Kde sledovat motorsport live a online – live stream, TV přenosy a online vysílání

Motorsport live fascinuje mnoho diváků každý den. Podívejte se na možnosti, kde sledovat Formule 1 online, MotoGP, slavnou Rallye Dakar či například americkou formulovou sérii IndyCar. Sledujte motorsport live na internetu, v TV či jako live stream. 

Motorsport live

Sledovat motorsport live má dlouhou historii a navíc stále více příznivců. Od globálního fenoménu Formule 1, přes dvoukolovou verzi v podobě MotoGP, až po zrádnou a společnost rozdělující Rally Dakar.

Zkrátka tento sport má co nabídnout a díky šíři svého portfolia si své diváky najde v každém koutu světa.

Kde sledovat motorsport live

Možností, kde sledovat motorsport online je hned několik. Ať už jste konzervativní divák TV nebo sledujete vše online, či využíváte live stream zdarma u některé sázkové kanceláře.

Všude naladíte nějakou odnož motorsportu.

Motorsport live v TV

Motorsport live v TV naladíme i na veřejnoprávní České televizi, konkrétně na jejím kanálu ČT sport live.

Závody rychlých kol ovšem nabízí i placené kanály, jako například Eurosport a v poslední době stále silnější kanály Nova Sport 3 a 4, Nova Sport 5 a Nova Sport 6.

Pozadu nezůstávají ani kanály Sport 1 a Sport 2.

Motorsport na Telly

Další alternativou je poskytovatel Telly, který kromě čerstvých kanálů Nova Sport 5 a 6, které ovšem pravděpodobně do nabídky co nevidět přibydou, má v portfoliu také všechny zmiňované stanice.

Sledovat je můžete přes chytrou TV, mobilní telefon nebo webový prohlížeč na počítači. Navíc díky sedmidennímu archivu, se můžete dívat zpětně.

SLEDOVAT PŘES TELLY ▷

Kde sledovat motorsport online

Možnosti kde sledovat motorsport online jsou takřka neomezené. ČT sport Plus, tedy webová verze televizního kanálu, má obecně ještě bohatší program. Bohatý archiv nejen všech odvysílaných závodů naleznete na webu iVysílání.

Obsah kanálů Nova Sport můžete pro změnu najít v nabídce online služby z jejich vlastní stáje, známou jako VOYO. Na té naleznete kromě motoristického sportovního obsahu i zápasy NHL programu nebo šipkařské Premier League.

SLEDOVAT VOYO ▷

Kromě těchto obecných možností nabízí většina závodních organizací vlastní online placené služby, kde je možné sledovat jejich závody, a to i ze záznamu. Pokud soutěž nabízí PPV (Pay Per View) se dozvíte níže v odstavcích daného motorsportu.

Kde sledovat motorsport live stream

Sázkové kanceláře dnes běžně nabízejí live stream zdarma jenom za registraci a občasnou sázku, ale sledovat motorsport u některé z nich není až tak rozšířené. Výjimku tvoří TV Tipsport, který nabízí MotoGP live stream.

SPUSTIT TV TIPSPORT ▷

Jak sledovat motosport na TV Tipsport

  1. Registrujte se u Tipsport a přihlaste se
  2. V horní liště klikněte na „LIVE“
  3. Vyberte „MOTO GP“
  4. Zvolte závod a sledujte live!

Odteď můžete sledovat sportovní přenosy 7 dní zcela zdarma.

Kromě sledování Moto GP na TV Tipsport nezapomeňte využít vstupní bonus 300 Kč jen za registraci!

Kde sledovat Formule 1 online

Přenosy Formule 1 online nabízí především web F1 TV v dražším ze dvou balíčků, s názvem TV Pro.

Tato streamovací platforma přímo od F1 online nabízí přenosy všech volných tréninků, kvalifikací, samotných závodů ale také hodiny a hodiny zajímavého obsahu, který jinde nenajdete. F1 online navíc nabízí také různé záběry z kamer, které se na televizní obrazovky nedostanou.

Motorsport live F1 TV balíčky
Porovnání balíčků od F1 TV (zdroj: formula1.com)

Výhodou je, že F1 online přenos můžete sledovat kdekoli, protože motorsport F1 TV je dostupný také jako aplikace na chytrá mobilní zařízení.

Kde sledovat Formule 1 živě v TV

Formule 1 živě můžete od roku 2024 sledovat na programu Nova Sport 5. Formule 1 v TV nabízí také předzávodní studio, ve kterém se dozvíte spoustu nových informací nejen o technických pravidlech. Jak vypadá F1 po přechodu na Novu nám ukáže první závod sezony, kterým je VC Bahrajnu.

F1 live stream

Abychom nebyli jenom pozitivní, tak bohužel žádná sázková kancelář nenabízí F1 live stream. Důvod je prostý. Licenční smlouvy.

Formule 2 živě

F2 program je zahrnut v balíčku TV pro od F1 online. Závody se jezdí ve stejných termínech jako F1. Většinou v ní nastupují jezdci, kteří se dříve nebo později představí v královské kategorii nebo přesedlají na jiný druh závodu, jako například americké NASCAR.

Formule 3 online

F3 aneb Formule 3 je nejnižší formulová série, která jezdí během víkendů společně s Formulí 1 a 2. V této sérii zpravidla dostávají šanci velmi mladí piloti, kteří následně přestupují do F2 či přímo do F1. Opět je možné je sledovat díky balíčku TV Pro od F1 online.

Formule E live

Formule E live nám ukazuje budoucnost závodění. Tyto závody se zpravidla konají na městských okruzích, což slibuje velmi zajímavou podívanou. Přenosy Formule E live můžete sledovat na televizní stanici Eurosport, která poskytuje také online službu Eurosport Player, díky které můžete závody a další sportovní události sledovat odkudkoli.

Výhodou je, že záznamy z těchto dech beroucích závodů můžete sledovat také na oficiálním YouTube kanále ABB Formule E. Ve Formuli E usedá za volant také spoustu bývalých pilotů Formule 1. Jedná se o Antonia Giovinazziho, Jean-Erica Vergneho, Stoffela Vandoorna, Sebastiana Buemiho či Pascala Wehrleina.

Jak sledovat MotoGP live

O jednu možnost více nežli formule 1 nabízí motorkářská MotoGP. Zde se totiž dočkáme i live streamu u sázkové kanceláře Tipsport. Kromě ní je samozřejmostí sledování v TV a online.

Kde sledovat MotoGP živě v TV

MotoGP živě nabízí také nová televizní stanice Nova Sport 6. Jako jeden z mála televizních kanálů v Evropě nabízí Nova Sport přenosy kompletního MotoGP kalendáře, včetně tréninků, kvalifikací a také všech Moto GP live kubatur, mezi které se řadí Moto 3, Moto 2 a královská třída Moto GP. Moto GP živě je možné sledovat v závodní víkendy uvedené v kalendáři níže.

MotoGP live stream zdarma

MotoGP live stream zdarma je možné sledovat díky sázkové kanceláři Tipsport. Ta nabízí MotoGP online zdarma celou sezonu, můžete tak sledovat ty nejlepší motocyklové závodníky každou závodní neděli.

Live přenos na TV Tipsport živě

V kubatuře Moto 2 můžete sledovat také českého závodníka Filipa Salače za tým Elf Marc VDS Racing Team. Jedná se zároveň o jediného českého zástupce v tomto šampionátu.

Kde sledovat MotoGP online

MotoGP nabízí online placenou službu s názvem Videopass, kde je možné sledovat kompletní sezonu a cvrkot ze zákulisí, který jinde neuvidíte. Zakoupit jej můžete proklikem přímo na oficiálním webu motogp.com. Jako noví člen získáte na omezenou dobu zdarma, jeho cena je po uplynutí této doby €148,99.

Nákupem získáte živý HD online přenos všech závodů MotoGP, včetně elektromotocyklové MotoE, a neuvěřitelný archiv závodů, rozhovorů, sestřihů a mnoho dalšího sahající až do roku 1992. Po dobu bezplatného období ovšem nemáte přístup k živým přenosům.

Kde sledovat Dakar

Mezi velmi oblíbené motoristické soutěže se řadí také Rally Dakar. Tento vytrvalostní závod vznikl v roce 1978 a jezdí se od této chvíle pořád. Dakar je velmi zajímavý, neboť jezdci zdolávají velké písečné duny i dlouhé rovné pláně.

Dakar online nabízí především různé streamovací platformy, jako například YouTube TV, která čerpá z ESPN a dalších kanálů. Dakar online je možné sledovat také na jeho Facebooku.

Reportáže můžete sledovat na obrazovkách ČT Sport. Na stanici Nova Action vzniká pořad s názvem Dakar, kde se každý závodní den dozvíme novinky a průběhy etap. Rozhovory poskytnou Češi na Dakaru, ve studiu se střídají různí hosté, ať už bývalí závodníci nebo experti na tuto soutěž.

Kde sledovat Rally live

Rally live je zajímavá podívaná pro diváky na trati i u obrazovek. Uzoučké silnice a ulice, ve kterých se prohání rally speciály. Nezapomenutelný zážitek. Výhodou je, že závody WRC rally a ERC rally, přenáší O2 ale také ČT Sport, která nabídne sestřihy toho nejzajímavějšího v doprovodu profesionálního komentáře.

V kategorii WRC 2 pak můžeme sledovat také českou posádku tvořenou Martinem Prokopem a Viktorem Chytkou, kteří jezdí za tým M-Sport s vozem Ford. V kategorii WRC 3 se zase můžeme těšit na posádku tvořenou Dominikem Stříteškým a Jiřím Hovorkou či na posádku Martina Vlčka a Karolíny Jugasové.

Jak sledovat Rally online

WRC Rally online můžete sledovat prostřednictvím webu rally.tv, který patří přímo WRC. Na výběr je ze dvou variant od €12.99, což je cena měsíčního předplatného nebo si můžete rovnou pořídit celosezonní pass za €119.99.

Motorsport live WRC online balíčky
Přehled balíčků od rally.tv (zdroj: rally.tv)

Jak sledovat MČR v rally

Žádná televize nevysílá MČR rally live. Sestřihy ovšem můžete sledovat pravidelně. Každý týden totiž na ČT sport live vysílají motoristický pořad Svět motorů.

Další možností je sledovat web ČT sport, konkrétně sekci MS a MČR v rallye, kde se v průběhu sezony objevují videa z těchto šampionátů.

Jak sledovat WSBK live

WSBK live je světovým šampionátem Superbiků, tedy další motorkářský šampionát na vysoké úrovni. Tyto stroje jsou ještě výkonnější než ty, se kterými jezdí závodníci v rámci nejvyšší kategorie MotoGP.

Závody MS superbike můžete sledovat na kanálech Nova Sport a na videoportálu Voyo. Neuteče vám tak jediný závod ani v případě, že nebudete moci být u televizní obrazovky v době živého přenosu.

Vedle toho si můžete za 69,90 € pořídit Videopass, který nabízí oficiální web worldwsbk.com. Díky této službě můžete sledovat celou sezonu Superbiků WSBK, ať už budete kdekoli. Přenos je dostupný nejen pro PC ale také pro mobily a tablety.

VIDEO: Sestřih ze závodů WSBK 2023

Jak sledovat IndyCar live

Americká formulová série Indy Car live patří mezi extrémnější odnož motorsportu. Můžete sledovat závodníky na krásných starých amerických tratí, mezi které se řadí například Watkins Glen nebo sledovat dechberoucí podívanou, když se jezdci řítí rychlostí téměř 350 km/h kolem zdí na oválu v Indianapolis.

Kde sledovat Indycar online

Indy Car v TV bohužel nenaleznete. A tak je tu online cesta. V Česku totiž můžete využít služeb od samotného Indycar, které naleznete na webu indycarlive.com.

Měsíční předplatné vyjde na $4.99. Předplatným získáte rozsáhlé možnosti, jak budete závody sledovat.

Můžete sledovat i záběry z několika kamer najednou nebo se přepnout na kameru některého z monopostů.

Indy500 online

Asi nejvíce sledovaným závodem sezony je tradiční závod 500 mil v Indianapolis. Indy 500 live streaming můžete sledovat také v rámci výše zmíněnému předplatnému.

Kde sledovat NASCAR live

Pokud jste příznivci závodů IndyCar, tak vás možná zajímá kde sledovat NASCAR live, tedy další skvělou zámořskou soutěž rychlých kol. Závody se odehrávají většinou na oválech a není nouze o pořádné karamboly. NASCAR, ale občas zavítá také na klasické americké tratě.

NASCAR live v TV můžete sledovat na kanále Nova Sport 3 a 4. Zámořské závody můžete sledovat také na  online platformě Hulu TV, kterou lze zakoupit v balíčku s kanálem ESPN+, který je cestou ke sledování této fantastické podívané.

Daytona 500

Pravděpodobně nejslavnější závod celého podniku NASCAR. Pětisetkilometrová událost, která se jezdí na floridském okruhu na Daytona Beach. Sledovat ji lze na obou místech, zmiňovaných výše.

VIDEO: Záběry z Daytona 500 2023

Jak sledovat WEC live v TV

WEC aneb World Endurance Chamiponship je šampionát vytrvalostních závodů, v rámci kterého se jezdí také slavný závod 24 hodin v Le Mans. WEC live je možné sledovat především prostřednictvím kanálu Eurosport.

Záznamy a různá další videa můžete vidět také na oficiálním YouTube kanále FIA WEC.

Le Mans live

Snad nejslavnější okruhový vytrvalostní závod na světě. Do Le Mans se pravidelně sjedou týmy s nejlepší technikou, kterou je možné získat. Le Mans live běží na Eurosportu a Le Mans 24 live stream můžete sledovat v blocích po celou dobu trvání závodu.

Kde sledovat závody tahačů live

Závody tahačů seriálu ETRC (European Truck Racing Championship) nabízejí zajímavou podívanou, kde závodí souboje kolo na kolo.

Závody tahačů live můžete sledovat pohodlným způsobem, protože závody vysílá organizace FIA na Youtube kanále V rámci FIA ETRC můžete sledovat v akci také českého závodníka Adama Lacka

Kde sledovat Czech Truck Prix live

Czech Truck Prix je součástí kalendáře FIA ETRC. Závod se koná zpravidla v srpnu, a to na závodní trati v Mostě. Czech Truck Prix live můžete sledovat na výše zmíněném YouTube kanále. ETCR motorsport live si také můžete užít přímo na autodromu v Mostě.

VIDEO: Sestřih závodu ETRC v Mostě

Jak sledovat DTM live

Jak sledovat DTM live, tedy německý šampionát cestovních vozů, kterému se někdy přezdívá také „oplechovaná Formule 1“. Je to další motorsport online, který můžete sledovat také zdarma na YouTube kanále DTM. I v této sérii můžete potkat jezdce z Formule 1.

Ve vozech DTM tak uvidíte například Alexe Albona či Timo Glocka.

Kde sledovat WTCR live

Další oblíbenou sérií, kterou se vyplatí sledovat, je WTCR live, tedy světový šampionát cestovních vozů. FIA WTCR live můžete sledovat na obrazovkách sportovního kanálu Sport 2.

Zde se můžete těšit na přímé přenosy z celé sezony. WTCR live streaming pak nabízí také oficiální FIA WTCR YouTube kanál, kde můžete sledovat především volné tréninky a kvalifikace.

Zajímavostí je, že sérii WTCR jezdí také žena – Švédka Jessica Backman.

TIP ❱ Vše o Kubassi.cz

Kde sledovat plochou dráhu živě

Plochou dráhu živě lze sledovat díky stanici ČT sport, která nabízí jak živé přenosy kompletního programu závodů, tak zkrácené sestřihy. Všechny akce poté naleznete v archivu iVysílání.

Zlatá přilba

Nejslavnější závod ploché dráhy s názvem Zlatá přilba, má velmi hlubokou historii. Jezdí se od roku 1929 a je tak nejprestižnější a nejstarší závod na světe. Sledovat kompletní program živě můžete také na ČT sport nebo online verzi ČT sport Plus.

Kde sledovat SuperEnduro live

Trochu jinou motorkářskou disciplínou jsou závody SuperEnduro live, kde lze sledovat i spoustu akrobatických dovedností. Závody je možné sledovat na obrazovkách stanic Sport 1 a 2 ze záznamů nebo v podobě sestřihů.

Pokud chcete využít online cestu, pak samotná soutěž nabízí na webu superenduro.tv předplatné na celou sezonu za €44,90.

VIDEO: SuperEnduro Hungary 2024

Zdroje: tipsport.cz, wikipedia.org, f1.com, fiaformulae.com, motogp.com, wrc.com, youtube.com, worldsbk.com, indycar.com, fia.com, dtm.com, fiawtcr.com