Box Fury vs Usyk – datum, program, live stream, kurzy, statistiky

Box Fury vs Usyk se koná 18. května. Vysoce očekávaný boxerský zápas, označovaný jako „Ring of Fire“, přináší bitvu dvou neporažených bijců. Podívejte se na program večera, statistiky, kurzy a zjistěte kde sledovat zápas live v TV nebo online.

Box Fury vs Usyk

Box Fury vs Usyk je monstrózní akcí, která určí absolutního boxerského krále. Fury je totiž držitelem titulu WBC, který vybojoval ve druhém zápasu trilogie Fury vs Wilder.

Naproti tomu Usyk je držitelem titulů ze všech ostatních organizací.

Fury vs Usyk box

Těžkotonážní bitva, Fury vs Usyk nabídne jistě skvělý box. Neporažení kohouti se měli původně utkat 17. února v saudskoarabském Rijádu, ale vinou zranění Furyho při tréninku, se termín posunul na 18. května. Lokace zůstává stejná.

Ukrajinský rohovník ví jaké je to zápasit a zvítězit v arabském prostředí, uskutečnil se zde totiž jeho titulový souboj Joshua vs Usyk 2.

Fury v tomto ohledu není pozadu. V roce 2023 ho zde vyzval bývalý zápasník UFC Francis Ngannou, který opustil MMA kalendář a vrhl se do boxerských vod. Zápas málem skončil překvapením, protože o výsledku museli rozhodnout až body rozhodčích.

FURY USYK
britská národnost ukrajinská
35 věk 34
206 cm výška 191 cm
váha
35 zápasy 21
34 (24 KO) výhry 21 (14 KO)
0 prohry 0
1 remízy 0

Usyk vs Fury program

Galavečer nesoucí název Ring of Fire (Kruh ohně) není jenom Usyk vs Fury, program toho nabídne mnohem více.

Box Fury – Usyk karta

RING OF FIRE FIGHT CARD
UNDISPUTED TITLE FIGHT
Heavyweight Tyson Fury – Oleksandr Usyk
IBF TITULOVÉ ZÁPASY
Cruiserweight Jai Opetaia – Mairis Briedis
Super Featherweight Joe Cordina – Anthony Cacace
HLAVNÍ KARTA
Heavyweight Sergey Kovalev – Robin Safar
Bakhodir Jalolov – Dilan Prasovic
PRELIMS
Featherweight Isaac Lowe – Hasibullah Ahmandi

*Složení fight card se ještě může měnit.

Fury – Usyk výsledky

Výsledky Fury – Usyk i dalších zápasů z galavečera, který se v zájmu diváků přibližuje legendárnímu „Rumble in the Jungle“, vám přineseme v tomto článku.

Usyk – Fury box live

Nechat si ujít událost jako je Usyk – Fury box live by byl hřích. Zatím je známo pouze to, že celý galavečer bude přenášet online služba TNT Sport Box Office, která je ze stejné stáje jako stanice Eurosport live, formou PPV (Pay Per View). Cena zatím nebyla stanovena.

Fury vs Usyk kurzy

Monumentální zápas Fury vs Usyk budí obrovský zájem a sázkové kanceláře mají už nyní vypsané kurzy.

Dle nich je mírným favoritem britský bijec Tyson Fury. Jeho kurzy se pohybují kolem 1,85. Usyk ovšem není „kurzově“ nijak daleko, vsadit na něj se dá v kurzech okolo 2,00.

I vy si můžete podat tiket, a to dokonce s bonusem, který po registraci v některé ze sázkových kanceláří, získáte zdarma!

FURY VS USYK S BONUSEM ZDARMA
Tipsport 300 Kč bez vkladu VSADIT ›
Betano 300 Kč bonus VSADIT ›
Chance 200 Kč zdarma VSADIT ›
Sazkabet 500 Kč na ruku VSADIT ›
Fortuna 600 Kč bez rizika VSADIT ›
[18+] MF varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Kdo je Tyson Fury

Tyson Fury je britský profesionální boxer, zápasící v těžké váze. Známý je pro svou nekonvenční boxerskou techniku a výřečný styl, což mu vyneslo přezdívku „Gypsy King“.

Fury se narodil 12. srpna 1988 v Manchesteru, do rodiny s bohatou boxerskou historií. V průběhu své kariéry získal několik prestižních titulů, včetně titulu mistra světa WBC v těžké váze.

Kromě svých úspěchů v ringu se Fury věnuje i charitativní práci a je otevřený ohledně svého boje s duševními chorobami. Jeho příběh o překonání depresí inspiroval mnoho lidí.

VIDEO: Tyson Fury vs Francis Ngannou 2023

Kdo je Oleksandr Usyk

Oleksandr Usyk je ukrajinský profesionální boxer, který se proslavil svými výjimečnými výkony v kruzích amatérského i profesionálního boxu. Narozen 17. ledna 1987 v Simferopolu na Ukrajině.

Je známý svým technickým stylem boje a rychlými pohyby, což mu vyneslo nejen uznání jako jednoho z nejlepších boxerů své doby, ale i jeho přezdívku Kocour.

V amatérském boxu Usyk získal zlatou medaili na olympijských hrách v Londýně 2012 v kategorii do 91 kg. V profesionálním ringu získal tituly mistra světa v několika boxerských organizacích a dominoval v kategorii křížové váhy, než přešel do těžké váhy.

Usyk je také známý pro svůj přístup mimo ring a zapojení do sociálních a charitativních aktivit na Ukrajině.

VIDEO: Usyk vs Joshua 2 2022

Zdroje: wikipedia.org, tapology.com