Super Bowl 2023: program, výsledek, half time show, live přenosy NFL Finále

Super Bowl 2023 byl na programu 12. února 2023 na State Farm Stadium v arizonském Glendale.  Přinášíme vám vše o Super Bowl – Finále NFL 2023, nejsledovanější americké sportovní události: týmy, program, live přenosy, ceny vstupenek a mnoho dalšího.

SLEDUJTE SUPER BOWL LIVE ▶︎

Super Bowl 2023

Super Bowl 2023 finále bylo mimořádně napínavé! Zápas mezi Kansas City Chiefs a Philadelphií Eagles rozhodl až 8 sekund před koncem Harrison Butker tříbodovým kopem ze zhruba 25 metrů. Zápas tak měl alespoň z tohoto pohledu podobný scénář jako semifinále s Cincinnati Bengals, kdy Butker kopal a rozhodl rovněž 8 sekund před koncem.

Chiefs tak vyhráli poměrem 38:35 a získali třetí trofej Vince Lombardiho v historii klubu. Cenu pro nejlepšího hráče finálové bitvy (MVP) obdržel quarterback vítězného týmu Patrick Mahomes.

Finále Super Bowl 2023

Informace o už 57. finále Super Bowl, nejsledovanějším zápasu amerického fotbalu na světě.

🏈 SUPER BOWL 2023
Ročník 57. ročník
Termín 13. únor 2023 (00:30 SEČ)
Místo State Farm Stadium, Glendale (Arizona)
Týmy Philadelphia Eagles – Kansas City Chiefs
TV přenos Premier Sport
Live stream TV Tipsport, TV Chance
Úřadujúci šampion Los Angeles Rams
Oficiální. web www.nfl.com/super-bowl

Super Bowl 2023 výsledky

Philadelphia Eagles vs. Kansas City Chiefs 35:38

Super Bowl 2022 program živě

Super Bowl 2023 program

Super Bowl 2023 program není jen o samotném zápase, který je jistě zajímavá událost už sám o sobě. Většina mediálního světa (mimo ten sportovní) směřuje své zraky, stejně jako každoročně, hlavně k poločasové „Halftime Show“, kde letos vystoupí Rihanna. Bude to její první živé vystoupení po více než pěti letech.

Superbowl týmy

Finále NFL 2023 Superbowl si zahrají, stejně jako každý rok, vítězové Americké (AFC) a Národní fotbalové konference (NFC). Pro Superbowl 2023 to jsou Kansas City Chiefs (AFC) a Philadelphia Eagles (NFC).

V semifinálových zápasech oba týmy potvrdily pozici nasazených jedniček svých konferencí. Zatímco Eagles porazili San Francisco 49ers hladce 31:7, Chiefs se na vítězství pořádně nadřeli. O výhře 23:20 nad loňskými finalisty Cincinnati Bengals rozhodl až 8 sekund před koncem tříbodovým kopem Harrison Butker ze vzdálenosti 41 metrů.

Jako určený „domácí tým“ v každoroční rotaci Super Bowl mezi dvěma konferencemi se Eagles rozhodli pro svůj domácí tmavě tyrkysový trikot. Na Chiefs zbyl ten bílý venkovní. Ani jeden tým neoznámil barvu kalhot, jelikož to není povinné.

Chiefs si zahrají Super Bowl potřetí za poslední čtyři roky. Předloni podlehli Tampě Bay, o rok dříve trofej získali po vítězství nad San Franciscem. Bude to jejich pátá účast ve finále, titul získali ještě v roce 1970.

Eagles budou při čtvrté účasti usilovat o druhý Super Bowl. Ten první získali při zatím posledním startu v nejsledovanějším utkání světa v roce 2018. V letech 1981 a 2005 vyšli naprázdno.

The Kelce Bowl

Zápas je neformálně označován jako „The Kelce Bowl“, protože to bude první Super Bowl, ve kterém budou hrát bratři proti sobě: Tight end Chiefs Travis Kelce a jeho starší bratr a centr Eagles Jason Kelce.

The Andy Reid Bowl

Další neformální označení Superbowl 2023 je „The Andy Reid Bowl“, protože hlavní trenér Chiefs Andy Reid dříve sloužil jako GM Eagles, a to dokonce dlouhých 13 let (1999 – 2012). Reid se stal 5. hlavním trenérem, který bude čelit svému bývalému týmu v Super Bowl.

Super Bowl stadion

Super Bowl 2023 finále se odehraje na State Farm Stadium v arizonském Glendale. Víceúčelový stadion je domovským stánkem týmu NFL Arizona Cardinals.

Super Bowl 2023 počet diváků

Super Bowl 2023 počet diváků rekord netrhne. State Farm Stadium má kapacitu 72 200 míst, kdežto na stadion v Pasadeně v Kalifornii přišlo v roce 1980 103 985 diváků.

Co je Super Bowl

Super Bowl je tradiční superfinále play-off NFL. Její kořeny sahají ještě do roku 1967, kdy se v rámci amerického fotbalu soutěžilo ve dvou konkurenčních ligách – Národní fotbalová liga (NFL) a Americká fotbalová liga (AFL). Jejich vítězové se utkávali každý rok a tradice zůstala aktuální i po spojení obou soutěží v roce 1970.

Finále play-off NFL se tak hraje až dodnes. V rámci poločasu ale i před samotným zápasem se diváci mohou těšit na velkolepou show!

Kde sledovat Super Bowl

Pokud přemýšlíte, kde sledovat Superbowl 2023 přenos zdarma, odpověď najdete u sázkových kanceláří. Sázkovky Tipsport a Chance, které vysílají bezplatně různé sportovní přenosy, nabízejí NFL live stream a s ním také Super Bowl živě. Najdete zde také přenosy jiných velkých amerických organizací – ať už se jedná o NHL liveNBA live nebo UFC live.

Na TV Chance i TV Tipsport se podíváte zcela zdarma. Jedinou podmínkou pro jejich sledování je totiž registrace, za kterou navíc dostanete bonus! U Tipsport obdržíte registrační bonus 300 Kč a u Chance se jedná o bonus 200 Kč bez vkladu! Super Bowl 2023 přenos živě můžeme sledovat všemi způsoby, kde sledovat NFL po celou sezonu. Najdeme mezi nimi TV přenosy, live streamy a dokonce i zdarma dostupné online vysílání.

Finále Super Bowl 2023 v TV

Finále Super Bowl 2023 přenos v TV odvysílá televize Premier Sport. Ten má práva na všechny live přenosy NFL a sledovat můžete nejenom v TV, v rámci balíčků televizních služeb, ale také online díky streamovacím platformám, které ji mají Premier Sport 1 a Premier Sport 2 v nabídce.

Finále Super Bowl 2022: NFL live zdarma

Super Bowl 2023 online Game Pass

Game Pass je oficiální balíček, jehož zakoupením získáte přístup k live streamům zápasů všech částí NFL, včetně Super Bowl 2023 online přenosu. Pro sledování zápasů živě si ho můžete pořídit na rok. Balíček PRO za za 29,99 $ (všechny zápasy a veškerý speciální obsah).

Varianta PRO znamená také přístup do archivu všech zápasů, sledování sestřihů a jiných zajímavých videí ze zákulisí soutěže. Sestřihy a vybraná videa lze zhlédnout také bezplatně, ovšem musíte se registrovat na nflgamepass.com.

A pro samotný Super Bowl 2023 je tu speciální nabídka. Finále Super Bowl 2023 můžete vidět live za pouhý dolar! Přesněji za 0.99 $.

Finále Super Bowl 2023 live stream

Live stream Finále Super Bowl 2023 lze sledovat také díky placeným online platformám jako jsou Hulu TV, Amazon Prime a Youtube TV, které vysílají přenosy různých amerických televizí držících práva na NFL.

Super Bowl online v mobilu

Super Bowl online v mobilu lze sledovat díky aplikacím Tipsport a Chance. Ke sledování TV Tipsport přes mobil stačí mít účet u Tipsportu a stažení bezplatné aplikace. Stejně tak si můžete stáhnout zdarma i aplikaci Chance a po registraci sledovat TV Chance.

Kde sledovat Super Bowl online v mobilu

Super Bowl LVII Fox

Práva na vysílání NFL v USA vlastní 4 obří televizní společnosti: Fox, NBC a CBS. S tím, že si práva na samotný Super Bowl každým rokem předávají. Letos vychází „služba“, za kterou jsou ale všichni v televizi nesmírně rádi, právě na Fox.

Od příštího ročníku ke třem stálicím přibude ještě ESPN(ABC) a YouTube.

Super Bowl 2023 half time show

Super Bowl 2023 half time show je pro většinu mediálního světa hlavním trhákem Super Bowl poločasová „Halftime Show“, kde je pro letošní rok headlinerem barbadoská zpěvačka Rihanna. Bude to její první živé vystoupení po více než pěti letech.

Pro učinkující umělce je dělat tuto show obrovská reklama. Je statisticky dokázáno, že se jim poté zvyšuje sledovanost na sociálních sítích.

Kdo bude zpívat americkou hymnu na Super Bowl

Americkou národní hymnu bude zpívat country zpěvák Chris Stapleton. Populární hymnus „Lift Every Voice and Sing“, spojený s bojem za občanská práva Afroameričanů letos zazpívá herečka Sheryl Lee Ralph a R'n'B zpěvák Kenneth „Babyface“ Edmonds zazpívá píseň „America the Beautiful“.

Super Bowl 2023 cena reklamy

Pokud chcete zviditelnit sebe nebo svoji firmu na finále NFL 2023, máte jedinečnou možnost. U společnosti Fox Sports vás 30-sekundový spot vyjde na „pouhých“ 7 milionů dolarů.

Jedná se tak o nejdražší reklamu v USA, která však platící společnosti nemusí vzhledem k obrovské sledovanosti vůbec mrzet. Super Bowl reklama je navíc díky originalitě jednotlivých spotů pro fanoušky pokaždé zajímavým zpestřením programu.

Rekordní sledovanost Super Bowl

Super Bowl a zápasy NFL jsou suverénně nejpopulárnější televizní přenosy v Americe. Nejsledovanější byl ten z roku 2015 mezi New England Patriots a Saettle Seahawks (28:24).

Celosvětově je sledovanější pouze finále Ligy mistrů. Nejsledovanější je prozatím to z roku 2018 mezi Realem Madrid a Liverpoolem (3:1).

Lístky na Super Bowl

Super Bowl vstupenky jsou velmi žádané i přes vysoké ceny.

Cena lístku na Super Bowl

Cena vstupenky na Super Bowl začíná na 5 822 $, což je přes 120 tisíc českých korun.

Super Bowl 2023 kurzová nabídka

Podle kurzů i sázkařů nemá Super Bowl 2023 favorita. U Tipsport je na Eagles kurz 1.92 a na Chiefs 2.05 a dokonce 78% tipérů zde věří v remízu.

VSAĎTE SI NA SUPER BOWL S BONUSEM ZDARMA
TV Tipsport ✅ Mobil LIVE › 300 Kč bez vkladu
Chance TV ✅ Mobil LIVE › 200 Kč zdarma
Fortuna ✅ Mobil LIVE › 900 Kč bonus

Kde se uskuteční Super Bowl v dalších letech

 • 2023/24 – Allegiant Stadium (Paradise, Nevada)
 • 2024/25 – Caesars Superdome (New Orleans, Louisiana)

Vítězové Super Bowl

Zde je přehled posledních vítězů Super Bowl, a tudíž i NFL.

 • 2021/2022 – Los Angeles Rams
 • 2020/2021 – Tampa Bay Buccaneers
 • 2019/2020 – Kansas City Chiefs
 • 2018/2019 – New England Patriots
 • 2017/2018 – Philadelphia Eagles
 • 2016/2017 – New England Patriots
 • 2015/2016 – Denver Broncos
 • 2014/2015 – New England Patriots
 • 2013/2014 – Seattle Seahawks
 • 2012/2013 – Baltimore Ravens

Super Bowl 2022: Cincinati Bengals – Los Angeles Rams 20:23

Los Angeles Rams získali již svůj druhý titul v zámořské NFL. Ve finálovém Super Bowlu využili domácí prostředí a před 70 048 diváky na vlastním SoFi Stadium porazili Cincinati Bengals 23:20.

VIDEO: Finále NFL 2022

Zdroje: nfl.com, livesport.com, nflgamepass.com, tipsport.cz, chance.cz