Českomoravský pohár rallye 2024 – program ČMPR , závody, výsledky

Českomoravský pohár rallye, neboli ČMPR, je mladý rallye seriál, který se jezdí teprve od roku 2014. Přinášíme vám program letošní sezony, výsledky jednotlivých závodů a pořadí jezdců. V článku se také dozvíte kde rallye podniky z ČMPR sledovat.

Českomoravský pohár rallye

Seriál Českomoravský pohár rallye 2024 je již 10. ročníkem tohoto závodního podniku, který nespadá pod hlavičku MČR v rally.

Šlo v podstatě o sloučení soutěží Rallye Cup a Volného poháru. Stejně jako v prvním ročníku, tak i letos je na programu 7 závodů, ale jejich složení se dost proměnilo.

Českomoravský pohár rallye 2024 program

Program Českomoravského poháru rallye 2024 doznal oproti předešlému ročníku několik změn. Nově je jeho součástí Slovácká rallye Kyjov, která zapíše svůj první ročník vůbec.

Kromě té se do seriálu vrací Rallye Hořovice. Nejstarším závodem je Rallye Železné hory. Jde totiž již o 23. ročník. V porovnání s Rally Šumava, která má ročníků 58, je to ovšem stále mladý podnik.

Závodníci se dělí do několika kategorií. Základní dělení je na současné vozy a historická vozidla. Tyto dvě kategorie se poté ještě dělí do několika tříd.

Přinášíme vám přehlednou tabulku s kalendářem letošní sezony.

ČMPR 2024 PROGRAM
Datum Závod Vítěz
26. – 27.4. Rallye Králíky Karel Kupec / Danny Persein (Škoda Fabia R5)
24. – 25.5. Podorlická rally
21. – 22.6. Radouňská Rallye
19. – 20.7. Rallye Železné hory
10. – 11.8. Slovácká Rallye Kyjov
13. – 14.9. Rallye Kroměříž
18. – 19.10. Rallye Hořovice

Třídy současných vozů

Do celkem osmi tříd se dělí kategorie současných vozů. Nejlepší vozy najdeme ve třídách S1 a S2.

 • Třída S1
 • Třída S2
 • Třída A1
 • Třída A2
 • Třída A3
 • Třída A4
 • Třída A5
 • Třída A6

Třídy historických vozů

O jednu třídu více než u vozů současných, má kategorie historických vozidel. Pro diváky jsou tyto vozy velmi atraktivní.

 • Třída H1
 • Třída H2
 • Třída H3
 • Třída H4
 • Třída H5
 • Třída H6
 • Třída H Classic
 • Třída Legendy
 • Třída Pravidelnost

ČMPR 2024 výsledky

Výsledky, respektive vítěze, jednotlivých závodů najdete v programové tabulce výše.

Pokud vás ovšem zajímají výsledky podrobné, tak se ve stejné tabulce můžete prokliknout na jednotlivé závody na našem webu.

Můžeme ovšem doporučit web ewrc.cz, který je studnicí informací o českých, ale i zahraničních závodech.

TIP ❱ Program Rallye Český Krumlov ›

Českomoravský pohár rally 2024 pořadí

Za umístění v jednotlivých závodech získávají jezdci body do tabulky závodníků, ze které na konci sezony vzejde vítěz.

Jak bylo zmíněno, tak se seriál dělí do několika kategorií, kde každá má své pořadí. My vám přinášíme 5 nejlepších závodníků z pořadí absolutního, kde jsou zahrnuty všechny kategorie.

ČMPR 2024 POŘADÍ JEZDCŮ
Pořadí Posádka Body
1. Karel Kupec / Danny Persein (Škoda Fabia R5)
2. Daniel Suk / Vladimír Štindl (Subaru Impreza STi)
3. Petr Zedník / Olga Zedníková (Ford Fiesta Rally2)
4. Leoš Vašátko / Martin Hejhal (Mitsubishi Lancer Evo IX)
5. Wojciech Szatniewski / Marek Nowiński (Subaru Legacy 4WD)

V případě, že se chcete podívat na pořadí každé kategorie zvlášť, pak doporučujeme navštívit oficiální web cmpr.cz, kde najdete jak výsledky průběžné, tak na konci sezony výsledky konečné.

Kde sledovat ČMPR

Možností, kde sledovat motorsport live, je opravdu hodně. Ovšem menší podnik jako je ČMPR, má přece jenom možnosti omezené.

Nicméně, díky O2 TV Sport a jejímu pořadu Týden v motorsportu se z každého závodu dočkáme alespoň reportáže. Na YouTube zase máme možnost sledovat kanál Mediasport, který přináší rozsáhlý obsah z domácí scény rally, včetně rozhovorů s jezdci a záběrů ze závodů.

Když se odkloníme od video přenosů, pak rozhodně stojí za to, sledovat zmiňovaný web eWRC.cz. Ten přináší kromě podrobných výsledků i fotografie od profesionálních i amatérských fotografů, statistiky, mapy a videa.

VIDEO: Rallye Kroměříž 2023

Vstupenky na Českomoravský pohár rally

Pokud patříte mezi pravidelné návštěvníky rally, ať už programu MČR rally nebo jste zběhlý v závodech do vrchu, tak jste si jistě zvykli, že na některá divácká místa jsou potřeba vstupenky.

U závodů Českomoravského poháru tomu tak ovšem není. I zde jsou divácká místa, která pořadatelé chystají na atraktivních a bezpečných místech trati.

Právě na bezpečnost upozorňují všechny weby jednotlivých závodů napříč celým rally sportem. Pokud se i vy chcete dozvědět o bezpečí při sledování rally závodů, pak můžeme doporučit web rally-bezpecne.cz

ČMPR 2024 informace

Zajímáte-li se o podrobné informace ze zákulisí ČMPR 2024, pak vězte, že mají své sociální sítě a oficiální web, kde se můžete dozvědět vždy nejnovější informace. Ať už jde o startovní pořadí nebo aktuální nehodu na trati.

Zdroj: cmpr.cz, ewrc.cz