Box: Tyson Fury vs Deontay Wilder 3 – Tyson Fury vítězí na KO!

Fury vs. Wilder 3 byl dlouho očekávaný boxerský zápas, který byl několikrát odložen. Diváci se ale nakonec 9.10. dočkali a oba boxeři se konečně setkali v ringu. Byl to dechberoucí souboj, který nakonec skončil až v 11. kole, kdy Tyson Fury uštědřil Wilderovi KO! Před ním ale byli oba boxeři počítáni.

Box Fury vs Wilder 3

FURY WILDER
britská národnost americká
32 věk 35
206 cm výška 201 cm
váha
32 zápasy 44
31 (21 KO) výhry 42 (41 KO)
0 prohry 1
1 remízy 1

Kdy se uskutečnil zápas box Fury vs Wilder 3?

Box Fury vs Wilder 3 se uskutečnil v sobotu 9. října 2021. Zápas se měl původně uskutečnit ještě v roce 2020, avšak to nebylo hned z několika důvodů možné. Wilder podstoupil operaci ramene a zároveň byla většina sportovních klání zrušená z důvodu pandemie COVID-19. Poté byl termín stanovený na 24. července, ani ten díky zranění neproběhl. Jednalo se nakonec o box, kterého jsme se třeba v souboji Mayweather vs Logan úplně nedočkali.

TIP ❱ Jak sledovat box živě › 

Kde Fury vs. Wilder konalo?

Box Fury vs Wilder 3 se konal v Las Vegas, konkrétně v T-mobile aréně s kapacitou 20 000 míst na sezení. V této aréně hrává také Golden Knights své domácí zápasy NHL, ale konají se zde také jiná sportovní utkání či koncerty.

Box Fury vs Wilder 3 – program, výsledky

Galavečer okolo hlavního zápasu box Fury vs Wilder 3 nabídl i další tři zajímavé zápasy v těžké váze. Jak tyto zápasy dopadly?

 FIGHT CARD
Heavyweight Tyson Fury vs. Deontay Wilder Fury (KO, 11.kolo)
Heavyweight Frank Sanchez – Efe Ajagba Ajagba (BODY, 10 kolo)
Heavyweight Robert Helenius – Adam Kownacki Helenius (DISKVALIFIKACE, 6.kolo)
Heavyweight Jared Anderson – Vladimir Tereshkin Anderson (TKO, 2. kolo)

Box Fury vs Wilder 3 live v TV

Zápas box Fury vs Wilder 3 nabídla divákům televizní stanice Sport 1. Přímý přenos celého galavečera začínal v neděli 10.10 od 03:00 našeho času. V minulosti bylo zvykem, že boxerské zápasy vysílala televizní stanice Nova Sport. Vícero zápasů v boxu vysílala také televize Sport 2.

Bojové sporty živě

Fury vs. Wilder odveta – kurzová nabídka

Kurzová nabídka na zápas Fury vs. Wilder odveta byla velmi zajímavá. Na vítěze zápasu jste si mohli vsadit v sázkové kanceláři Tipsport, která novým uživatelům nabízí štědrý bonus.

Na vítězství Tysona Furyho byl vypsaný kurz 1.35, přičemž na vítězství Wildera byl kurz 3.45, což rozhodně stojí za vyzkoušení. Předpokládá se totiž mnohem více vyrovnaný zápas, než napovídají samotné kurzy.

Deontay Wilder vs Tyson Fury 1

První zápas Deontay Wilder vs Tyson Fury 1 se konal 1. prosince 2018 v Los Angeles. Pás šampiona těžké váhy WBC obhajoval Wilder, který získal titul v roce 2015.

Zápas trval celých 12 kol a rozhodl se až na body. Očekávaný souboj skončil kontroverzní remízou a ani jeden bojovník s výsledkem nebyl spokojený. Pás si udržel Wilder, ale hned bylo jasné, že dříve či později dojde na odvetu.

Deontay Wilder vs Tyson Fury 2

Odvetný zápas Deontay Wilder vs Tyson Fury 2 se uskutečnil 23. února 2020. To, že půjde o pořádně vyostřený duel, naznačilo už samotné vážení, na kterém došlo k fyzické konfrontaci obou účastníků. Z toho důvodu byl zrušený předzápasový staredown.

Samotný souboj doposud nezdolaných velikánů měl nečekaný příběh. Většinu zápasu jasně dominoval Fury a v 7. kole strhl vítězství na svoji stranu, když Wilderův trenér hodil do ringu ručník. Tyson Fury se stal novým světovým šampionem v boxu organizace WBC v supertěžké váze.

Kdo je Tyson Fury?

 • Jméno: Tyson Fury
 • Přezdívka: Gypsy King
 • Národnost: Britská
 • Narození: 12. srpna 1988, Manchester
 • Výška: 2,06 m
 • Rozpětí ruk: 2,16 m
 • Postoj: klasický
 • Počet zápasů: 32
 • Výhry/prohry/remízy: 31 – 0 – 1 (21 KO)
 • Úspěchy: bývalý šampión WBA (Super), IBF, WBO, IBO, současný WBC šampión a The Ring v supertěžké váze

TIP ❱ Vše o zápasu Fury vs Usyk ›

Tyson Fury je profesionální boxer z Velké Británie, který je známý pod přezdívkou „Gypsy King“. Ve světě boxu jde roky o velmi známé jméno, širší veřejnost ale nejvíce ohromil v roce 2015, když dokázal zvítězit nad do té doby neporaženým Vladimirem Kličkem z Ukrajiny.

V roce 2016 Fury náhle ukončil kariéru poté, co se u něj objevily problémy s drogami a alkoholem. Nedalo mu to, změnil životní styl a už v roce 2017 se vrátil do ringu.

Během své kariéry Tyson Fury neprohrál ani jeden zápas. Má také skvělou bilanci, když z 32 zápasů 31 vyhrál a zaznamenal hned 21 vítězství na KO. Na svém kontě má jen jednu jedinou remízu, a to právě v prvním zápase proti Wilderovi.

Kdo je Deontay Wilder?

 • Jméno: Deontay Wilder
 • Přezdívka: The Bronze Bomber (Bronzový bombardér)
 • Národnost: Americká
 • Narození: 22. října 1985, Tuscaloosa
 • Výška: 2,01 m
 • Rozpětí rukou: 2,11 m
 • Postoj: klasický
 • Počet zápasů: 44
 • Výhry/prohry/remízy: 42 – 1 – 1 (41 KO)
 • Úspěchy: bronz na OH 2008, bývalý šampión WBC v supertěžké váze

Deontay Wilder je profesionální boxer z USA a bývalý šampion WBC v supertěžké váze. „The Bronze Bomber“, jak ho mnozí přezdívají, začal s profesionálním boxem v roce 2008.

V roce 2015 získal titul WBC, když porazil kanadského boxera jménem Berman Stiverne. Titul se mu podařilo obhájit až 10-krát, dokud se v roce 2020 Tyson Fury nepostaral o jeho vůbec první prohru v kariéře.

I přesto má Wilder neuvěřitelnou bilanci zápasů. Ve své profi kariéře nastoupil ke 44 zápasům, 42 z nich vyhrál a 41 z nich dokonce ukončil na KO.

Zdroje: wikipedia.com, youtube.com, espn.com