Formule 1: VC Abu Dhabi 2021 online – program, kvalifikace, okruh, výsledky (VIDEO). Verstappen je mistrem světa!

VC Abu Dhabi 2021 přinesla strhující závěr sezony. Rozhodlo se o titulu mistra světa jak mezi jezdci, tak v poháru konstruktérů. Titul získal Max Verstappen, mezi konstruktéry to pak je Mercedes.

VC Abu Dhabu 2021 (Yas Marina) online

Co přinesla F1 VC Abu Dhabi 2021 online?

Velká Cena Abu Dhabi

Podívejte se na vizitku posledního závodu Formule 1 online a kde bylo možné sledovat F1 live.

VC Abu Dhabi F1 Velká cena F1 Abu Dhabi
Dějiště Yas Marina Circuit
Délka okruhu 5 554 m
Délka závodů 55 kol (305,355 km)
Nejrychlejší kolo 1:39.283 (Lewis Hamilton – 2019)
Divácká kapacita 60 000
Poslední vítěz VC Abu Dhabi Max Verstappen (Red Bull)
Rekord v počtu vítězství – jezdec Lewis Hamilton 5
Rekord v počtu vítězství – tým Mercedes 6
Off. web okruhu f1.com
TV přenos Sport 2 (závod), Sport 1

VC Abu Dhabi 2021 program

Formule 1 VC Abu Dhabi 2021 program se konal od 10. do 12. prosince a jednalo se o poslední závod Formule 1 v této sezoně!

VC Abu Dhabi 2021 výsledky

12.12. se odjel poslední závod F1 VC Abu Dhabi 2021. Vítězem se po strhujícím závěru stal Max Verstappen, který se díky tomu stal i mistrem světa.

F1 Abu Dhabi kvalifikace 2021

1. Max Verstappen
  2. Lewis Hamilton
  3. Lando Norris

Volné tréninky F1 na VC Abu Dhabi 2021

Podívejte se na výsledky volných tréninků.

Max Verstappen vs. Lewis Hamilton

Poslední závod sezony si pro nás připravil strhující závěr. Rozhodovalo se o titulu mistra světa a to mezi Maxem Verstappenem (Red Bull) a Lewisem Hamiltonem (Mercedes). Ačkoli celý závod měl ve svých rukou Lewis Hamilton, pár kol před koncem ale přišel Safety Car, díky kterému se pole sjelo, Verstappen si zajel pro čerstvé pneumatiky a v posledním kole se dostal do vedení. Tím si zajistil titul mistra světa!

Pohár konstruktérů

Díky odstoupení Sergia Pereze nakonec titul mezi konstruktéry získal Mercedes.

Abu Dhabi F1 kurzy

Na VC Abu Dhabi bylo možné samozřejmě také sázet. A to jak na vítězství mezi jezdci tak mezi konstruktéry.

VC Abu Dhabi F1 – Okruh Yas Marina

Místem okruhu se stal uměle vybudovaný ostrov Yas a trať by se měla stát součástí budovaného zábavního parku Ferrari. Grand Prix Abu Dhabí získalo bohatého sponzora a tím je letecká společnost Etihad Airways a oficiální název je Etihad Airways Abu Dhabi Grand Prix.

Maximální rychlost by mohla dosahovat i 320 km/h, přičemž průměrná rychlost se pohybuje okolo 200 km/h.

Trať nabízí jak dlouhé rovinky vhodné na předjíždění tak i velké množství zatáček všech druhů, které měly inspiraci u slavných okruhů (například Eau Rouge z belgického Spa.)

F1 Abu Dhabi
Zdroj: formula1.com

Změny na trati F1 Abu Dhabi 2021

Pro letošní rok se také okruh F1 Abu Dhabi 2021 dočkal několika změn. Na trati vznikly nové zatáčky (5 a 9). Tyto zatáčky nahradily původní šikany. Vedení si slibuje lepší možnosti předjíždění. Podívejte se na video, kde můžete změny vidět.

Formule 1 live dnes: VC Abu Dhabi 2021 živě

Poslední a strhující závod kalendáře F1 2021 bylo možné sledovat na placeném kanálu Sport 1 a Sport 2. Na nich můžete sledovat jak volné tréninky, tak i kvalifikaci a následně celý závod a to i po celou příští sezonu. Volné tréninky a kvalifikaci je možné sledovat na Sport 1, závod pak na Sport 2.

F1 live stream

F1 live stream byl dostupný také na F1 TV. V rámci předplatného můžete sledovat celý F1 program, přepínat kamery jednotlivých závodníků či získáte přístup k exkluzivnímu obsahu, rozhovorům a dalšímu obsahu.

TIP ❱ Všechny možnosti, jak sledovat VC Abu Dhabi 2021 ›

Velká cena Abu Dhabi 2021 a předchozí souboje

Není to zdaleka poprvé, kdy se v Abu Dhabi rozhodovalo o titulu mistra světa!

Rok 2010

V tomto roce o titul bojovali hned čtyři jezdci, Fernando Alonso, Mark Webber a Sebastian Vettel a matematické šance měl i Lewis Hamilton. Závod a šampionát tehdy vyhrál Sebastian Vettel.

Rok 2012

F1 byla také v tomto roce zajímavá. O titul v Abu Dhabi bojoval Sebastian Vettel a Fernando Alonso. Ale i v tomto roce titul získal německý pilot.

Rok 2014

Pro tento rok platilo pravidlo, že se za závod v Abu Dhabi uděloval dvojnásobek bodů. V tomto roce mezi sebou bojovali stájoví kolegové Nico Rosberg a Lewis Hamilton. V sezoně 2014 nakonec titul i díky vítězství právě na Yas Marina získal Lewis Hamilton.

Rok 2016

I v tomto roce mezi sebou bojovali týmové kolegové Lewis Hamilton a Nico Rosberg. Před startem ztrácel Hamilton 12 bodů na Rosberga. Po strhujícím závodě nakonec titul získal Nico Rosberg, který následně ukončil kariéru.

Rok 2021

Letos v rámci F1 Abu Dhabi 2021 nás čekala naprosto strhující bitva mezi Lewisem Hamiltonem a Maxem Verstappenem. Jak je vidět, Hamilton má zkušenosti s bojem o titul v posledním závodě, pro Verstappena to byla zcela nová zkušenost, kterou ale zvládl bravurně!