RFA MMA organizace 2022 – program, bojovníci, projekty, kalendář turnajů

Organizace RFA vstoupila na česko-slovenskou bojovou scénu a fanoušci se mohou těšit na porci dalších zajímavých zápasů, a to nejen v MMA. Kalendář turnajů, jména bojovníků, zajímavé projekty a vše podstatné o organizaci Real Fight Arena najdete v následujícím článku.

SÁZEJTE NA MMA S BONUSEM
Tipsport 150 Kč bez vkladu VSADIT ›
Chance 200 Kč zdarma VSADIT ›
Fortuna 900 Kč bonus VSADIT ›
Synot Tip 500,- bonus VSADIT ›

RFA 3 Ostrava (23.7.)

Třetí turnaj organizace Real Fight Arena RFA 3 se uskuteční v Ostravě

RFA 3 livestream na TV Tipsport

Real Fight Arena (RFA): profil organizace

Prohlédněte si všechny důležité informace o nově vzniklé MMA organizaci Real Fight Arena (RFA) na jednom místě!

RFA MMA 🥊 PROFIL
Název Real Fight Arena
Země Česko, Slovensko
Rok založení 2021
Zakladatel Boris Marhanský
Bojovníci Brichta, Deák, Brož, Ružička, … (bojovníci ZDE ›)
Vysílací práva (ČR, SK) Nova, Markíza
Livestream PPV
Off. web rfarena.sk
Novinky Instagram, FB, YouTube

Co je to Real Fight Arena (RFA)

RFA organizace, celým názvem Real Fight Arena, vznikla v roce 2021 a chce fanouškům bojových sportů přinést novou vlnu MMA zápasů v té nejlepší kvalitě. Na galavečerech se navíc dočkáme také zápasů v postojářských disciplínách.

Real Fight Arena nemá být pouze o zvučných jménech. Šanci stát se profesionálním bojovníkem dostanou i amatérští zápasníci, kteří budou moci na některých turnajích zabojovat o profesionální smlouvu.

Organizace Real Fight Arena láká bojovníky především na lepší finanční podmínky, ale tím to nekončí. Svým zápasníkům chce pomáhat i v oblasti přípravy, zdravotní péče či propagace. Netají se tím, že chce vychovat fightery pro top MMA organizace, jako je například UFC.

Organizace má velké plány a v budoucnu by se chtěla stát československou jedničkou na poli bojových sportů. Již v prosinci 2022 bychom měli vidět první titulové zápasy a v roce 2023 dokonce event mimo Česko-Slovensko, konkrétně v Budapešti.

RFA tisková konference

První RFA tisková konference proběhla 20. října 2021. Promotéři oznámili vstup organizace na MMA trh a naznačili vizi i směr, kterým by se organizace měla ubírat.

Další podrobnosti a informace ohlásili na tiskové konferenci 2. února 2022 v Praze.

RFA majitel

Organizace RFA má celkem tři majitele, z nichž dva jsou zatím záhadou.

Třetím spolumajitelem je Boris Marhanský, který se podílel na organizaci známých festivalů Hip Hop žije. Vlastní firmu prodávající vitamíny nebo CBD produkty a dosud nefiguroval v žádné bojové organizaci.

Pro náš slovenský portál 7sport.sk poskytl exkluzivní rozhovor, který vlastní agenturu Frankovic Agency a je manažerem Attily Végha a dalších bojovníků klubu Spartakus Fight Gym. Protože je dobrý přítel spolumajitele RFA Borise Marhanského, vyjádřil se také k nové organizaci.

„Je důležité, aby se prostě ukázali prvním, druhým, třetím turnajem. Aby udělali tři, čtyři gala a lidé i fighteři viděli, co udělají a jaké to bude.“

VIDEO: rozhovor s Daliborem Frankovičem

Část rozhovoru o RFA najdete v čase od 1:09:08. Na celý rozhovor se můžete podívat v následujícím videu.

Celý rozhovor s Daliborem Frankovičem si můžete vyslechnout také v podcastové formě na SoundCloud či Spotify!

RFA vs. Oktagon MMA

RFA a Oktagon MMA se dostali do mediálního sporu po tom, co promotér Oktagonu Ondřej Novotný předpověděl, že nová organizace dopadne jako neslavná XFN. Ta ve světě MMA neměla příliš dlouhou životnost i přes to, že v ní bojovaly hvězdy jako Karlos Vémola nebo Mach Muradov.

Oktagonu se nelíbil ani přestup Lea Brichty do Real Fight Arena, aby se stal její hlavní tváří. Podle Oktagonu ale má ještě stále platnou starou smlouvu.

My vstup nové organizace na pole bojových sportů vítáme a věříme, že bude zajímavé sledovat boj obou organizací o přízeň fanoušků.

TIP ❱ Program Oktagon MMA 2022 › 

RFA program turnajů 2022

RFA program turnajů 2022 už je veřejně známý a diváci se mohou těšit na skvělý MMA program. Real Fight Arena postupně navštíví města Bratislava, Ostrava, Brno, Košice, Prievidza a Praha. V nich bychom měli vidět první titulové zápasy.

Organizace dále plánuje na 12. března 2022 turnaj s názvem Warm Up. Má se jednat o „generálku“ před prvním oficiálním turnajem. Bojovníci budou v rámci tohoto eventu zápasit formou pyramidy, přičemž vítězové získají dvouletou smlouvu s RFA.

RFA program dnes

Přehled nejbližších turnajů najdete v našem pravidelně aktualizovaném programu.

RFA PROGRAM TURNAJŮ 2022
12.3. Warm Up (Bratislava, SR)
14.5. Grand Opening / Bratislava (NTC aréna)
23.7. RFA 3  / Ostrava (RT Torax Arena)
19.9. Brno
15.10. Košice
19.11. Prievidza
17.12. Praha

RFA kalendář turnajů 2022

Podívejte se na RFA kalendář turnajů v obrazové formě.

Real Fight Arena zápasy

RFA zápasy se neuskuteční pouze podle pravidel MMA. Organizace připravuje také boje v postoji, jako jsou Muai Thai a možná i Kickbox.

Uvidíme souboje nejen česko-slovenských bojovníků, ale také zápasníky z Polska, Srbska a z Kuby, kde díky tradiční boxerské základně vyrůstají kvalitní postojáři.

Organizace Real Fight Arena kromě toho plánuje pravidelně pořádat i pyramidy amatérských zápasníků, jejichž vítězové získají profesionální smlouvy na dva roky.

RFA prize money

Zajímá vás, jaké prize money dostanou bojovníci v organizaci Real Fight Arena? Podle slov Borise Marhanského si vítězové amatérských pyramid odnesou 1500 eur (cca 36 500 Kč).

Organizace nemá problém v budoucnosti zveřejňovat platy bojovníků, ale někteří z nich si to nepřejí.

RFA bojovníci

Organizace Real Fight Arena představila část bojovníků a většina z nich je na česko-slovenské MMA scéně už známá.

RFA BOJOVNÍCI
Tomáš Deák Tomáš Možný Jozef Wittner Jakub Kadáš
Jacob Mikula Natália Grmanová Ján Králik Michal Mokrý
René Matejov Adrián Bartl Kamil Cibinski Michal Zatorský
Igor Daniš Michal Duba Bernard Plavec Leo Brichta
Thomas Redento Sebastián Fapšo Miroslav Brož David Hošek

Zakladatel organizace, Boris Marhanský, řekl, že jména budou ještě přibývat.

RFA Brichta

Organizace RFA a Brichta se domluvili na spolupráci a český bojovník proto přestupuje z Oktagon MMA do Real Fight Arena.

Podle Oktagonu ale s nimi má Leo Brichta ještě stále platnou smlouvu. Vzhledem k tomu, že Brichtův manažment tvrdí opak, by podle Marhanského nic nemělo bránit vzájemné spolupráci.

RFA Tomáš Deák

Jednou z největších hvězd RFA je slovenský zápasník Tomáš Deák, který vyhral mistrovské opasky v organizacích Fight Night Global a Oktagon MMA.

Aktuálně působí v jedné z nejlepších evropských organizací ć ruské ACA. S Deákem v ní počítají a chtějí, aby bojoval výhradně u nich. Proto je možné, že v Real Fight Areně se představí pouze v boxu, kickboxu a nebo Muai Thai.

Do RFA prestupil Petr Monster Kníže

Do RFA přestoupila legenda, která stála u zrodu MMA v Čechách. Není to nikdo jiný než Petr Monster Kníže, který donedávna zápasil v Oktagonu MMA, kde měl poslední neuspěšný zápas o titul ve welterové váze proti Davidu Kozmovi.


Kde sledovat RFA live

RFA live budete moci sledovat přes PPV livestream a podle Instagramu organizace také v TV.

Je možné, že live stream z galavečerů organizace Real Fight Arena nabídne také některá sázková kancelář v Česku. Mezi nejsledovanější online televize u nás patří TV Tipsport, TV Chance a Fortuna TV.

Sledujte nás pro nové informace.

RFA PPV

RFA PPV bude podle všeho k dispozici na oficiální stránce rfarena.sk, kde se dozvíte jak si zakoupit PPV live stream a sledovat eventy živě. Najdete zde také informaci o ceně tohoto Pay Per View.

RFA živě

RFA turnaje uvidíme také živě v TV. Organizace uzavřela partnerství s televizemi Nova a Markíza. Záznamy, tiskové konference i podcasty si tak pustíte rovněž na platformě Voyo.

Real Fight Arena online

Real Fight Arena můžete online sledovat také na našem slovenském webu 7sport.sk v sekci Online přenosy, kde nabízíme live textové komentáře nejlepších zápasů.

RFA MMA vstupenky/lístky

Vstupenky na turnaje RFA budete moci zakoupit v síti Ticketportal a predpredaj.sk.

RFA promo kód

RFA promo kód je speciální kód, který může sdílet jakýkoli bojovník v rámci RFA. Pro uživatele, který unikátní kód použije může získat slevu na pay-per-view konkrétního galavečera! PPV kupón bude platný velmi brzy. O případných novinkách a informacích vás budete informovat zde!


Jak sledovat bojové sporty LIVE

Prohlédněte si také naše články o live přenosech bojových sportů a jednotlivých organizací v TV, přes live stream, nebo online v mobilu zdarma.


RFA novinky: Instagram, Facebook, YouTube

Novinky a informace o organizaci najdete na oficiálním webu, sociálních síti nebo YouTube kanálu RFA. Facebook, Instagram i YouTube jsou zajímavými zdroji novinek, fotek nebo videí.

Zdroj: facebook.com, instagram.com, youtube.com, rfarena.sk, 7sport.sk