Box Fury vs Usyk – datum, program, live stream, kurzy, statistiky

Box Fury vs Usyk se uskutečnil 18. května 2024 a nabídl vskutku masivní divácký zážitek. „Ring of Fire“, jak znělo označení celého večera, na body opanoval Oleksander Usyk. Podívejte se na všechny výsledky večera, statistiky a sestřih zápasu.

Box Fury vs Usyk

Box Fury vs Usyk byl monstrózní akcí, která po 25 letech určil absolutního boxerského krále. Fury byl totiž držitelem titulu WBC, který vybojoval ve druhém zápasu trilogie Fury vs Wilder.

Naproti tomu Usyk je držitelem titulů ze všech ostatních organizací, ke kterým nyní přidal poslední chybějící.

Oleksandr Usyk – Tyson Fury

Fury vs Usyk box

Těžkotonážní bitva, Fury vs Usyk, nabídla opravdu strhující podívanou. Byly zde fáze zápasu, kdy byl na koni anglický bijec, ale také momenty, kdy měl namále, jako při jeho počítání v 9. kole.

Bylo jasné, že jakmile dojde nutnost určit vítěze bodově, tak se fanoušci po celém světě nepřestanou přít. Usyk zvítězil poměrem 2:1. Oba borci už plánují odvetný zápas, který by mohl najít místo v kalendáři ještě letos.

Fury – Usyk profily

Profily obou boxerů jsou impozantní. I když se Furyho po vzájemném souboji rozsvítila v kolonce proher jednička, tak i přes to jsou jeho statistiky úchvatné.

FURY USYK
britská národnost ukrajinská
35 věk 34
206 cm výška 191 cm
váha
36 zápasy 22
34 (24 KO) výhry 22 (14 KO)
1 prohry 0
1 remízy 0

Usyk vs Fury program

Galavečer nesoucí název Ring of Fire (Kruh ohně) není jenom Usyk vs Fury, program toho nabídne mnohem více.

Box Fury – Usyk výsledky

RING OF FIRE UNDERCARD
UNDISPUTED TITLE FIGHT
Heavyweight Tyson Fury – Oleksandr Usyk na body
IBF TITULOVÉ ZÁPASY
Cruiserweight Jai Opetaia – Mairis Briedis na body
Super Featherweight Joe Cordina – Anthony Cacace TKO
HLAVNÍ KARTA
Cruiserweight Sergey Kovalev – Robin Safar na body
Heavyweight Agit Kabayel – Frank Sanchez KO
Lightweight Mark Chamberlain – Joshua O. Wahab TKO
PRELIMS
Heavyweight Moses Itauma – Ilja Mezencev TKO
Cruiserweight David Nyika – Michael Seitz TKO
Light Heavyweight Daniel Lapin – Octavio Pudivtr KO
Featherweight Isaac Lowe – Hasibullah Ahmandi na body

*Složení fight card se ještě může měnit.

Fury – Usyk výsledky

Výsledky Fury – Usyk i dalších zápasů z galavečera, který se v zájmu diváků přibližuje legendárnímu „Rumble in the Jungle“, vám přineseme v tomto článku v tabulce s fight card.

Usyk – Fury box live

Nechat si ujít událost jako je Usyk – Fury box live by byl hřích.Celý galavečer bude ve Velké Británii přenášet online služba TNT Sport Box Office, která je ze stejné stáje jako stanice Eurosport live, formou PPV (Pay Per View).

Pro zájemce ze zbytku Evropy, včetně Česka je tu PPV od streamovací online služby DAZN live. Ta vysílá po celém světě mnoho sportovních událostí. Najdete zde například i kompletní sezonu americké NFL.

Pro sledování musíte být předplatitelem jejich služeb a k tomu si ještě zakoupit balíček s tímto jedinečným utkáním. Cena je stanovena na 500 Kč. Pro nové zákazníky je první měsíc zdarma, poté zaplatíte 339 Kč/měsíc při měsíčním plánu nebo 249 Kč/měsíc při ročním.

Pokud vás zajímá pouze Fury vs. Usyk, pak doporučujeme měsíční plán a zaplatit za galavečer zmíněný poplatek, a poté předplatné členství bezplatně zrušit, na což máte 30 dní od jeho zahájení.

Fury vs Usyk kurzy

Monumentální zápas Fury vs Usyk budí obrovský zájem a sázkové kanceláře mají samozřejmě vypsané kurzy.

Dle nich je mírným favoritem britský bijec Tyson Fury. Jeho kurzy se pohybují kolem 1,85. Usyk ovšem není „kurzově“ nijak daleko, vsadit na něj se dá v kurzech okolo 2,00.

I vy si můžete podat tiket, a to dokonce s bonusem, který po registraci v některé ze sázkových kanceláří, získáte zdarma!

FURY VS USYK S BONUSEM ZDARMA
Tipsport 500 Kč bez vkladu VSADIT ›
Betano 500 Kč bonus VSADIT ›
Chance 200 Kč zdarma VSADIT ›
Sazkabet 500 Kč na ruku VSADIT ›
Fortuna 600 Kč bez rizika VSADIT ›
[18+] MF varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Kdo je Tyson Fury

Tyson Fury je britský profesionální boxer, zápasící v těžké váze. Známý je pro svou nekonvenční boxerskou techniku a výřečný styl, což mu vyneslo přezdívku „Gypsy King“.

Fury se narodil 12. srpna 1988 v Manchesteru, do rodiny s bohatou boxerskou historií. V průběhu své kariéry získal několik prestižních titulů, včetně titulu mistra světa WBC v těžké váze.

Kromě svých úspěchů v ringu se Fury věnuje i charitativní práci a je otevřený ohledně svého boje s duševními chorobami. Jeho příběh o překonání depresí inspiroval mnoho lidí.

VIDEO: Tyson Fury vs Francis Ngannou 2023

Kdo je Oleksandr Usyk

Oleksandr Usyk je ukrajinský profesionální boxer, který se proslavil svými výjimečnými výkony v kruzích amatérského i profesionálního boxu. Narozen 17. ledna 1987 v Simferopolu na Ukrajině.

Je známý svým technickým stylem boje a rychlými pohyby, což mu vyneslo nejen uznání jako jednoho z nejlepších boxerů své doby, ale i jeho přezdívku Kocour.

V amatérském boxu Usyk získal zlatou medaili na olympijských hrách v Londýně 2012 v kategorii do 91 kg. V profesionálním ringu získal tituly mistra světa v několika boxerských organizacích a dominoval v kategorii křížové váhy, než přešel do těžké váhy.

Usyk je také známý pro svůj přístup mimo ring a zapojení do sociálních a charitativních aktivit na Ukrajině.

VIDEO: Usyk vs Joshua 2 2022

Zdroje: wikipedia.org, tapology.com