Karlos Vémola profil: Informace o nejpopulárnějším českém MMA bojovníkovi (VIDEO)

Karlos Vémola o sobě už nemůže prohlašovat, že je nejlepším bojovníkem MMA v Česku. Po prohře s Attilou Véghem přišla další, tentokrát už se zápasníkem z Česka – Patrikem Kinclem. Alespoň troch si může Vémola reputaci spravit na nadcházejícím Oktagonu 47 proti Pavolu Langerovi. Přinášíme vám podrobný Karlos Vémola profil.

Karlos Vémola profil

Karel Vémola, anebo jako ho všichni nazývají Karlos Terminátor Vémola je jedním z nejznámějších zástupců česko-slovenské MMA scény. Je známý svým sebevědomým vystupováním a bojem na zemi. Momentálně zápasí pod hlavičkou organizace Oktagon MMA.

Kariéra Karlose Vémoly je u konce! Vémola se definitivně rozhodl po prohraném zápasu Vémola vs Kincl 2 na Oktagon 43. V organizaci Oktagon jej tak čeká poslední zápas.

Jeho protivníkem na Oktagon 47 Bratislava bude Pavol Langer, respektovaný Kat z Košic, který na Oktagon 44 v německém Oberhausenu porazila Alexandera Poppecka a stal se tak dočasným šampionem v polotěžké váze Oktagon MMA.

Teprve se uvidí, jestli v jeho opravdu posledním zápase nastoupí proti Attilu Véghovi!

Karlos Terminátor Vémola

Karlos Terminátor Vémola se narodil 1. července 1985 v Olomouci. Profesionálně zápasit začal v roce 2008.

Karlos se nejvíce zviditelnil tím, že se stal prvním zástupcem České republiky, který si vyzkoušel prestižní organizaci UFC. V současnosti bojuje v organizaci Oktagon.

KARLOS TERMINÁTOR VÉMOLA
Jméno Karel Vémola
Přezdívka Terminátor
Datum narození 1. července 1985, Olomouc
Bydliště Praha
Národnost Česká
Výška 182 cm
Váhová kategorie Welterová váha
Organizace ve kterých bojoval UFC, Cage Fighters Championship, Ultimate Challenge MMA, XFN, Oktagon
Největší úspěchy První Čech, který nastoupil v UFC
Všechny zápasy v MMA 42 zápasů (35 – 7 – 0)
Výhry v MMA 35 výher  (8x KO/TKO, 19x submise, 8x bodové rozhodnutí)
Prohry v MMA 7 proher (1x TKO, 3x submise, 3x bodové rozhodnutí)
Remízy 0 remíz
Klub London Shootfighters
Trenéři Paul Ivens
Kdo je Karlos Terminátor Vémola
Karlos Vémola: Nejkontroverznější postava českého MMA (Zdroj: Facebook)

Karlos Vémola výška

Karlos Vémola měří 182 centimetrů.

Jeho váha se pochopitelně pohybuje, je to ale okolo 93 kg. Nejčastěji ho tak můžeme vidět ve střední, případně polo těžké, váhové kategorii.

Karlos Vémola věk

Karlos Vémola narozený 1. července 1985 letos oslavil 38. narozeniny.

Karlos Vémola Oktagon současnost

Na Oktagon 22 Vémola vs Ďatelinka nenavážil a o titul přišel! Náročný program a tvrdý trénink navíc nezůstal bez následků a Vémola si přivodil dlouhodobé zranění ramene. Musel tak proto odřeknout účast na titulových zápasech proti Samuelu Krištofičovi na turnajích Oktagon 26: Štvanice a Oktagon 30.

Jeho okamžik přišel až na Oktagon 34, v Praze na Štvanici, kde svého soupeře Aleksandra Iliče porazil už v 1. kole technikou armtriangle.

VIDEO: Vémola si bere titul zpět!

Poté ale přišlo další prosincové zranění a odložení pikantního zápasu proti Patriku Kinclovi na Oktagon 38.

Další zápas Karlose Vémoly proběhl až v dubnu na Oktagon 41 a šlo v podstatě o rozcvičku na zápas Vémola vs Kincl 2. Svého soupeře totiž pod Ještěděm „uškrtil“ hned v úvodu 1. kola.

V jednom z nejdůležitějších zápasů jeho kariéry následně prohrál na body v odvetě s Patrikem Kinclem na Oktagon 43.

VIDEO: Kincl vs. Vémola 2

Karlos Vémola Oktagon začátky

Premiéru v organizaci si Karlos Vémola odbyl na turnaji Oktagon 11 proti Pawlu Brandysovi, kterého už skoro tradičně ukončil v prvním kole, čímž vyslal jasný vzkaz pro Attilu Végha.

Následně přišel zápas na turnaji Night of Warriors 15 s Princem Aounallahem, který skončil Vémolovým vítězstvím a výzvou na souboj od bojovníka Oktagonu, Henrique „Frankensteina“ Da Silvy. Hlavní zápas turnaje Oktagon 13 opět skončil Vémolovým vítězstvím, čímž se stal „Terminátor“ absolutním favoritem v Zápase století, kde ale neuspěl.

Téměř po roční pauze se v plné síle vrátil na Oktagon 17, kde na submisi porazil nebespečného norského zápasníka Thomase Robertsena.

Na turnaji Oktagon 19 bez problémů uškrtil Václava Mikuláška a vše tak směřovalo k titulovému zápasu o pás šampiona střední váhy na Oktagon 20. Vémolovým soupeřem byl Francouz Alex Lohoré.

VIDEO: Vémola 1. šampion střední váhy Oktagon MMA

TIP ❱ Attila Végh profil ›

MMA zápas Století: Karlos Terminátor Vémola vs Attila Végh

Karlosovi Vémolovi se v Zápase století sen o návratu do prestižního UFC pravděpodobně rozplynul před očima.

Vémola se ale hned po zápase vyjádřil, že určitě bude bojovat o odvetu, když v souboji nepředvedl to, jaký zápasník doopravdy je.

Výzva století Végh vs Vémola na Airbike

Touha po odvetě je jednou z hlavních věcí, které momentálně Karlose Vémolu popohání kupředu. Prvním krokem k očekávanému zápasu byl i projekt Výzva století Végh vs Vémola. V ní si to tito dva skvělí zápasníci rozdali mezi sebou na Airbiku. Vyhrál ten, kdo spálil víc kalorií. Přiblížil se Karlos Vémola k odvetě Zápasu století?

Odveta zápasu století

Od prohry souboje s Attilou Véghem, myslí Karlos Vémola jen na odvetu zápasu století. Tento souboj by jistě rádi viděli i fanoušci, ale zdá se že všechno je teď v rukách slovenského šampióna.

I když se může zdát, že oba bojovníci k sobě chovají jistou zášť, není tomu tak, vždy se navzájem respektovali.

Odveta je naplánovaná na rok 2023! Přesné datum zatím není jisté.

TIP ❱ Jak sledovat turnaje MMA živě ›

Vémola vs Marpo box

Karlos „Terminátor“ Vémola se netají tím, že by chtěl co nejdřív odvetu legendárního Zápasu století proti Attilu Véghovi. Ten, však prohlásil, že jeho další zápas nebude v MMA, ale v boxu. Teď víme, že se uskuteční na Fight Night Challenge.

Nejnovější obdobnou nabídku dostal i samotný Terminátor. Zaboxovat si bude moci na Oktagon Underground v exhibičním zápase Vémola vs Marpo.

Karlos Vémola Sherdog

Všechny důležité statistiky o pravděpodobně nejpopulárnějším českým MMA bojovníkovi najdete na nejznámější stránce, která se věnuje bojovým sportům Sherdog. Kromě podrobných statistik tak uvidíte i komplexní přehled zápasů Karlose Vémoly.

Karlos Vémola v téměř dvouhodinovém rozhovoru pro youtube kanál Real Talk.

Karlos Vémola – začátky kariéry

Karlos Vémola k zápasení přičichl už ve velmi raném veku. Jeho otec byl totiž trenérem Řecko – římského zápasení a tak s ním začal i malý Karlos. V dospívajícím věku ho mimořádně nadchla kulturistika, se kterou chtěl později prorazit na profesionální scéně. V tom období však fitness průmysl nebyl v Čechách téměř vůbec rozvinutý a proto se rozhodl odstěhovat do Anglie.

Ani na Britských ostrovech však není kulturistika něčím, co by mohlo lidi uživit a proto si musel Karlos najít i nějakou vedlejší práci. Začal tak pracovat jako vyhazovač v klubech, kde jednoho večera úplně bez problému zpacifikoval dva profesionální zápasníky MMA a to všechno před očima jejich manažérů.

Ti mu ihned navrhli, aby začal v MMA zápasit. Můžeme teda konstatovat, že Karlos Vémola se do světa MMA dostal, jako slepý k houslím.

Karlos Vémola v MMA – první zápasy

Vůbec první zápasy v MMA si Karlos odkroutil roku 2008, kdy velmi rychle nabyl úspěšnou sérii sedmi zápasů bez jediné prohry. Událo se tak v anglických organizacích Cage Fighters Championship a Ultimate Championship MMA.

Karlos Terminátor Vémola v UFC

Jeho skvělé formy si postupně začali všímat i agenti pohybující se blízko nejlepší MMA organizace světa, Ultimate Fighting Championship (UFC). Vémola s organizací podepsal první smlouvu v roce 2010 a stal se tak prvním českým fihgterem, který v UFC kdy bojoval.

Jeho první zápas proběhl na gala večeru UFC 116 proti Jonovi Madnesovi, ale bohužel jeho premiéra v této organizaci skončila prohrou po třech kolech.

Vémola se ale nevzdával a chuť si napravil skvělým vítězstvím na turnaji UFC 122, kde svými lokty doslova zničil Setha Petruzelliho. Po tomto zápase měl „Terminátor“ téměř roční pauzu a nastoupil až v zápase s Ronnym Marksem, který bohužel prohrál.

Potom následovala výhraproti Mikeovi Massenziovi, která vyrovnala jeho skóre v UFC. Další souboj se ale opět pro Karlose skončil prohrou, když nestačil na Francise Carmonta. O jeho osudu mezi nejlepšími bojovníky světa měl rozhodnout zápas proti Caiovi Magalhaesovi, který po třech kolech prohrál a s UFC se tak musel rozloučit.

UFC: Karlos Terminátor vs Jon Madnes (VIDEO)

Karlos Vémola vs Jack Hermansson

Vémola se chtěl co nejrychleji opět vrátit do zápasového kolotoče organizace UFC. Karlos chytil opět šňůru vítězných zápasů, ve kterých ukončil i legendu českých bojových sportů Petra Knížete. Už se zdálo, že všechno je na dobré cestě a jeho návrat do UFC je jen otázkou času.

Potom, však přišel osudový zápas proti Jackovi Hermanssonovi, který je momentálně velmi nadějným UFC fighterem. Co předvedl na turnaji UFC Fight Night 160, kde nastoupil i Makhmud „Mach“ Muradov?

Tento zápas Vémola prohrál, když se odmítl vzdát po skvělém armbaru od Hermanssona a díky tomu si přivodil velmi nepříjemnou zlomeninu ruky, která mohla pro Karlose znamenat dokonce i konec kariéry. Terminátor se však nevzdal a zaměřil se na rozvoj MMA v České republice.

Karlos Terminátor Vémola – král českého MMA

Po doléčení zlomeniny ruky se Karlos Vémola opět vrhl do zápasení, kde na dvou turnajích Night of Warriors ukončil oba své soupeře v prvním kole a ztracená chuť byla opět nazpět.

V roce 2017 dostal Vémola nabídku stát se hlavní tváří organizace XFN a zápasit s populárním českým bojovníkem Petrem „Píno“ Ondrušem. XFN byla organizací, která divákům přinesla i zápas Rytmus vs Marpo.

Zápas skončil klasickou „vémolicí“, kdy Karlos svého soupeře hodil na zem a ukončil ho těsně před prvním kolem. O tři měsíce později podobným způsobem porazil i Jamieho Sloana a na to přišla výzva od Patrika Kincla, o kterém se hovořilo, že právě on je ten, kdo by mohl Karlose Vémolu zastavit.

Souboj však opět skončil vítězstvím Karlose Vémoli, který Kincla téměř k ničemu nepustil. V organizaci XFN nastoupil Karlos Vémola ještě do třech zápasů, které všechny vyhrál. Finanční problémy, osobní neshody s promotéry XFN a touha po zápase s Attilou Véghem ho přinutily přestoupit pod hlavičku Oktagon MMA.

Karlos Terminátor Vémola v soukromí

Je potřeba podotknout, že Karlos Vémola je v České republice skutečnou sportovní osobností a hvězdou, která v kleci i na veřejnosti způsobuje velmi kontroverzní dojem. Karlos má rád velmi extravagantní věci, čeho je důkazem jeho sbírka aut, jeho vlastní Zoo, kde má lvy, krokodýla nebo žraloky.

V současné době je Vémola stíhaný policií, a to z docela těžkého přečinu „Neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy“, za což mu hrozí až 3 léta odnětí svobody. Dva nové tygříky údajně pořídil nelegálně. Na fotografii je potom celkem se 4 mláďaty, jak dopadla další 2 se vůbec neví. Spekuluje se, že byla prodána na čínskou medicínu.

Karlos Vémola a jeho žena

Karlos tvoří pár se slovenskou playmate modelkou Lelou Ceterovou, se kterou má dcerku Lily a syna Rockyho.

Karlos Vémola a jeho děti

Karlos Vémola je současnosti už i otcem tří dětí. K synovi a dcere mu přibyl také syn Rocky, kterého má s Lelou Ceterovou.

Zdroje: www.fights.cz, sherdog.com, wikipedia.com