NFL program 2023/24 – kompletní přehled, program, týmy a možnosti, kde sledovat

Nejsledovanějším sportem v Severní Americe je National Football League, zkráceně NFL. Sledujte kompletní přehled NFL program, týmy nebo kde sledovat NFL live včetně finále Super Bowl.

NFL program 2023/24

NFL program 2023/24 se blíží ke konci a před námi je Super Bowl NFL finále. Prohlédněte si v našem článku kompletní informace o nejvyšší lize amerického fotbalu, včetně toho kde sledovat NFL.

NFL dnes

NFL dnes je stále nejsledovanější sportovní ligou světa, vrcholem všeho je Super Bowl. Americká NFL je ještě sledovanější než Premier League, Bundesliga nebo Liga mistrů.

NFL (National Football League)
Země USA
Založení 1920 (104. sezóna)
Úřadující šampión Kansas City Chiefs
Nejúspěšnější klub Green Bay Packers ( 13 titulů)
Počet mužstev 32
Vysílací práva Premier Sport
Live přenosy TV Tipsport, Chance TV, Fortuna TV, TV Betano
Oficiální web NFL.com

Co je to NFL

NFL (National Football League) je nejvyšší liga amerického fotbalu, která se hraje v severní Americe. NFL byla založena v roce 1920.

Kolik týmů hraje NFL

V National Footbal League hraje celkem 32 týmů z různých amerických měst, která jsou rozdělena do dvou konferencí – Americkou a Národní (AFC – American Football Conference / NFC – National Footbal Conference).

V těchto dvou konferencích jsou NFL týmy nasazované shodně po 16 klubech. Konference jsou pak rozdělené do čtyř dalších divizí.

Ty jsou pojmenované podle názvu světových stran – Východ, Sever, Jih a Západ. Celkové rozdělení do konferencí a divizí velmi připomíná dělení, jaké používá také hokejová NHL.

NFL týmy – konference a divize

Podívejte se, jak jsou NFL týmy nasazované do konferencí a divizí.

AMERICKÁ FOTBALOVÁ KONFERENCE
VÝCHOD SEVER JIH ZÁPAD
Buffalo Bills Baltimore Ravens Houston Texans Denver Broncos
Miami Dolphins Cincinnati Bengals Indianapolis Colts Kansas City Chiefs
New England Patriots Cleveland Browns Jacksonville Jaguars Los Angeles Chargers
New York Jets Pittsburgh Steelers Tennessee Titants Oakland Raiders
NÁRODNÍ FOTBALOVÁ KONFERENCE
VÝCHOD SEVER JIH ZÁPAD
Dallas Cowboys Chicago Bears Atlanta Falcons Arizona Cardinals
New York Giants Detroit Lions Carolina Panthers Los Angeles Rams
Philadelphia Eagles Green Bay Packers New Orleans Saints San Francisco 49ers
Washington Redskins Minnesota Vikings Tampa Bay Buccaneers Seattle Seahawks

Formát soutěže – jak NFL funguje

Do roku 2002 se celkový formát soutěže poměrně často měnil, ale od zmiňovaného roku se stanovil jasný formát zápasů NFL. Soutěž se už klasicky rozděluje na základní část a vyřazovací play-off, která vyvrcholí legendárním zápasem Superbowl.

V základní části odehraje každý z 32 týmů po 17 zápasech. Každý tým v průběhu základní části sehraje dva zápasy s každým mužstvem ve své vlastní divizi, čtyři zápasy proti týmům jiné divize v té stejné konferenci, čtyři zápasy z jedné divize v druhé konferenci a dva zápasy proti týmům ze své divize, které se v minulé sezoně umístili na stejných místech.

Rozpis těchto zápasů je mimořádně náročný a je založený na pevně daném systému rotací týmů. Vítěz jedné divize má zajištěný přímý postup do play-off a to bez ohledu na to, jaká je jeho procentuální úspěšnost.

Není výjimkou, že do play-off postoupí i týmy, které mají zápornou zápasovou bilanci. To znamená, že má více proher než výher. Do vyřazovací části postupuje 12 týmů, ze kterých vzejdou dva týmy, které proti sobě nastoupí ve finále zvaném Super Bowl.

Super Bowl

Jak jsme již psali, jedná se o finále vyřazovací části play-off National Football League, která se nazývá Super Bowl a pro Američany jde doslova o svátek. Sportovně bychom ho mohli přirovnat k finále milionářské soutěže fotbalové Ligy Mistrů.

Letošní finále NFL si zahrají San Francisco 49ers a obhájci titulu z Kansas City Chiefs, kteří jsou účastníky Super Bowl počtvrté za posledních pět let!

Vůbec první Super Bowl se uskutečnil v roce 1967, kdy se proti sobě postavilo nejlepší mužstvo z NFL a nejlepší mužstvo z konkurenční American Footbal League. Tyto dvě konkurenční soutěže se v roce 1970 sloučily do jedné. Tradice Super Bowlu však zůstala zachovaná.

TIP ❱ Vše o MS v ragby ›

Zajímavostí Super Bowlu jsou i zápasové přestávky, v průběhu kterých se děje zajímavý kulturní program spojený s vystoupením hvězd světové pop music. Super Bowl je kromě fanoušků zajímavý také pro různé firmy, které jsou ochotné za pár sekund reklamy v průběhu tohoto zápasu zaplatit miliony dolarů.

Kde sledovat NFL live v TV a online

Podívejte se, kde sledovat NFL live v TV a online!

NFL v TV

NFL v TV si můžete na území České republiky vychutnat díky televizním přenosům, které vysílá stanice Premier Sport. Kromě NFL zde můžete sledovat například nejnovější UFC eventy. NFL v televizi 2024 by mělo pokračovat na kanále Premier Sport i nadále.

NFL live stream

Další alternativou, jak sledovat zápasy nejlepšího amerického fotbalu, mohou být internetové televize sázkových kanceláří Tipsport, Chance a Fortuna nebo Betano které nabízejí živé přenosy zápas NFL úplně zdarma!

NFL živě na TV Tipsport 800x400

NFL Individuální ocenění

Podobně jako v jiných světových ligách, také v NFL se vedle týmových trofejí získávají také trofeje individuální. Jedná se o nejlepší hráče v různých kategoriích. Níže vám přinášíme seznam těchto ocenění.

 • Coach of the Year Award
 • Comeback Player of the Year Award
 • Defensive Player of the Year Award
 • Defensive Rookie of the Year Award
 • Most Valuable Player Award
 • Offensive Player of the Year Award
 • Offensive Rookie of the Year Award
 • Pepsi NFL Rookie of the Year
 • Pete Rozelle Trophy (Super Bowl MVP)
 • Pro Bowl MVP
 • Walter Payton Man of the Year Award

Vítězové NFL

 • 2022/2023 – Kansas City Chefs
 • 2021/2022 – Los Angeles Rams
 • 2020/2021 – Tampa Bay Buccaneers
 • 2019/2020 – Kansas City Chiefs
 • 2018/2019 – New England Patriots
 • 2017/2018 – Philadelphia Eagles
 • 2016/2017 – New England Patriots
 • 2015/2016 – Denver Broncos
 • 2014/2015 – New England Patriots
 • 2013/2014 – Seattle Seahawks
 • 2012/2013 – Baltimore Ravens

Americký fotbal NFL

Všechny důležité výsledky, statistiky a noviny ze soutěže můžete sledovat na oficiálních kanálech ligy.


NFL 2022/2023

Šampiony a vítězi 57. Super Bowl se stali hráči týmu Kansas City Chiefs, kteří ve finále porazili tým Philadelphia Eagles 38:35.

Quaterback Chiefs Patrick Mahomes, se stal prvním hráčem v historii NFL, který vyhrál MVP a Super Bowl v jednom roce.

VIDEO: Superbowl 2023

Zdroje: nfl.com, wikipedia.org, nfl.cz, tipsport.cz, livesport.cz