Biatlon IBU Cup 2023/2024 – program, výsledky, Češi, live přenos

IBU Cup je biatlonový seriál nižší kategorie než je Světový pohár. Koná se od 30. listopadu do 9. března na devíti různých závodištích. Podívejte se na program a výsledky. Zjistěte kdo z českých zástupců se ho účastní a kde ho sledovat live!

IBU Cup 2023/2024

Zatímco biatlonový Světový pohár je nejprestižnějším okruhem závodů, kde soutěží nejlepší světoví biatlonisté, IBU Cup 2023/2024 nabízí možnost závodit na mezinárodní úrovni pro sportovce, kteří se snaží dostat právě do nejvyššího seriálu.

Většinou se jedná o mladší a méně zkušené biatlonisty, kteří chtějí zvýšit své závodní zkušenosti a postupně zvedat křivku své kariéry.

IBU Cup program 2023/24

IBU Cup program 2023/24 má na programu 8 akcí, včetně ME v biatlonu na Slovensku. Seriál vždy začíná na podzim a končí na jaře.

Poslední akce sezony v rakouském Obertillachu trvá 10 dní a vyvrcholí závody s hromadným startem jak v mužské, tak ženské kategorii.

IBU Cup 2023/2024
Datum Lokalita Disciplíny
30.11. – 2.12. Kontiolahti, Finsko Individuální závod, Sprint
8.12. – 10.12. Idre, Švédsko Sprint, Stíhací závod
13.12. – 16.12. Sjusjøen, Norsko Sprint, Stíhací závod, Hromadný start
4.1. – 7.1. Martell, Itálie Zkrácený individuální závod, Sprint, Stíhací závod
10.1. – 12.1. Ridnaun, Itálie Sprint, Hromadný start
24.1. – 27.1. Brezno-Osrblie, Slovensko ME: Individuální závod, Sprint, Stíhací závod
1.2. – 3.2. Arber, Německo Sprint
29.2. – 9.3. Obertilliach, Rakousko Sprint, Stíhací závod, Individuální závod, Hromadný start

IBU Cup výsledky

Pokud vás zajímají IBU pohár výsledky, tak vás odkážeme na oficiální web biathlonworld.com. Zde naleznete kompletní výsledky s konkrétními časy, podrobné statistiky a další informace.

Biatlon IBU Cup Češi

I Biatlon IBU Cup absolvují pravidelně Češi. Nejvýše postavenou ženou v žebříčku je Kristýna Otcovská a mužem Vítězslav Hornig. Součástí sezony IBU Cup 2021/22 byl závod biatlon Nové Město na Moravě.

Muži

 • Vítězslav Hornig
 • Mikuláš Karlík
 • Ondřej Mánek
 • Luděk Abrahám
 • Josef Kabrda
 • Jakub Kocián

Ženy

 • Kristýna Otcovská
 • Kateřina Gotvaldová
 • Kateřina Pavlů
 • Eliška Václavíková
 • Tereza Vinklárková

Kde sledovat IBU Cup živě

Možností kde sledovat IBU Cup živě není mnoho, spíše naopak. ČT Sport ani Eurosport live tento biatlonový pohár nevysílají.

IBU Cup online

Jedinou možností jak sledovat IBU Cuo je online přenos zdarma na webu eurovisionsport.com. Obraz je kvalitní, ale přenos není komentovaný.

Pro sledování provedete snadnou registraci a můžete sledovat závody live nebo ze záznamu a ještě v mobilní aplikaci.

TIP ❱ Kde sledovat biatlon live ›

Biatlon IBU Cup bodování

Biatlon IBU Cup bodování probíhá podle stejného schématu jako ve Světovém poháru. Od sezóny 2022-2023 došlo ke změně, kdy bylo upraveno bodování pro šest nejlepších umístění. Nyní se body rozdělují následovně:

 1. místo: 90 bodů
 2. místo: 75 bodů
 3. místo: 60 bodů
 4. místo: 50 bodů
 5. místo: 45 bodů
 6. místo: 40 bodů
 7. místo: 36 bodů
 8. místo: 34 bodů
 9. místo: 32 bodů
 10. místo: 31 bodů

Od desátého do čtyřicátého místa se body snižují vždy o jeden. Takže závodník na 40. místě získá jeden bod, další umístění jsou bez bodu.

IBU Cup v biatlonu historie

Nejúspěšnějším zemí v 15 leté historii IBU Cupu je Německo, které s v počtu prvních umístění v jednotlivých ročnících dělí s Ruskem o první místo (6). V celkovém počtu pódiových pozic (35) je ovšem v klidu na první příčce.

IBU Cup novinky

Novinky, výsledky a informace o závodech umísťují organizátoři IBU cup na stejné kanály jako například pro MS v biatlonu. Jak totiž název napovídá, tak obě akce má pod palcem ta samá organizace – International Biathlon Union.

Zdroje: bitahlonworld.com, biatlon.cz, eurovisionsport.com, wikipedia.org