UFC 254: Khabib vs Gaethje – fight card, program, výsledky, živé přenosy a informace (VIDEO)

Dlouho očekávaný MMA zápas o titul šampiona lehké váhy UFC je tady! V rámci turnaje UFC 254 se uskuteční souboj úřadujícího šampiona Khabiba Nurmagomedova s Justinem Gaethjem. Vše o eventu včetně programu, fight card a live přenosů UFC 254: Khabib vs Gaethje najdete zde.

MMA event UFC 254: Khabib vs Gaethje

UFC 254 – program a výsledky zápasů

Turnaj začíná standardně, zápasy Early prelims, po kterých následují Prelims zápasy od 18:15 místního času (tzn. 16:15 středoevropského času). Zápasy hlavní karty startují ve 22:00 místního času (20:00 středoevropského). Vrcholem programu bude samozřejmě zápas o titul šampiona lehké váhy, Khabib vs. Ghaetje.

Na turnaji UFC 254 budeme mít možnost sledovat celkem 14 zápasů.

UFC 254 🥊 FIGHT CARD

MAIN FIGHT CARD
Lightweight Khabib Nurmagomedov vs. Justin Gaethje Submisia, 2. kolo
Middleweight Robert Whittaker vs. Jared Cannonier Bodové rozhodnutí
Heavyweight Alexander Volkov vs. Walt Harris TKO, 2. kolo
Middleweight Jacob Malkoun vs. Phillip Hawes KO, 1. kolo
Women Flyweight Lauren Murphy vs. Liliya Shakirova Donucení, 2. kolo
Light Heavyweight Magomed Ankalaev vs. Ion Cutelaba KO, 1. kolo
PRELIMINARY CARD
Heavyweight Stefan Struve vs. Tai Tuivasa K.O., 1. kolo
Catchweight Nathaniel Wood vs. Casey Kenney Bodové rozhodnutí
Welterweight Alex Oliveira vs. Shavkat Rakhmonov Donucení, 1. kolo
Light Heavyweight Da-Un Jung vs. Sam Alvey Remíza
EARLY PRELIMINARY CARD
Bantamweight Umar Nurmagomedov vs. Sergey Mozorov zrušeno
Women Flyweight Liana Jojua vs. Miranda Maverick TKO, 1. kolo
Lightweight Joel Alvarez vs. Alexander Yakovlev Donucení, 1.kolo

Jak sledovat UFC 254 Khabib vs Gaethje živě?

Tak jako většinu eventů UFC, tak i pro sledování UFC 254 se nám nabízí rovnou několik možností.

UFC 254 Khabib vs. Gaethje v TV

Kompletní živé vysílání z UFC 254, včetně zápasu Khabib vs Ghaetje, lze v ČR sledovat na televizním kanálu Nova Sport. Tento live přenos si fanoušci budou moct vychutnat s českým komentářem majitele a promotéra organizace Oktagon MMA, Ondřeje Novotného. Ten nás bude zápasy UFC 254 doprovázet spolu se svým hostem.

TIP ❱ Jak a kde sledovat MMA živě ›

UFC 254 Khabib vs. Gaethje online vysílání

Na území České republiky i Slovenska je možné sledovat vysílání Nova Sport i přes video portál VOYO. Na tomto portálu bude možné sledovat Souboj Khabib vs Ghaetje taky později, ze záznamu.

UFC 254 Nurmagomedov – Gaethje livestream na PPV

Další možností, jak sledovat UFC 254, je pořídit si oficiální PPV (Pay-Per-View) přímo od organizace UFC na jejich stránkách. UFC Fight Pass (cena 9,99 dolarů měsíčně) umožňuje fanouškům sledovat kromě živých přenosů zápasů rovněž rozhovory se zápasníky.

TIP ❱ Jak sledovat sportovní přenosy ›

UFC 254: Khabib Nurmagomedov vs Justin Gaethje

Khabib Nurmagomedov se z důvodu omezení způsobených koronavirovou pandémii nemohl na jaře zúčastnit zápasu o titul s Tony Fergusonem (UFC 249). Jako jeho náhradník byl vybrán další bojovník v pořadí lightweight divize UFC, Justin Gaethje, který s Fergusonem vyhrál a stal se dočasným šampionem (interim champion).

Pás šampiona lehké váhy je však i nadále v držení Khabiba, který se nevzdal ani po úmrtí svého otce a trenéra Abdulmanapa Nurmagomedova na Covid-19. To, zda Khabib titul obhájí a pás si ponechá, budeme s jistotou vědět právě v sobotu, po jeho souboji s Gaethjem v UFC 254.

Zajímavostí je, že Justin Gaethje nepřijal opasek dočasného šampiona lehké váhy, protože si prý počká na ten skutečný, který vezme Khabibovi. S takovou motivací, a obzvláště po tom, jak v květnu doslova zničil Fergusona, můžeme očekávat, že pro Khabiba bude určitě více, než úctyhodným soupeřem a jejich souboj bude fascinující.

V kolik hodin začíná UFC 254 Nurmagomedov vs. Gaethje?

Skvělou zprávou pro všechny české fanoušky MMA je to, že celý galavečer bude začínat již v podvečerních hodinách středoevropského času, takže si všichni budeme moci vychutnat zápas roku Khabib vs. Gaethje v přímém přenosu v „normálním čase“!

TIP ❱ Co je to MMA a UFC ›

Kde se uskuteční UFC 254: Khabib vs Gaethje?

Dějištěm turnaje UFC 254 a taky titulového zápasu Khabiba Nurmagomedova s Justinem Gaethjem bude Yas Island v Abú Zabí (Spojené arabské emiráty).

Kdo je to Khabib Nurmagomedov?

Khabib Nurmagomedov je ruský zápasník MMA, pocházející z z Dagestánského Sildi. Je jedním z nejpopulárnějších bojovníků na světě. Specializuje se především na ruský způsob zápasení Sambo, dále na Judo (černý pás) a taky řecko-římský zápas, o čem vypovídá taky jeho „ground and pound“ styl boje.

Zaujal především zápasem s Irem Conorem McGregorem, ve kterém šlo mimojiné i o osobní spor. McGregor totiž v rámci trash talku urazil jeho otce, víru a vysmíval se i Khabibovu původu. Ruský zápasník však šel do souboje s chladnou hlavou, zápas přesvědčivě vyhrál a McGregora naučil pokoře, která je pro něj samotného typická.

Před UFC Khabib zápasil v organizacích TFC, ProFC a M-1. K zápasení ho vychovával jeho otec, který byl zároveň jeho dlouholetým trenérem.

TIP ❱ Kalendář  a program MMA 2020 ›

Khabib Nurmagomedov: Sherdog statistika

Khabib Nurmagomedov ještě nikdy neprohrál. Jeho působivé statistiky si můžete prohlédnout na známé stránce s MMA tématikou, Sherdog.com.

Zápasy MMA: 28 zápasov
Výhry: 28
KO: 8
Submisia: 10
Rozhodnutie: 10
Prehry: 0

Kdo je to Justin Gaethje?

Justin Gaeth MMA bojovník, který pochází z Arizony v USA. Od června 2020 je dočasným mistrem světa MMA v lehké váze a na 11. místě v žebříčku lightweight divize UFC. Zápasit začal když mu byly 4 roky a na profesionální kariéru se dal během studia na Coloradské univerzitě, kde vystudoval bakalářský obor Sociální práce. Té by se chtěl později taky věnovat se zaměřením na problémovou mládež.

Gaethje se specializuje na boj v postoji, kdy pracuje především se silnými údery a kopy za účelem knockoutovat soupeře. O tom svědčí taky jeho bilance.

Justin Gaethje:  Sherdog  statistika a bilance

Gaethjeho kompletní statistiku, stejně jako statistiky celosvětového MMA, najdete na webu Sherdog.com.

Zápasy MMA: 24
Výhry: 22
KO: 19
Submise: 1
Rozhodnutí: 2
Prohry: 2

Další UFC Fight Night: Muradov vs. Holland

Určitě si nenechte ujít ani další UFC turnaj v pořadí. 31. října na UFC Fight Night totiž budeme moct vidět Macha Muradova, kterého známe i z česko-slovenského Oktagonu. Z domácí scény se v UFC kromě Muradova v minulosti představil například Karlos Vémola, hvězda turnaje Oktagon 17 a nebo mladý slovenský talent Ľudovít „Lajoš“ Klein, který trénuje s další megastar organizace Oktagon MMA, slovenským šampionem Bellatoru Attilou Véghem.

Zdroje: ufc.com, Sherdog.com, wikipedia.cz