Oktagon 17 Vémola vítězně! Kozma obhájil. Výsledky, program, fight card a online live stream

Oktagon 17 nám ve velké parádě nabídl spoustu zajímavých zápasů. David Kozma po pěti kolech obhájil titul v souboji s Máté Kertészem a legendární Karlos Terminátor Vémola všem ukázal, že stále rozhodně nepatří do starého železa. Výsledky, fight card, kurzy a mnoho dalších zajímavostech o turnaji.

Turnaj Oktagon 17 nahradil Oktagon Prime 5, který byl později kvůli dějišti přejmenovaný na Oktagon Universum. Nedošlo pouze ke změně jména a místa turnaje, ale měnila se i zápasová karta. Místo původních jmen (Leo Brichta, Viktor Pešta,…) se ale třeba v boji představil například i Karlos Terminátor Vémola.

TIP ❱ Kompletní program MMA ›

Oktagon 17 – přehled informací

Oktagon 17 FIGHT CARD – program a výsledky zápasů

Hlavním zápasem večera byl souboj Davida Kozmy s Máté Kertészem o pás šampiona kategorie welterweight. Dále jsme viděli i Karlose Vémolu, který si poradil s norským policistou Thomasem Robertsonem.

OKTAGON 17 🥊 MAIN FIGHT CARD
Welterweight David Kozma vs.Maté Kertész rozhodnutí, 5.kolo
Catchweight – 90 kg Karlos Vémola vs. Thomas Robertson donucení, 3.kolo
Catchweight – 80 kg Vlasto Čepo vs. Mateusz Strzelczyk donucení, 2.kolo
Welterweight Andrej Kalašník vs. Ole Jorgen Mandt Johnsen KO, 1.kolo
Catchweight – 70 kg Štěpán Gubavs. Matěj Kuzník TKO, 2.kolo
PRELIMS FIGHT CARD
Featherweight Tomáš Linh Le Sy vs. Abdelmoumen Mssaate donucení, 1.kolo
Middleweight Pavel Salčák vs. Petr Bartoněk donucení, 1.kolo
Heavyweight Daniel Dittrich vs. Kamil Minda Minda neprošel zdr. prohlídkou

Jak sledovat Oktagon 17 živě?

Pro sledování zápasů Oktagon 17 se nám nabízelo několik možností. Zde je jejich přehled.

TIP ❱ Jak sledovat zápasy Oktagon MMA ›

Oktagon 17 PPV live stream ONLINE

Jedinou možností, jak si vychutnat celý živý přenos z galavečeru Oktagon 17 byl tentokrát pouze placené PPV (pay-per-view). Jedná se o oficiální live stream přímo od organizace Oktagon MMA, který si můžete na každý Oktagon turnaj pořídit na stránkách Oktagon TV.

Součástí tohoto live streamu je vždy i předzápasové studio s odbornými analýzami jiných zápasníků Oktagon MMA.

Oktagon 17 online live stream na TV Tipsport

Sázková kancelář Tipsport nabízí online live streamy sportovních událostí, tedy i včetně Oktagonu 17, na své TV Tipsport. V rámci tohoto online živého vysílání jste mohli vidět všechny zápasy celého večera.

🔓 Sledujte zápasy Oktagon MMA online  ››

Oktagon 17 v TV

Záznam si asi o týden později budete moct prohlédnout i v televizi, a to na kanálech O2 TV Sport a slovenském JOJ Plus.

TIP ❱ Kde sledovat sportovní přenosy živě ›

David Kozma vs. Máté Kertész

Hlavním zápasem večera byl souboj David „Růžový panter“ Kozma vs. Máté Kertész na 5 kol. Kozma svůj titul welterweightového šampiona po pěti kolech obhájil.

Pro Kozmu nebyl maďarský bojovník Kertész nikým cizím. Tito dva zápasníci se již utkali na Oktagonu 9 a i když tehdy Kozma nakonec vyhrál, Kertész mu dal pořádně zabrat a získal si sympatie diváků. Oba dva se od té doby ještě zlepšili my jsme viděli skvělý zápas s vítězným koncem pro Kozmu.

Oktagon 17: Karlos „Terminátor“ Vémola vs. Thomas Robertsen

Karlos Vémola se po roce vrátil do Oktagonu. Jeho soupeřem byl Thomas Robertsen, norský policista a veterán MMA organizace Cage Warriors s profesionální bilancí 8-3. Robertsen se v kleci naposledy objevil také skoro před rokem, v prosinci 2019, a s Karlosem zápasili v domluvené váze 90 kilogramů.

Původním soupeřem Vémoly měl být Václav „Baba Jaga“ Mikulášek. Vémolovi se však nakonec nepovedlo po nákaze koronavirem shodit hmotnost na požadované číslo a Mikulášek návrh na zápas v catchweight odmítl.

TIP ❱ Sledujte MMA živě ›

Zajímavostí je, že dlouhý hype a trash talk na sociálních sítích mezi oběma zápasníky odstartoval právě Vémola, a to po KO v Zápase století s Attilou Véghem. Mikulášek je známý právě tím, že své soupeře často knockoutuje hned v prvním kole, a Vémola tedy mohl těžko udělat něco ironičtějšího. Pro Mikuláška by to však jistě byl náročný zápas, jelikož Vémola je na daleko vyšší úrovni.

Tadeáš Růžička a Vlasto Čepo z Oktagon Underground

Na Oktagonu 17 se v různých zápasech poprvé představil i vítěz turnaje Oktagon Underground, Vlasto „El Chapo“ Čepo (welterweight). Tadeáš Růžička (lightweight) nakonec kvůli nákaze koronavirem do zápasu nastoupit nemohl. Slovenskému boxerovi Čepovi se několikrát změnil soupeř a nakonec si nedokázal poradit s Mateuszem Strzelczykem. Na zápase Čepa se tak opět potvrdilo, že i když jste mistrem v jiných bojových sportů tak v MMA na růžích nemusíte mít ustláno.

Takhle se slovenský bijec Čepo porval v „hospodském stylu“ stylu s Jevickým:

Oktagon kurzy. Kde si můžu vsadit?

Na zápasy galavečera Oktagon 17 jste si mohli vsadit ve všech sázkových kancelářích, jako například Tipsport. Zápasy, které jste tipovali, jste rovnou mohli sledovat i na TV Tipsport.

Kurzy na hlavní zápas večera byly: přibližně 1.40 na vítězství Kozmy, cca. 2.70 na vítězství Kertésze. Kozma tedy byl favoritem.

☑️ Vsaďte si na Oktagon MMA zde ⇒

Kde se uskutečnil Oktagon 17?

Galavečer Oktagon 17 se uskutečnil v Zoner Bobby Hall v brněnské městské městské části Královo pole. Na tomto místě se odehrál i předchozí turnaj Oktagon 16.

TIP ❱ Kompletní program MMA 2021 ›

Vstupenky na Oktagon 17

Vstupenky na Oktagon 17 jsou byly dispozici v sítich Ticketportal a Ticketmaster. Jejich cena se pohybovala od 1490 Kč. Nicméně na základě protikoronavirových opatření se turnaj musel uskutečnit bez diváků.

Lístky na původně plánovaný Oktagon Prime 5/Universum, se na tento turnaj nevztahovali.Platnost již zakoupených vstupenek se přenáší do roku 2021, na jiný, ještě nespecifikovaný galavečer. Vrácení peněz za ně tedy není nutné.

TIP ❱ Nenechte si ujít UFC 254 Khabib vs. Geathje ›

Zdroje: oktagonmma.cz, tipsport.cz, wikipedia.cz