Fotbal Česko – Faerské ostrovy 5:0. Zářil nováček Chytil, hattrick za 10 minut!

Fotbal Česko – Faerské ostrovy se hrál 16. listopadu 2022 v rámci přípravy. Česká republika se totiž nebude účastnit nadcházejícího Mistrovství světa. Česko vedlo po poločase už 4:0. Zářil nováček Chytil, hattrickem při reprezentační premiéře se zařadil po bok legendárního Pepiho Bicana.

SÁZEJTE NA REPRE S BONUSEM
Tipsport 300 Kč VSADIT ›
Chance 200 Kč VSADIT ›
Betano 300 Kč VSADIT ›

Fotbal Česko – Faerské ostrovy 5:0

Fotbal Česko – Faerské ostrovy skončil výsledkem 5:0. Česko vedlo po poločase už 4:0. Exceloval nováček Mojmír Chytil. Za 10 minut nasázel soupeři 3 branky. Čtvrtý gól do poločasu přidal Václav Černý. Ve druhém poločase upravil skóre na konečných 5:0, rovněž při své premiéře v reprezentačním dresu, Patrizio Stronati.

Šlo o přípravný fotbalový zápas před kvalifikací o Euro 2024, která startuje v březnu 2023. Ani jeden z týmů totiž nepostoupil na MS Katar 2022.

Základní informace o tomto střetnutí v našem článku.

Česká republika – Faerské ostrovy 5:0

Česká republika se nakonec nekvalifikovala na MS ve fotbale po prohrané baráži se Švédskem, a proto může v pauze odehrát hned dvě přípravná utkání. Další se hraje o tři dny později tentokrát v Turecku.

TIP ❱ Švédsko – Česko baráž 2022 o MS

Česko fotbal nominace

V nominaci České fotbalové reprezentace chybí hráči Plzně, Slavie a Sparty, jak bylo předem avizováno.

Sparta a Slavia hráče neuvolnily kvůli kolizi s osmifinále MOL Cup, které je na programu kolem 19. listopadu. Plzeň už z českého poháru sice vypadla, ale reprezentovala na podzim Českou republiku v Lize mistrů a tak neuvolnění hráčů svedla na náročný program a s tím spojený zdravotní stav hráčů.

Jako by to ale nestačilo. S reprezentací nakonec nepojedou zranění Patrik Schick a Martin Doležal. Oproti očekáváním bude chybět i Adam Hložek, který odlétá s Leverkusenem na soustředění do USA.

Fotbal Česko nováčci

Trenér Jaroslav Šilhavý tak musel narychlo povolat tři nové tváře. Tomáše Pekharta, který dobře zná prostředí v tureckém Gaziantepu, jehož barvy aktuálně hájí a dva hráče Olomouce: Antonína Růska a Jana Navrátila, který pozvánku do české reprezentace obdržel vůbec poprvé.

Dalšími nováčky ve výběru trenéra Jaroslava Šilhavého jsou brankář Matouš Trmal, obránci Matěj Chaluš, Dominik Plechatý a Ondřej Zmrzlý, záložník Petr Schwarz a útočník Mojmír Chytil. V nominaci se už sice v minulosti objevil Patrizio Stronati, za národní tým si ale ještě nepřipsal ani sekundu.

Česká republika fotbal nominace

Brankáři: Tomáš Koubek (Augsburg), Jiří Pavlenka (Brémy), Matouš Trmal (Maritimo)

Obránci: Jakub Brabec (Aris Soluň), Vladimír Coufal (West Ham), Matěj Chaluš (Malmö), Aleš Matějů (Palermo), Dominik Plechatý (Liberec), Patrizio Stronati (Puskas Akademie), David Zima (FC Turín), Ondřej Zmrzlý (Olomouc)

Záložníci: Antonín Barák (Fiorentina), Václav Černý (Twente), Alex Král (Schalke), Jan Navrátil (Olomouc), Petr Schwarz (Slask Wroclaw), Tomáš Souček (West Ham), Jaromír Zmrhal (Slovan Bratislava)

Útočníci: Mojmír Chytil (Olomouc), Tomáš Pekhart (Gaziantep), Antonín Růsek (Olomouc)

Faerské ostrovy nominace

Největší hvězdou Faerských ostrovů je teprve devatenáctiletý Martin Agnarsson, hrající za dánský Viborg. V týmu tak nastupuje s českým mládežnickým reprezentantem Janem Žambůrkem.

Viborg je v dánské Superlize aktuálně druhý, 3 body za vedoucím Nordsjaellandem. V dánském Pokalen Cupu navíc porazil v českém prostředí dobře známý Midtjylland 3:1.

Fotbal Česko – Faerské ostrovy live

Live přenos z fotbalu Česko – Faerské ostrovy můžete sledovat na obrazovkách veřejnoprávní televize ČT sport live. Před zápasem se tedy můžeme jistě těšit na předzápasové studio s vícero fotbalovými experty.

Česká republika – Faerské ostrovy live stream

Live stream ze zápasu Česká republika – Faerské ostrovy najdete na stránkách sport.ceskatelevize.cz. Tento živý přenos přes internet je však funkční pouze na území České republiky.

Česko – Faerské ostrovy na mobilu

Online na mobilu můžete zápas Česko – Faerské ostrovy sledovat díky aplikaci ČT sport. Ta je dostupná jak pro Android, tak iOS. Aplikace navíc šetří baterii i objem spotřebovaných dat!

Fotbal Česko – Faerské ostrovy bilance

Možná si říkáte, že Faerské ostrovy jsou fotbalový trpaslík. Nenechte se ale zmást. Česko sice pokaždé vyhrálo a nedostalo ani gól, celkové skóre je ale po čtyřech zápasech „pouze“ 7:0.

Nejtěsnější výhru 1:0 v roce 1998 zajišťoval dokonce až v 87. minutě pětadvacetiletý Vladimír Šmicer. Česká republika tehdy navíc dohrávala v deseti. Po druhé žluté šel do sprch Pavel Nedvěd.

Poslední vzájemný zápas se podle Livesport hrál na Letné už v roce 1999.

Česká republika – Faerské ostrovy kurzy

Jelikož se jedná o zápas České fotbalové reprezentace, kurzy jistě vypíší všechny sázkové kanceláře na území České republiky.