Rally Šumava 2024 – program, vstupenky, mapy, výsledky, live přenos

Rally Šumava Klatovy 2024 byl již 58. ročníkem tohoto závodu. Bohužel po tragické události se nedojel ani první den závodu a byl pochopitelně předčasně ukončen. Na podrobnosti se podívejte v článku.

Rally Šumava 2024

Rally Šumava 2024 byl netypicky prvním závodem sezony seriálu MČR v rally. Ten má celkem 6 závodů, což je oproti předešlým rokům změna. Sezonu totiž obvykle zahajovala Valašská rally.

Závod byl předčasně ukončen vlivem tragické nehody, kterou bohužel přes veškerou snahu lékařů nepřežila navigátorka Alena Krejčíková. Jezdci spolu s organizátory sáhli k pochopitelnému a rozumnému řešení, a zrušili zbytek letošního ročníku Rallye Šumava Klatovy.

Už před vypuknutím závodů byla velkým strašákem předpověď počasí, kdy se organizátoři i jezdci obávali dokonce sněhových přeháněk a vydaných dešťů. Jelikož jsou šumavské závody v různých nadmořských výškách, tak je velmi těžké trefit přesné nastavení vozu s ohledem na povětrnostní podmínky.

Již první den, kdy se jede pouze závod historických vozů, došlo k nehodě po níž skončil řidič Michael Putz s těžkými zraněními v nemocnici.

Rallye Šumava – Klatovy 2024

Rallye Šumava Klatovy 2024, jak zní kompletní oficiální název, každoročně doprovází závody historických vozů, 32. Historic Vltava Rallye.

Podobně jako závody světové WRC rally se i závody českého mistrovství jezdí více dní.

Rally Šumava 2024 program

Program Rally Šumava 2024 začal velkou show na klatovském náměstí Míru, kde se postupně představily všechny posádky. Součástí programu byla i autogramiáda, trenažéry a pro nejmenší diváky skákací hrad.

Jako první v 16 hodin odstartovali do svého závodu účastnici historické rally. Slavnostní start 58. Rallye Šumava Klatovy byl naplánován na šestou hodinu. Ale ostrý start se odehrál až v sobotu.

V sobotu byl na programu cíl 32. Historic Vltava Rallye a v neděli cíl hlavního závodu, tedy 58. Rallye Šumava Klatovy.

Po tragické nehodě byl pochopitelně celý program v sobotu ukončen.

Rally Klatovy 2024 mapy

Rally Klatovy 2024 je letos ochuzena o Klatovský okruh, kde probíhají opravy. Závody se tak pojedou na 5 mapách, přičemž na každé se jedou dvě rychlostní zkoušky.

Všechny mapy a jejich podrobný popis jsou dostupné na oficiálním webu pamk.cz. Můžete si je také stáhnout ve formátu PDF. Spolu s mapami je dostupný i přehled diváckých míst.

Rally Šumava Klatovy 2024 výsledky

Přinášíme vám výsledky Rally Šumava Klatovy 2024. V tabulce níže naleznete 10 nejrychlejších závodníku letošního závodu.

10.

V případě, že vás zajímá kompletní pořadí jezdců v cíli nebo vítězové jednotlivých RZ, pak doporučujeme navštívit web autoklub.cz, který pořádá celé MČR v rally.

Rallye Šumava 2024 vstupenky

Na Rallye Šumava 2024 je možné zakoupit i vstupenky. V nabídce jsou jak permanentky na celou akci, tak jednorázově vstupenky.  Cena permanentky je 400 Kč přes eshop a 500 Kč na místě. Nákupem získáte volný vstup do Fan Zóny, vjezd na parkoviště fan zóny a volný vstup do servisní zóny Janovice.

Jednorázové vstupenky jsou na jednotlivé RZ za 150 Kč. Vstupné do servisní zóny stojí 70 Kč. Děti do 15 let mají vstup zdarma.

V nabídce je také balíček Golden Fans pro dvě osoby za cenu 4000 Kč. Jeho nákupem získáváte: