Oktagon program 2024 – kalendář, bojovníci, žebříček P4P, turnaje a projekty

Podívejte se na Oktagon program 2024 a kalendář akcí největší organizace bojových sportů v Čechách a na Slovensku. V článku najdete komplexní přehled o organizaci a informace z chystaných galavečerů v roce 2024. Kalendář turnajů Oktagon MMA pro vás aktualizujeme.

Oktagon program

Sledujte Oktagon MMA program 2024 a nenechte si ujít žádný MMA turnaj této organizace. Nejbližší plány, projekty, žebříček P4P ale i historii organizace a jména promotérů se dozvíte na jednom místě.

Oktagon MMA dnes: Oktagon 59 Bratislava

Aktuální turnaj organizace Oktagon MMA je megalomanská akce Oktagon 58 Eden, kde mimo jiné dojde na zápasy Tipsport Gamechanger 2 a Odvetu století mezi Vémolou a Véghem.

Oktagon program 2024

Podívejte se na Oktagon program v roce 2024. Organizace bojových sportů pořádá své turnaje v Česku, Německu, Anglii a na Slovensku. Sledujte Oktagon live kalendář a buďte v obraze.

Kalendář je průběžně aktualizovaný!
OKTAGON MMA 2024 PROGRAM
29.12. Oktagon 65 Praha, ČR
12.10. Oktagon 62 Frankfurt, DE
21.9. Oktagon 61 Brno, ČR
7.9. Oktagon 60 Oberhausen, DE
20.7. Oktagon 59 Bratislava, SR
8.6. Oktagon 58 Praha, ČR
4.5. Oktagon 57 Frankfurt, DE
20.4. Oktagon 56 Birmingham, UK
23.3. Oktagon 55 Stuttgart, DE
2.3. Oktagon 54 Ostrava, ČR
10.2. Oktagon 53 Oberhausen, DE
27.1. Oktagon 52 Newcastle, UK

Oktagon žebříček P4P

Žebříček P4P nebo jinak pound-for-pound organizace Oktagon MMA je hodnocení nejlepších bojovníků Oktagonu napříč všemi váhami. Na rozdíl od polské KSW má Oktagon oficiální P4P.

Žebříček sestavují zástupci médií, odborníci a lidé z Oktagonu. Podívejte se v následující tabulce na P4P žebříček organizace Oktagon MMA:

Aktualizováno 7.3.2024!
OKTAGON P4P ŽEBŘÍČEK
1. Patrik Kincl
2. Losene Keita
3. Bojan Veličkovič
4. Karlos Vémola
5. Katharina Dalisda
6. Hatef Moeil
7. Ronald Paradeiser
8. Mate Sanikidze
9. Felipe Lima
10. Andreas Michailidis

Co je to Oktagon MMA

Oktagon MMA je organizací smíšených bojových sportů, ve zkratce MMA, kterou založili Ondřej Novotný a Pavol Neruda. Pojmenování dostala po tvaru klece, ve které mají bojovníci MMA zápasy, a která navíc připomíná geometrický tvar oktagon.

V současnosti je Oktagon MMA největší Česko – Slovenskou organizací, co se všeobecně bojových sportů týká.

Oktagon disponuje obrovskou fanouškovskou základnou, když na sociálních sítích je sleduje více než 600 tisíc lidí. Organizace dále narůstá a to hlavně po zápase století mezi Atillou Véghem a Karlosem Vémolou.

OKTAGON MMA
Název Oktagon MMA
Založení 2016
Země Česko, Slovensko, Německo, Anglie
Zakladatelé Ondřej Novotný a Pavol Neruda
TV přenosy (ČR, SR) Premier Sport 4
Live stream (ČR, SR) TV Tipsport, TV Chance
Oficiální web oktagonmma.cz

Historie organizace Oktagon MMA

Historie organizace se začala psát někdy začátkem léta roku 2016, kdy se na televizních obrazovkách objevila reality show, která v Čechách a na Slovensku neměla obdoby. Její název byl Oktagon Výzva a cílem bylo zbourat všechny mýty a předsudky lidí o bojových sportech – speciálně o MMA.

Projekt nabíral na popularitě a vyvrcholil velkým galavečerem, kde se proti sobě postavili dva nejlepší bojovníci této show.

TIP ❱ Jak sledovat MMA živě › 

Tento okamžik můžeme považovat za vznik organizace Oktagon MMA. Od té doby uběhlo několik let a Oktagon se vypracoval na jednu z největších a nejrespektovanějších organizací smíšených bojových umění v Evropě.

Oktagon turnaje dnes jsou obohaceny io LED neony, které vytvářejí různé nápisy, fanouškovské pokřiky či představení sportovců, skvělým příkladem je OKTAGON s cirkusovou tématikou.

VIDEO: Historie Oktagonu 2016-2018

Ondřej Novotný a Pavol Neruda

Jak jsme už psali, zakladateli a majiteli organizace Oktagon jsou Ondřej Novotný a Pavol Neruda. Ještě předtím než Oktagon vznikl mohl být sportovním fanouškům známější spíše právě Ondřej Novotný, který dlouhé roky působil jako český moderátor, komentátor a znalec bojových sportů.

Jeho ženou je česká miss z roku 2006 Renata Langmanová. Druhý z dvojice Pavol Neruda je taktéž velkým milovníkem a obdivovatelem bojových sportů. Před Oktagonem se Pavol věnoval zejména filmování.

Nejlepší bojovníci organizace Oktagon MMA

Mezi nejlepší zápasníky jednoznačně patří již zmínění Karlos Vémola či Attila Végh.

Obrovskou kvalitou překypují i další bojovníci organizace Oktagon, jako jsou David Kozma, Losene Keita, Patrik Kincl ale i král Bratislavy Samuel „Pirát“ Krištofič.  Zapomenout nesmíme ani na Ronalda Paradeisera, Alexa Lohoré či bývalého bojovníka UFC Bojana Veličkoviča.

Karlos Vémola

Karlos „Terminátor“ Vémola je ve světě MMA mimořádně respektovanou, ale i kontroverzí osobou. Bývalý zápasník UFC a vůbec první Čech, který se do této organizace dostal, zažil po návratu z této organizace skutečně turbulentní období.

Od roku 2013, kdy střídavě zápasil v Čechách a Anglii, se snahou dostat se zpět do UFC tahal vítěznou šňůru, kterou ukončil až Jack Hermansson.

V tomto zápase, kromě prohry utrpěl dokonce i vážné zranění ruky, které mohlo znamenat až konec jeho kariéry. Zranění však nakonec nebylo až tak vážné a Vémola se vrátil do hry. Po zápase s Petrem Ondrušem se dlouhodobě upsal organizaci XFN, která organizovala i zápas Rytmuse s Marpem. Po finančních problémech XFN a nekorektnosti organizátorů nakonec začátkem roku 2019 přestoupil do Oktagon MMA.

Po prohraném zápase s Attilou Véghem se však nevzdal a ve snaze zasloužit si druhou šanci v odvetě nyní přijímá všechny protivníky, které mu Oktagon MMA předloží.

VIDEO: Zápas století Vémola – Végh

Attila Végh

Další velmi důležitou a ostře sledovanou osobností Oktagonu je slovenský zápasník Attila „Pumukli“ Végh. Attila je bezpochyby největší MMA osobností na Slovensku, když jako první Slovák získal opasek šampiona druhé nejlepší organizace MMA na světě – Bellatoru.

Pozornost i širší veřejnosti vzbudil jeho zápas století s Karlosem Vémolou, ze kterého vyšel vítězně.

V současnosti je trenérem ve Spartakus Fight Gym v Trnave na Slovensku.

VIDEO: Atilla Végh od Rytmuse

Projekty Oktagonu

V úvodu jsme psali, že Oktagon není klasická zápasnická organizace, ale přichází i s extra přidanou hodnotou. Oktagon Cirkus se snaží tvořit a předávat příběhy lidí, ze kterých se můžou rázem stát známé sportovní osobnosti. Níže vám přinášíme přehled všech projektů, na kterých organizace Oktagon MMA pracuje.

Oktagon Výzva IV

Základním stavebním kamenem vedlejších projektů organizace je pochopitelně již zmíněná reality show Oktagon Výzva. Díky tomuto projektu vlastně celý Cirkus okolo MMA začal. V poslední Oktagon Výzvě IV se proti sobě opět postavili teamy Česka a Slovenska. Změnou této série ale bylo, že proti sobě nebojovali muži ale ženy.

Osm žen během několika týdnů spolu bydlelo, trénovalo a zápasilo. Tak jako i při minulých výzvách, i v tomto případě platí, že finále celé reality show se odehraje na jednom z galavečerů organizace Oktagon program. Ohledně ženského finále Oktagon Výzvy, kde proti sobě nastoupí Lucia „Silent Killer“ Szabová a Sandra Mašková, není zatím známý jednotný datum.

Projekt X

Mimořádně zajímavý, a pro velké množství lidí i motivační, je Projekt X, který přichází už se svým druhým pokračováním. V něm opět figuruje úspěšný podnikatel Peter Benko, kterému se během prvního ročníku podařilo projít obdivuhodnou fyzickou proměnou, která vyvrcholila zápasem proti barberovi s přezdívkou Laky Royal.

V tomto zápase Peťo vyhrál a MMA se mu zalíbilo natolik, že se rozhodl v tomto projektu pokračovat. V Projektu X druhé série jsme tak mohli vidět zápas Petera Benka s českým hercem a scenáristou Jakubem Štáfkem. Ani ten není žádné béčko, když už má za sebou zápas v boxu. Tento duel byl pro oba mimořádně náročný, nakonec ale zvítězil už v prvním kole Jakub Štáfek, když tvrdou ránou poslal Petera Benka k zemi.

Projekt Y

Na základě úspěchu pilotního Projektu X, se zakladatelé Ondřej Novotný a Pavol Neruda rozhodli přijít s novým formátem. Nazvali ho Projekt Y a pozvali do něj ženy, které bojové sporty nikdy nedělaly. Do tohoto formátu se zapojily dvě Slovenky (Eva Borodáčová, Petra Batthyany) a dvě Češky (Kateřina Klinderová a Ivy Hašková).

Tyto čtyři ženy měly několik měsíců na to, aby se naučily co je to MMA a co konečný fight vlastně obnáší. Všechny jejich znalosti měly potom zužitkovat v zápasech proti sobě. Dvě nejlepší z nich si to následně rozdaly ve finále Projektu Y. Celý projekt Y nakonec vyhrála Češka Ivy Hašková, která porazila ve finále Evu Borodáčovou.

VIDEO: Oktagon Projekt Y

Oktagon Majk

Dalším mimořádně populárním projektem a programem je takzvaný Oktagon Majk. Promotér Ondřej Novotný si do svého studia pozval dvojici zápasníků, kterou čeká na nejbližším turnaji zápas. Hovoří se tam o jejich pocitech, začátcích kariéry a dalších zajímavých věcech. V Oktagon Majku se tak můžete dozvědět věci, které nikde jinde nemáte šanci zjistit.

VIDEO: Oktagon Majk Végh – Vémola

Oktagon Magazín

Další možností, jak nahlédnout do zákulisí tréninků samotných bojovníků MMA či celé organizace je prostřednictvím Oktagon Magazínu. Díky tomuto magazínu se dozvíte všechno podstatné o nadcházejícím turnaji a můžete poznat bojovníky i z trošku jiného pohledu.

Nerudův Pohár

Podobně, jako v královně motoristických sportů, Formule 1, soutěží teamy o svůj vlastní pohár. Něco podobného zavedl i Oktagon v rámci své organizace. O Nerudův pohár bojují značky a firmy, které mají pod sebou podepsané určité bojovníky. Tyto firmy se v tabulce hýbou na základě bodů, které dostanou za jednotlivé zápasy bojovníků. Na konci sezóny se tyto body sečtou a vítěz dostane Nerudův pohár.

Oktagon Underground

Kvůli pandemii koronaviru se zrušili všechny sportovní události, a tak organizátoři Oktagonu MMA přišli s nápadem zajímavého turnaje s názvem Oktagon Underground.

Jde o exhibiční zápasy bojovníků a hvězd Oktagonu v pěti váhových kategoriích formou pyramidy. V tomto projektu na jedné straně čtvrtfinále bojovali zápasníci/zápasnice z Česka a na druhé straně zase ze Slovenska.

TIP ❱ Všechno o Oktagon Undeground ›

Do každé pyramidy zasáhlo osm bojovníků a finále turnaje bylo jako vždy Československé. Za účast ve čtvrtfinále si bojovníci přišli na 800€, v semifinále se suma zdvojnásobila a ve finále čekalo na vítěze 5000€. Druhý semifinalista si odnesl 3200€. Ve hře bylo vyčleněných 2.750.000 Kč, resp. 10.000€.

Oktagon Válka Youtuberů: Vláďa vs Explo

Kontroverzním projektem, se kterým organizace Oktagon přišla je takzvaná Válka Youtuberů, kde se proti sobě v kleci měli postavit Youtubeři Explo a Vláďa.

Tento projekt byl ihned po ohlášení pod velkou vlnou kritiky, i napříč tomu byl ale mimořádně sledovaný. Pro Oktagon program byla organizace takového zápasu mimořádně zajímavá, protože tito dva Youtubeři mají dosah na více než 1,5 miliónu diváků.

Zápas se však zrušil a nikdy se neuskutečnil.

VIDEO: Válka Youtuberů

Kde sledovat Oktagon MMA živě

Organizace Oktagon MMA svými turnaji láká skutečně velké množství fanoušků, a proto se nemůžeme divit, že jejich popularitu zachytili i televizní společnosti, které se perou o získání televizních práv.

Ty na podzim 2023 ukořistila Premier Sport TV, která založila dokonce nový kanál Premier Sport 4. Ten můžete u poskytovatelů Telly a Digi Slovakia (záhy přibyde operátor O2) sledovat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, pořady jsou v ceně.

Připlatit za PPV (Pay-Per-View) livestream musíte pouze pokud chcete sledovat konkrétní galavečer Oktagon program. Cena je podobná jako u OKTAGON.TV, a sice 400 korun v den turnaje a 320 korun v předstihu.

Oktagon PPV stream

Další možností, jak se podívat na turnaje Oktagon MMA živě je prostřednictvím Pay-Per-View na oktagon.tv, které je při tomto typu sportu a turnajů skutečně populární.

Podobný systém sledování totiž nabízí i nejznámější celosvětová organizace UFC. Za malý poplatek se tak můžete podívat na kompletní zápasovou kartu hlavního turnaje.

Oktagon MMA live stream online

Skvělé zápasy bojovníků MMA si můžete vychutnat i prostřednictvím TV Tipsport.

OKTAGON LIVE STREAM ▷

Návod jak sledovat OKTAGON na TV Tipsport

  1. Klikněte zde a vytvořte si účet u Tipsportu
  2. Nyní můžete sledovat přenosy po dobu 7 dní zdarma
  3. Potom si musíte vsadit v hodnotě minimálně 30 Kč jednou za měsíc
  4. Navíc od Tipsportu po registraci získáte bonus 500 Kč zdarma na první sázky
  5. Náš tip pro vás: 500 Kč, které získáte za registraci použijte na sledování sportovních přenosů zdarma!

Vémola vs. Végh 2 live na TV Tipsport

 

Oktagon videa zápasů Oktagon MMA

Unikl vám nějaký zápas a chtěli byste si ho pustit ze záznamu? To není vůbec žádný problém! Téměř všechny zápasy, dokonce i speciální videa ze zákulisí organizace Oktagon najdete na oficiálním Youtube kanálu Oktagon MMA.


Oktagon program 2023

Oktagon program 2023 začal turnajem Oktagon 39 v Mnichově. Na Oktagon 40 v Ostravě začala pro změnu pyramida Oktagon Game Changer, která vyvrcholila na posledním turnaji v roce s názvem Oktagon 51 v Praze.

 
OKTAGON MMA 2023 TURNAJE
29.12. Oktagon 51 Praha, ČR
9.12. Oktagon 50 Ostrava, ČR
18.11. Oktagon 49 Kolín n. Rýnem, DE
4.11. Oktagon 48 Manchester, UK
7.10. Oktagon 47 Bratislava, SK
16.9. Oktagon 46 Frankfurt, DE
28. – 29.7. Oktagon 45 Štvanice, Praha, ČR
17.6. Oktagon 44 Oberhausen, DE
20.5. Oktagon 43 Praha, ČR
29.4. Oktagon 42 Bratislava, SK
15.4. Oktagon 41 Liberec, ČR
4.3. Oktagon 40 Ostrava, ČR
11.2. Oktagon 39 Mnichov, DE

Oktagon program 2022

Podívejte se v následující tabulce na turnaje organizace Oktagon MMA v roce 2022.

 
OKTAGON MMA 2022 TURNAJE
30.12. Oktagon 38 Praha, ČR
3.12. Oktagon 37 Ostrava, ČR
15.10. Oktagon 36 Frankfurt, DE
17.9. Oktagon 35 Brno, ČR
23.7. Oktagon 34 Štvanice, ČR
9.6. Oktagon 33 Frankfurt, DE
25.5. Oktagon UNDG Praha, ČR
9.4. Oktagon 32 Ostrava, ČR
26.3. Oktagon PRIME 5 Šamorín, SR
26.2. Oktagon 31 Praha, ČR

Zdroje: www.oktagonmma.cz, www.wikipedia.sk