Box Lucerna 2021 – Výsledky a program. „Píno“ Ondruš vyhrál poslední zápas kariéry a byl uveden do síně slávy! Hron má mezinárodní titul

Box Lucerna 2021 se letos uskutečnila i přes pandemickou situaci, ale v souladu s vládními nařízeními. Přinášíme vám zápasovou kartu, informace o eventu a vše podstatné o Boxing Lucerna 2021. „Píno“ Ondruš vyhrál svůj poslední zápas v kariéře a navíc byl uvedený do síně slávy. Jeden titulový zápas přinesl extra round a v druhém zvítězil český K1 bojovník Tomáš Hron!

Box Lucerna 2021 – přehled

Kdy se uskuteční Boxing Lucerna 2021

Boxing Lucerna 2021 se uskutečnil ve středu 29.12. 2021 od 17:15 v ikonické pražské budově Lucerna. Program byl následující:

  • Od 17:15 před zápasy
  • Od 18:00 začátek hlavní karty

TIP ❱ Box live přenosy ›

Lucerna box 2021 aktuality

Na boxerském galavečeru v Lucerně jsme viděli nejenom box, ale také K1. Hlavním zápasem večera byl souboj Tomáše Hrona s Gabrielem Ojdaničem. Součástí programu bylo uvedení do Síně slávy bojových umění (dříve se jednalo pouze o boxerskou síň slávy). Hlavním trhákem večera měl být zápas Ducár vs Pejsar 2, ale byl zrušen.

Přesun termínu

Event se z organizačních důvodů přesunul z 30.12. na 29.12. Pořadatelé tak mimo jiné chtěli předejít tomu, aby se jejich galavečer kryl s jubilejním turnajem Oktagon 30, který má právě na 30.12. naplánovaná jejich partnerská organizace Oktagon MMA.

Na konc iprosince byl k vidění ještě jeden podobný galavečer – Fight Night Challenge. Ten se uskutečnil v Brně a kromě Attily Végha a Rytmuse byla možnost vidět boxovat také známé tváře z české a slovenské šoubyznysové scény. Nakonec se na poslední chvíli podařilo také sehnat Patrika Kincla.

Box Lucerna 2021 program a fight card

Box Lucerna 2021 měl na programu 18 zápasů v boxu a K1. V rámci fight card jsme viděli hned 2 titulové souboje v K1 – Hron vs Ojdanić a Idryni vs Šach. Součástí programu navíc byl poslední zápas legendy K1 Petra „Pína“ Ondruše.

Na turnaji se představil také Tomáš Drábik, jeden ze zakladatelů nové organizace War Zone. Galavečer začal v 19:00.

Boxing lucerna 2021 výsledky

Přinášíme vám kompletní fight card a výsledky turnaje.

HLAVNÍ KARTA
K1/titul WAKO +94 kg (4×3 minuty) Tomáš Hron – Gabrijel Ojdanić Na body
K1/titul WAKO -85,1 kg (4×3 minuty)  + ER Vladimír Idranyi – Pavel Šach Na body (Extra round)
BOX (6×3 minuty) Michal Dufek – Attila Kayabasi Na body
K1 (3×3 minuty) Petr Ondruš – Marian Tůma Na body
BOX (6×3 minuty) Vladimír Říha – Pavel Albrecht KO 4.kolo
BOX (6×3 minuty) Štěpán Horváth – Zsolt Mezei KO 1. kolo
K1 (3×3 minuty) Michal Reissinger – Michal Zezulka TKO 1. kolo
BOX (6×3 minuty) Vladimír Lengál – Gor Harutjnjan Na body
BOX (6×2 minuty) Lucie Sedláčková – Karina Kopinská Na body
K1 (3×3 minuty) Jan Rudolf – Tomáš Drábik Na body
BOX(4×3 minuty) Roman Kracík – Milan Javůrek Na body
BOX (4×3 minuty) David Vinš – Tomáš Pollák KO 1. kolo
K1 (3×3 minuty) Antonín Coufal – Ondřej Macek KO 2. kolo
BOX (4×3 minuty) Václav Zadák – Milan Kratochvíla Na body

Kde sledovat box v Lucerně 2021 live

Box v Lucerně 2021 live jsme mohli sledovat pouze online. Pořadatelé spolupracují s organizací Oktagon MMA, která odvysílala live stream celého večera ve formě PPV (Pay-Per-View). Pořídit jste jej mohli na Oktagon.tv za 179 Kč, v den zápasu již přístup stál 249 Kč.

Lucerna box 2021 kurzová nabídka

Kurzová nabídka na box v Lucerně pro rok 2021 byla zajímavá. Vsadit jste si mohli například na Tomáše Hrona v kurzu 1.35, na Petra Ondruše v kurzu 1.60 či na Vladimíra Idranyiho v kurzu 1.65. Kurzy bylop možné sledovat u všech velkých sázkových kanceláří, včetně Tipsportu, Chance a Fortuny.

Boxing Lucerna 2021 vstupenky

Vstupenky na box v Lucerně 2021 jste mohli zakoupit například v síti Ticketportal od 390 Kč. Datum konání se sice přesunul o den dříve, ale již zakoupené vstupenky nebylo nutné. Vrácení vstupného bylo možné do 31.1.2021.

Galavečer se uskutečnil před publikem, ale pořadatelé byli vládními nařízeními nuceni omezit počet diváků na 1000.

Co je to Boxing Lucerna

Boxing Lucerna navazuje na bezmála stoletou tradicí. V historické budově Lucerny se totiž již v období první republiky každoročně konaly galavečery s kvalitními zápasy, ve kterých se mohla představit pouze špička československého boxu.

Tyto eventy se proto nesou v prvorepublikovém duchu, ale „gala“ oblečení je pouze doporučeno, ne povinné.

V současnosti je „Lucerna“ pořádána pod názvem Galavečer profesionálního boxu a K1, jehož promotérem je Matouš Rajmont, kterého můžeme znát také z filmové a televizní scény.

Box Lucerna 2020

Box Lucerna 2020 proběhl bez diváků. Sledovat jsme mohli například první díl titulového duelu Ducár vs Pejsar, který se měl dočkat pokračování právě na letošním galavečeru. To ale bohužel nevyšlo, tak se ho snad dočkáme příště.

TIP ❱ Oktagon: Vémola vs Marpo ›

Zdroje: Facebook, Youtube, boxingvlucerne.cz, ticketportal.cz,