Kde sledovat Tour de France živě – TDF live v TV, online a livestream v mobilu

Tour de France můžete i v roce 2024 sledovat live a to prostřednictvím hned několika platforem. Podívejte se na to, kde je možnost sledovat TdF live zdarma a bez omezení. Víme jak můžete sledovat Tour de France živě v mobilu.

TOUR DE FRANCE LIVE ▷

Tour de France živě 2024

Možností jak sledovat Tour de France 2024 živě na PC nebo mobilu odkudkoliv je hned několik, přenosy jsou navíc dostupné zcela zdarma.

Další možností je sledovat cyklistiku live v TV z pohodlí domova, vysílá ji hned několik programů.

TdF živě na ČT sport

TdF live na ČT sport je již běžnou záležitostí, Česká televize přímé přenosy z této významné cyklistické události nabízí každý rok.

I letos u ní můžete sledovat všechny etapy Tour de France 2024. ČT sport samozřejmě vysílá v HD kvalitě, takže se můžete spolehnout na  kvalitní obraz.

Tour de France živě na TV Tipsport

Tour de France online na webu

Vedle klasického kanálu ČT sport je k dispozici také Tour de France online na ČT sport Plus. Adresa je sport.ceskatelevize.cz.

Aplikaci i web si můžete spustit klidně i na svém mobilu či tabletu, ať už jste kdekoli. I zde je možné sledovat TdF live v HD kvalitě a s komentářem expertů.

TdF live stream na TV Tipsport

TdF live si můžete užít také prostřednictvím sázkové kanceláře Tipsport a to díky TV Tipsport. K vidění jsou všechny etapy. Tento cyklistický svátek přes Tipsport mohou sledovat pouze registrovaní uživatelé.

SPUSTIT TV TIPSPORT ▷

Jak sledovat Tour de France na TV Tipsport

  1. Registrujte se u Tipsportu a přihlaste se
  2. V horní liště klikněte na „LIVE“
  3. Vyberte „CYKLISTIKA“
  4. Zvolte závod a sledujte live!

Odteď můžete sledovat sportovní přenosy 7 dní zcela zdarma.

Kromě sledování Tour de France na TV Tipsport nezapomeňte využít vstupní bonus 500 Kč jen za registraci!

Live přenos na TV Tipsport živě

Přímý přenos Tour de France na Eurosportu

Jako každý rok, také letos vám TdF live přináši Eurosport. Přímý přenos Tour de France na Eurosportu vás provede každou jednotlivou etapou od startu až po dojezdy. To vše je provázeno skvělými doplňkovými informacemi.

Etapy se vysílají jak na programu Eurosport 1, tak i na programu Eurosport 2. Navíc vám Eurosport poskytne také rozhovory přímo ze závodníky a experty na cyklistiku.

Oba Eurosporty naladíte u většiny poskytovatelů kabelové, satelitní i internetové televize, nabízí je např. Telly, kde můžete sledovat i všechny Nova Sporty a mnoho dalších sportovních kanálů.

SLEDUJTE ZÁVODY NA TELLY ▷

Tour de France live stream na aplikaci Eurosport

Také stanice Eurosport nabízí fanouškům a divákům možnost sledovat TdF online. K dispozici vedle televizních přenosů je také aplikace, která se dříve jmenovala Eurosport Player.

Cena služby je 129 Kč měsíčně a díky ní je možné sledovat Tour de France 2024 na vašem mobilu, tabletu či počítači.

Eurosport Player živě - PC, mobil, tablet
Zdroj: eurosport.com

TIP ❱ Kde sledovat sportovní zápasy ›

Tour de France live na Max

Teprve nedávno začala v Česku vysílat streamovací služba Max, která nahradila původní HBO Max, k němuž se přidalo mnoho nového obsahu včetně sportu. Velký prostor zde dostává např. tenis, cyklistika nebo golf.

Tour de France live na Max letos mohou sledovat všichni předplatitelé streamingové platformy Max, kteří si aktivují doplněk Sport za 70 Kč/měsíc. V létě pak odvysílá Max i celou olympiádu z Paříže, k ní budou mít přístup všichni, kdo mají Max, i bez doplňku Sport.

Tour de France online

Kromě přímých přenosů v televizi a na live streamech můžete sledovat Tour de France online i formou podrobných textových přenosů. Ty nabízí oblíbený sportovní portál Onlajny.com, který přináší online přenosy ze všech etap.

Aktuální výsledky z Tour de France pak poskytuje také známý výsledkový web Livesport.cz, kde najdete podrobné výsledky ze všech etap, najít sí na něm můžete i výsledky z předchozích ročníků.

Tour fe France online v zahraničí

Zde je také kompletní seznam televizních stanic, kde se Tour de France online vysílala v roce 2023, pro letošní rok ještě nebyl aktualizován. Jak vidíte, Tour de France se vysílá po celém světě, kromě Evropy i v Americe, Asii, Austrálii nebo Africe.

Přímý přenos Tour de France na internetu - live stream přenosy
Přehled TV stanic, které vysílají TdF live (Zdroj: Facebook)

TdF live na mobilu

Pokud chcete sledovat TdF live na mobilu, pak určitě neváhejte a rozhodně si stáhněte oficiální aplikaci Tour de France. Je zdarma a budete díky ní v obraze vždy, ať už zrovna budete kdekoli.

Oficiální aplikace Tour de France

Závody Tour de France můžete sledovat opravdu kdekoli a kdykoli. Oficiální aplikace Tour de France vám nabídne množství skvělých možností. Jednou z nich jsou například podrobné statistky z každé etapy.

Ty jsou doplněné zajímavými reporty, přehledným profilem trati či předpokládaným dojezdem cyklistů do cíle. Samozřejmostí je pak aktualizovaný žebříček jezdců bojující o nejcennější barevné dresy.

Aplikace obsahuje také videosekci, kde můžete shlédnout všechny důležité momenty z TdF online na mobilu. Toto všechno a ještě mnohem více získáte, když si stáhnete online aplikaci Tour de France z Google play či AppStore.

Eurosport mobil aplikace

Velmi užitečná pro vás může být také aplikace od Eurosportu. V ní najdete všechny výsledky probíhajících sportovních utkání a také velké množství videí a článků.

Hlavní ovšem je, že i zde můžete sledovat TdF live. Vedle toho samozřejmě nabízí Eurosport v mobilu také přenosy dalších sportů, mezi které se řadí například tenis a nadcházející slavný Wimbledon.

Sledujte sestřihy, záznamy a highlights

Sestřihy, záznamy a highlights můžete sledovat jak na ČT sportu, tak i na Eurosportu. Výhodou ovšem je, že si toto všechno můžete spustit také na nejrůznějších webových stránkách, které tyto sestřihy nabízejí.

VIDEO: Tour de France 2024 mapa etap

Jak se sleduje pohyb cyklistů

Pokud sledujete Tour de France už delší dobu, jistě víte, že na oficiálních stránkách můžete vidět pohyb každého závodníka z pelotonu. Přesně se můžete podívat, v které skupině se nachází a jaký má čas. Za touto atraktivní možností stojí firma Dimension Data, která systém vymyslela.

Závodníkům je před začátkem etapy pod sedadlo kola instalovaný malý čip, který všechny tyto informace monitoruje. Ve snímači je nejen GPS, ale také gyroskop či akcelerometr. Informace z čipu se pak stáhnout do počítačů, které jsou zase umístěné v autech v pelotonu.

Z těchto počítačů jsou pak data odesílána do vrtulníků, které létají na závodníky. Z vrtulníku se data přesměrují do kamionů, kde se kompletně zpracují. Jak vidíte, jedná se o skutečně složitý systém. Je ale skvělé, že tato možnost existuje a funguje.

Výsledky a statistiky na Tour de France

Důležité statistiky a výsledky každé etapy, ale také celkové pořadí závodníků najdete na stránce livesport.cz. Ke shlédnutí výsledků můžete samozřejmě využít také jejich mobilní aplikaci.

Vedle toho můžete také nejnovější aktuality a výsledky sledovat skrze oficiální kanály Tour de France:

Zdroje: wikipedia.org, letour.fr, sport.cz,  ceskatelevize.cz, eurosport.cz, livesport.cz, youtube.com