatím nevíme, ale můžeme počítat s tím, že na jeho programu bude zápas Separ – Majk Spirit.

Fight Night Challenge vstupenky a diváci

Na 27.12 Fight Night Challenge se podívali i diváci, i když pouze v omezeném množství. Na event Fight Night Challenge 2 ale budou mít nepochybně přístup ve větším množství.

FNC zápasníci

Zde je seznam bojovníků, kteří na FNC vytsoupili. Přehled jednotlivých dvojic najdete níže.

 • Attila Végh (SK)
 • Patrik Rytmus Vrbovský (SK)
 • Samuel Krištofič (SK)
 • Patrik Kincl (CZ)
 • Gábor Boráros (SK)
 • Alexander Cverna (SK)
 • Jakub Gazdík (CZ)
 • Laky Royal (CZ)
 • Karol Welter (PL)
 • Moloch (SK)
 • Michal Plesník (SK)
 • Frayer Flexking (SK)
 • Denis Farkaš (SK)

Fight Night Challenge karta, program a výsledky

Fight Night Challenge karta a program pozůstávála ze známých jmen česko-slovenského MMA, boxu i šoubyznysové scény.

Hlavním tahákem večera byl souboj Végh – Kincl. Zajímavý zápas nabídl také duel Rytmus – Boráros nebo Krištofič – Cverna.

Fight Night Challenge program

Fight Night Challenge program přinesl i nebojovou podívanou v podobě vystoupení Ega a Separa.

Fight Night Challenge výsledky

V tabulce se můžete podívat na kompletní Fight Night Challenge výsledky.

Fight Night Challenge výsledky
Box Attila Végh – Patrik Kincl Na body
Box Rytmus – Gábor Boráros Na body
Box Samuel Krištofič – Alexander Cverna Remíza
Box Čis T – Frayer Flexking KO 2. kolo
Box Jakub Gazdík – Denis Farkaš Na body
Box Moloch Vlavo – Laky Royal Na body
Box Michal Plesník – Michal Ryba Na body

Fight Night Challenge Attila Végh

Fight Night Challenge Attila Végh byl největší atrakcí večera. Végh mluvil o tomto boxerském zápase už loni, ale tehdy nikdo netušil, o co se vlastně jedná. Attila nezápasil od roku 2019, kdy se uskutečnil Zápas století. Zmínil ale, že by chtěl vyzkoušet box, což je něco, v čem ještě (na rozdíl od MMA) zatím moc nedokázal.

Jeho soupeřem měl být MMA veterán Emanuel Newton, kterého Attila zná ještě z Bellatoru, ale nakonec ho na poslední chvíli nahradila jiná MMA ikona Patrik Kincl. A viděli jsme vskutku zajímavou podívanou. Možná se duelu Végh vs. Newton dočkáme v rámci Fight Night Challenge 2.

Attila Végh je známý velmi dobrým vztahem s Rytmusem. Oba reprezentuje stejný agent, Frankovic agency, a Rytmus pro Attilu nazpíval nástupovou píseň. Vychutnejte si také zajímavý rozhovor se samotným Daliborem Frankovičem.

Fight Night Challenge Rytmus

Po zápase Rytmus vs Marpo chce slovenský rapper boxovat znovu. Tehdy sice prohrál, ale nyní dostává druhou šanci. V rámci Fight Night Challenge Rytmus chtěl vytřít zrak všem „haterům“ a dokázat, že se připravil ještě lépe a umí předvést lepší výkon.

Jeho protivníkem byl slovenský Maďar Gábor Boráros, který měl ve světě MMA stejné jméno, jako Rytmus – diváci ho buď milují, nebo nenávidí. Oba tábory však dokáže zaujmout skvělou show, kterou předvádí od nástupu až po rozhodnutí zápasu.

Rytmus box

Rytmus zatím boxoval pouze proti dalšímu rapperovi Marpovi, a to na turnaji XFN 15. Zápas skončil ve prospěch Marpa, který vyhrál na body po 6 kolech. Rytmus tehdy ale ukázal bojovnost a můžeme očekávat, že nyní bude jeho výkon ještě lepší.

Jak sledovat Fight Night Challenge live

Fight Night Challenge live bylo možné sledovat pouze přes oficiální PPV (Pay-Per-View), které funguje podobně jako u Oktagon live přenosy. Bohužel velkou kaňkou bylo prakticky nefunkční PPV na první zápasy.

Fight Night Challenge PPV nefunguje

Organizátoři se bohužel příliš dobře nepopasovali s PPV, které od začátku turnaje vůbec nefungoval. Situaci se sice snažili od začátku řešit, bohužel ale velká část turnaje byla divákům PPV nedobrovolně skryta.

Celý stream se rozjel až okolo 4. zápasu. Naštěstí ale zápasy, které jste neviděli online můžete zhlédnout alespoň se záznamu.

V případě, že podobná komplikace nastane i na FNC 2, doporučujeme sledovat oficiální instagramový profil eventu, kde pořadatelé informují o všech aktualitách, včetně upadateů o PPV.

Fight Night Challenge záznam

Fight Night Challenge záznam máte k dispozici v případě, že jste zakoupili oficiální PPV. Můžete se tak zpětně podívat na celý galavečer.

Co je to Fight Night Challenge

Fight Night Challenge je projekt, který si klade za cíl ještě větší popularizaci bojových sportů u široké veřejnosti. Pořádali ho společnost Evency a Spartakus Fight Gym (Trnava, Slovensko), ve kterém trénuje také populární MMA bojovník Attila Végh.

Právě Végh byl hlavní tváří FNC, díky koronaviru nakonec neboxoval proti Emanuelu Newtonovi, ale Patriku Kinclovi, kterého jsme mohli sledovat v KSW live a příští rok bude součástí Oktagonu 31.

Velkým překvapením je, že do role uvaděče zápasů byl pasován další známý MMA zápasník, Karlos Vémola který nemůže kvůli zranění nastoupit do Oktagonu 30. I tak se zde však uviděl s protivníkem, kterému měl na tomto turnaji čelit. Nutno dodat, že Karlosův výkon byl v roli uvaděče opravdu skvělý.

Dočkali jsme se také zápasu Samuel Krištofiče, ovšem ne v MMA, ale v boxerském zápase proti Alexandru Cvernovi. Zápas který byl chvíli exhibicí a chvíli tvrdým bojem nakonec skončil remízou.

O moderování se postarala sehraná dvojice bývalých slovenských hokejistů Marian Gáborík a Boris Valábik, kteří už nějakou dobu spolupracují na podcastu Boris a Brambor.

Večera se zúčastnili také rappeři Ego a Separ. Ti sice nebojovali ale na galavečeru vystoupili.

TIP ❱ Box live přenosy ›

Zdroj: Facebook, Instagram, Youtube.com, Tipsport.cz