Hokejová Tipsport extraliga 2021/22 – tabulka, výsledky, program zápasů a live přenosy. Stav finálové serie!

Tipsport extraliga 2021/2022 je v současné době ve fázi play-off. Do semifinále se podařilo hladce postoupit Třinci, Mladé Boleslavi a Českým Budějovicím. Sparta, poslední postupující, si vítězný zápas vybojovala až ve třetím prodloužení! V rámci semifinále se proti sobě postaví Sparta a České Budějovice. Druhou dvojici tvoří Třinec a Mladá Boleslav.

Sledujte celé play-off živě ›

Tipsport extraliga finále play-off program a výsledky

Podívejte se , jak si vedou týmy v rámci Tipsport extraliga finále play-off!

FINÁLE PLAY-OFF 2022
Stav série
Třinec vs. Sparta 3:2

Tipsport extraliga ledního hokeje 2021/22

Tipsport ELH – základní informace

 Česká hokejová Tipsport Extraliga
Oficiální název: Tipsport extraliga ledního hokeje
Rok založení: 1993 (pokračování Československé ligy)
Úřadující šampion HC Oceláři Třinec (2020/2021)
Nejúspěšnější klub HC Petra Vsetín
Počet týmů 15
Hokejová liga mistrů 3 místa
Vysílací práva Tipsport, Chance, ČT Sport, O2 TV Sport
Nižší soutěž: Chance 1. liga
Web: hokej.cz

Sledujte Tipsport extraliga ledního hokeje

Jak již napovídá samotný název, extraliga ledního hokeje se vysílá v rámci TV Tipsport a Chance TV. Zde můžete sledovat všechny zápasy včetně play-off vyřazovací části. Můžete tak vždy sledovat svůj oblíbený tým!

Návod jak sledovat Tipsport extraliga ledního hokeje zdarma

 1. Jednoduše si vytvoříte účet u Tipsportu.
 2. Po registraci získáte sportovní přenosy na 7 dní zdarma.
  Pak musíte za 30 dní vsadit alespoň 30 korun.
 3. Vedle možnosti sledovat extraligu získáte také bonus 150 Kč na první sázky.
 4. Náš tip pro vás: 150 Kč si rozdělte na menší částky a malé kurzy. Můžete tak sledovat celou sezonu!

SPUSTIT TV TIPSPORT ▹

ELH play-off

Tipsport extraliga 2021/22

Základní část hokejové Tipsport extraliga 2021/2022 odstartovala 8.9.2021 a poslední zápasy se odehráli 9.3.2022. Po základní částí následuje předkolo play-off, samotné play-off a baráž o udržení se v extralize. Letošní ročník byl ale jiný než ty předešlé. V základní části se totiž představilo hned 15 týmů a diváci viděli hned hracích 60 kol.

TIP ❱ Tipsport Extraligu živě ›

Kdo obhajuje titul v Extraliga ledního hokeje

Loňský ročník Extraliga ledního hokeje skončil vítězně pro třinecké Oceláře. Ti ve finále porazili Liberec v poměru 4:1. Třinec v rámci Tipsport Extraligy ledního hokeje i letos postoupil do vyřazovací fáze. Aktuálně hraje semifinále proti Mladé Boleslavi. Liberec ale své druhé místo nezopakuje. Vypadl ve čtvrtfinále se Spartou.

Týmy hrající hokejovou Tipsport ligu v sezoně 2021/22

Letošní hokejovou Tipsport ligu hrálo celkem 15 týmů. Zpět do extraligy se dostali Rytíři Kladno, kteří měli sehrát také Winter Classic, ten byl ale nakonec z důvodu pandemie koronaviru zrušený. Protože byl minulý ročník nesestupový, nikdo z extraligových týmů nesestoupil.

 • Bílí Tygři Liberec
 • PSG Berani Zlín
 • Mountfield HK
 • HC Vítkovice Ridera
 • HC Verva Litvínov
 • HC Škoda Plzeň
 • HC Sparta Praha
 • HC Olomouc
 • HC Oceláři Třinec
 • HC Kometa Brno
 • HC Energie Karlovy Vary
 • HC Dynamo Pardubice
 • BK Mladá Boleslav
 • Madeta Motor České Budějovice
 • Rytíři Kladno

TIP ❱ Kde sledovat sportovní přenosy ›

Extraliga ledního hokeje v TV

Vedle možnosti sledovat zápasy u Tipsportu nebo Chance vysílá se extraliga ledního hokeje také na televizních obrazovkách. Práva na nejvyšší hokejovou soutěž má ČT Sport a také O2 TV Sport. Televize se pak střídají ve výběru práv na jednotlivé zápasy. Můžete se ale spolehnout, že uvidíte extraligový hokej také na televizních obrazovkách. V rámci play-off se pak vysílají všechny zápasy tak, aby si mohl fanoušek hokeje vychutnat všechny duely vyřazovací fáze.

Hokejka.TV jako alternativa

Extraligu ledního hokeje můžete sledovat také na hokejka.tv. Ke sledování potřebujete platnou registraci a zaplacený poplatek za sledování (můžete si vybrat poplatek za den nebo za týden). U hokejka.tv je ale problém se zápasy, které vysílá O2 TV Sport. Takové zápasy bohužel na hokejce nenaleznete.

Tipsport extraliga tabulka

Základní část již skončila. Tipsport extraliga tabulka byla zajímavá až do konce. Základní část vyhrál tým Hradce Králové. Naopak úplně poslední skončil tým Beranů ze Zlína, kteří tak sestupují do nižší Chance ligy.

Tipsport extraliga 2021/2022 – program a výsledky

Tipsport extraliga 2021/2022 nabídne velmi nabitý program i díky celkovému počtu 60. kol. Podívejte se na program, výsledky i předzápasové kurzy.

Tipsport extraliga program

Individuální ocenění hráčů Tipsport extraliga

Kromě možnosti získat Prezidentův pohár za první místo po základní části či Pohár T.G. Masaryka pro celkového vítěze Extraligy, si mohou hráči sáhnout i na individuální ocenění. Jaká to jsou?

Zlatá helma SENCOR

Diváci v rámci zlaté helmy SENCOR vybírají akce, které se jim nejvíce líbili. Z každého měsíce se vybere nejlepší akce, avšak na konci vyhraje pouze jedna jediná.

Hokejista sezony Tipsport ELH

Tuto cenu získávají hokejisté na základě hlasování ostatních hráčů z extraligy. Jedná se o prestižní ocenění, které mohou hokejisté získat.

Vítěz Radegast indexu

Radegast index určuje, kolik střel hráč zblokoval, jak aktivní a urputný byl v obraně a tak dále. V této kategorii vítězí zpravidla obránci.

Extraliga ledního hokeje – formát soutěže

Letošní formát soutěže se bude odlišovat od běžného formátu extraliga ledního hokeje. Nejdříve se odehraje základní část soutěže, pak následuje play-off a baráž. Na tom by nebylo nic zvláštního. Na rozdíl od jiných ročníků jsme letos viděli hned 15 týmů a dohromady 60 kol v rámci základní části. Navíc, Zlín automaticky sestoupil.

Základní část extraliga ledního hokeje

Základní část Extraliga ledního hokeje hraje 15 týmů a hrají proti sobě 4x. Protože je ale lichý počet účastníků, v každém kole bude mít jeden z týmů volno. I proto má letošní sezona celkem 60 kol oproti běžným 52. Všechny výsledky se zapisují do tabulky. První čtyři týmy postupují do play-off automaticky. 5.-12. tým se zúčastní tzv. předkola play-off, ze kterého vzejdou další čtyři postupující týmy. 13. tým sezony má dovolenou, 14. tým hraje baráž o udržení s mistrem Chance ligy a 15. tým automaticky sestupuje do nižší soutěže.

Play-off Tipsport extraliga

Samotnému play-off Tipsport extraliga předchází předkolo. To se hraje na tři vítězná utkání.  V něm se utká 5. – 12. tým v tabulce podle následujícího klíče:

 • 5. vs. 12. tým
 • 6. vs. 11. tým
 • 7. vs. 10. tým
 • 8. vs. 9. tým

Čtyři postupující týmy pak utvoří dvojice s prvními čtyřmi týmy celkově. Vždy se dvojice tvoří tak, že lepší tým jde na tým horší. 1. a 2. tým se tak mohou potkat nejdříve až ve finále. Play-off Tipsport extraliga se hraje na čtyři vítězné zápasy a od pátého utkání se hraje v případě remízy nekonečné prodloužení.

Semifinále play-off program a výsledky

Podívejte se na výsledky semifinále play-off 2022.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF 2022
Stav série
Sparta vs. České Budějovice 4:1
Třinec vs. Mladá Boleslav 4:0

Čtvrtfinále play-off program a výsledky

Podívejte se na výsledky čtvrtfinále play-off 2022.

ČTVTRFINÁLE PLAY-OFF 2022
Stav série
Třinec vs. Vítkovice 4:0
Hradec Králové vs. Mladá Boleslav 1:4
České Budějovice vs. Pardubice 4:1
Sparta vs. Liberec 4:1

Předkolo play-off program a výsledky

Podívejte se na výsledky předkola play-off.

OSMIFINÁLE PLAY-OFF 2022
Stav série
Plzeň vs. Mladá Boleslav 2:3
Vítkovice vs. Olomouc 3:2
Pardubice vs. Karlovy Vary 3:0
Liberec vs. Kometa Brno 3:2

Vítězové Tipsport extraliga

 • 2021/2022: ?
 • 2020/2021: Oceláři Třinec
 • 2019/2020: Bílí Tygři Liberec
 • 2018/2019: Oceláři Třinec
 • 2017/2018: Kometa Brno
 • 2016/2017: Kometa Brno
 • 2015/2016: Bílí Tygři Liberec
 • 2014/2015: Verva Litvínov
 • 2013/2014: PSG Zlín
 • 2012/2013: Škoda Plzeň
 • 2011/2012: Pardubice
 • 2010/2011: Oceláři Třinec
 • 2009/2010: Pardubice

Nejúspěšnější kluby v dějinách Tipsport extraligy

 1. VHK Robe Vsetín – 6 titulů
 2. HC Sparta Praha – 4 tituly
 3. HC Dynamo Pardubice – 3 tituly
 4. PSG Berani Zlín – 2 tituly
 5. HC Slavia Praha – 2 tituly

Hokejová liga mistrů

Hokejová liga mistrů je mezinárodní evropskou soutěží, ve které se mezi sebou utkají ty nejlepší týmy z několika evropských lig. Letos se hraje již sedmý ročník této soutěže. Loni byla hokejová Liga mistrů zrušena z důvodu pandemie koronaviru.

Z Tipsport extraligy ledního hokeje si Ligu mistrů zahrály týmy Mountifield HK, Kometa Brno, BK Mladá Boleslav, Bílí Tygři Liberec, Pardubice, Sparta Praha, Vítkovice, Oceláři Třinec, PSG Zlín, Verva Litvínov, Škoda Plzeň.

Do letošního ročníku se kvalifikovala Sparta Praha, BK Mladá Boleslav a Oceláři Třinec.

TIP ❱ Vše o NHL 2021/2022 ›

Winter Classic

Hokejové zápasy pod širým nebem jsou vždy velmi atraktivní. Letos se mělo Winter Classic odehrát ve Špindlerově Mlýně. Díky přetrvávající pandemické situaci ale nakonec k zápasu vůbec nedošlo.

Tipsport extraliga – kurzy

Na Tipsport extraliga jsou vypsané zajímavé kurzy. Vsaďte si na celkového vítěze play-off, na počet gólů či přesný stav série!


Tipsport extraliga ledního hokeje 2020/2021

Mistrem ročníku Tipsport Extraliga ledního hokeje 2020/2021 se stali Oceláři Třinec, když si ve finálové sérii poradili s Libercem 4:1.

Tipsport extraliga 2019/20: kdo obhajoval titul?

Mistrovský titul za poslední sezonu nedostal žádný tým, protože soutěž byla ukončena předčasně. Vítězem základní části se sice stal Liberec, trofej však bez odehrání extraligového play off 2019/20 nadále zůstává v držení vítěze ročníku 2018/2019, Třince.

Tipsport extraliga – sestup a postup po sezoně 2019/20

Po posledním ročníku extraligy z nejvyšší soutěže sestoupili Rytíři Kladno, které bohužel nezachránila ani jejich největší hvězda a majitel v jedné osobě, Jaromír Jágr. Kladno tak v této sezoně hraje druhou nejvyšší soutěž, Chance ligu.

Naopak z Chance ligy z baráže postoupily Madeta Motor České Budějovice.

Tipsport extraliga 2020/21: Kdo sestoupil a kdo postoupil?

Z Tipsport extraligy v sezoně 2020/21 nesestoupil nikdo. K tomuto rozhodnutí dospěl hokejový svaz už v létě 2020, a to zejména kvůli pandemii Covid-19.

Zpět do nejvyšší soutěže se za to vrací Kladno, které si – i s legendárním Jaromírem Jágrem v čele – vybojovalo po roce postup z Chance ligy.

Tipsport extraliga herní systém. V jakém formátu se hraje extraligové play-off?

Stejně, jako jiné světové ligy, se Tipsport ELH dělí na základní a vyřazovací část. Základní část, který se hraje od září, má 52 kol a každý tým hraje celkem 4 utkání se všemi dalšími kluby. Po ní následuje vyřazovací fáze, neboli play-off.

Standardně se nejdříve hraje rozšířená play-off, v rámci které se utkávají sedmé až desáté týmy v tabulce. Sedmý hraje s desátým a osmý s devátým, hraje se na 3 vítězné zápasy.

V klasické play-off hrají týmy na základě rozdělení podle postavení v tabulce základní části a zároveň postavení v rozšířené play-off. Vítěz základní části hraje s nejhůře umístěným týmem rozšířené play-off, s jejím předposledním týmem se zase utká druhý klub v pořadí základní tabulky a tak dále. Vítězové postupují do semifinále a následně do finále.

Tipsport extraliga LIVE přenosy – jak sledovat hokej živě online a v TV?

Pro sledování živých přenosů extraligových zápasů máme několik možností. Nabízíme jejich přehled.

Hokej LIVE –  živé TV přenosy extraligových zápasů

Nejjednoduším způsobem, jak sledovat Tipsport extraligu z pohodlí domova jsou televizní přenosy na kanálech ČT Sport a O2TV Sport.

Hokej živě zdarma – online live streamy Tipsport ELH

Dnes poměrně rozšířeným způsobem, jak si vychutnat sportovní zápasy, je sledování přes live streamy sázkových kancelářích.

Generální partner extraligy, Tipsport, nabízí na své online TV Tipsport živé přenosy množství sportovních utkání, včetně zápasů české nejvyšší hokejové ligy. Podmínkou je pouhá registrace a libovolná sázka alespoň jednou měsíčně.

TV Tipsport je jediným místem, kde můžete sledovat všechny extraligové zápasy. Ty si zde navíc lze pustit ve full screen (velká obrazovka), což je pohodlná možnost, kterou neposkytují žádné jiné streamovací služby.

Také sázková kancelář Chance, partner druhé nejvyšší hokejové soutěže (Chance liga), provozuje vlastní online televizi Chance TV, kde nabízí online live streamy sportovních přenosů.

Extraliga na hokejka.tv

Vybrané zápasy z každého kola Tipsport extraligy jsou vysílány webem hokejka.tv.

ELH play-off

Kde si vsadit na extraligové zápasy?

Vsadit na své favority v aktuálních kurzech si můžete u všech sázkových kanceláří včetně Tipsportu, Fortuny a Chance.

Tipsport extraliga 2020/21 výsledky

Aktuální extraligové výsledky můžete najít zde.

Pro zajímavosti a čerstvé aktuality sledujte oficiální web a sociální sítě Extraligy. Nejlepší momenty a sestřihy zápasů jsou ke zhlédnutí na oficiálním YouTube kanálu.

Tipsport ELH 2020/21: tabulka, výsledky

Po základní části vypadala tabulka následovně:

 1. Sparta Praha
 2. Oceláři Třinec
 3. BK Mladá Boleslav
 4. Bílí Tygři Liberec
 5. Škoda Plzeň
 6. Mountfield HK
 7. Dynamo Pardubice
 8. Vítkovice Ridera
 9. Kometa Brno
 10. Karlovy Vary
 11. Verva Litvínov
 12. Olomouc
 13. Berani Zlín
 14. České Budějovice

Tipsport extraliga 2020/21 – koronavirus a přerušení

V rámci vládních nařízení spojených s Covidem-19 byly všechny zápasy nejvyšší české hokejové soutěže odloženy na neurčito. Po dohrání několika utkání v sobotu 7. listopadu však pokračovala počínaje kompletním 15. kolem od 9. listopadu 2020.

Kvůli koronaviru se zrušil i dlouho očekávaný hokejový event Winter Classic a také přerušena fotbalová Fortuna liga.

Tipsport extraliga ledního hokeje: statistiky a historie

Hokejová Tipsport ELH je pokračovatelem československé hokejové ligy. Samostatně funguje od rozdělení v roce 1993. Jejím nejúspěšnějším účastníkem je VHK Robe Vsetín se 6 mistrovskými tituly.

Nejúspěšnější kluby v dějinách Tipsport extraligy

 1. VHK Robe Vsetín – 6 titulů
 2. HC Sparta Praha – 4 tituly
 3. HC Dynamo Pardubice – 3 tituly
 4. PSG Berani Zlín – 2 tituly
 5. HC Slavia Praha – 2 tituly

Nejproduktivnější hráči v historii extraligy

 1. Petr Leška – 909 bodů
 2. Viktor Hübl – 804 bodů
 3. Jiří Burger – 801 bodů
 4. Richard Král – 800 bodů
 5. Ondrej Katřena – 780 bodů
 6. Petr Ton – 767 bodů
 7. Pavel Patera – 765 bodů
 8. Viktor Ujčík – 746 bodů
 9. Tomáš Vlasák – 708 bodů
 10. Jiří Dopita – 687 bodů

Zdroj: hokej.cz, wikipedia.com, tipsport.cz, chance.cz