Kde sledovat Tour de France živě? TDF live v TV, online a livestream v mobilu

Tour de France jste mohli i v roce 2021 sledovat live a to prostřednictvím hned několika možností. Podívejte se na to, kde byla možnost sledovat TdF live zdarma a bez omezení.

TdF live etapy 2021

Na závodníky čekala trasa dlouhá 3 414,4 kilometrů. Petru Saganovi se bohužel nepodaří získat poosmé zelený trikot, z Tour de France nakonec musel odstoupit. Petr Vakoč pak dokončil závod na 118. místě. Níže se můžete podívat na kompletní program Tour de France 2021.

TIP ❱ Kde sledovat cyklistiku ›

Celkem 21 etap / 3 414,4 kilometrů.
ETAPY TOUR DE FRANCE 2021
Datum Trasa Víťez
26.6. 1. Brest › Landerneau (197,8 km) kopcovitá Julian Alaphilippe
27.6. 2. Perros-Guirec › Mur-de-Bretagne Guerlédan (183,5 km) kopcovitá Van der Poel
28.6. 3. Lorient › Pontivy (182,9 km) rovinatá Tim Merlier
29.6. 4. Redon › Fougéres (150,4 km) rovinatá Mark Cavendish
30.6. 5. Changé › Laval Espace Mayenne (27,2 km) časovka Tadej Pogačar
01.7. 6. Tours ›  Chateauroux (160,6 km) rovinatá Mark Cavendish
02.7. 7. Vierzon › Le Creusot (249,1 km) kopcovitá Matej Mohorič
03.7. 8. Oyonnax › Le Grand-Bornard (150,8 km) horská Dylan Teuns
04.7. 9. Cluses › Tignes (144,9 km) horská Ben O´Connor
05.7. Volný den
06.7. 10. Albertville › Valence (190,7 km) rovinatá Mark Cavendish
07.7. 11. Sorgues › Malaucene (198,9 km) horská Wout van Aert
08.7. 12. Saint-Paul-Trois-Chateaux › Nimes (159,4 km) rovinatá Nils Politt
09.7. 13. Nimes › Carcassonne (219,9 km) rovinatá Mark Cavendish
10.7. 14. Carcassonne ›  Quillan (183,7 km) kopcovitá Kristian Sbaragli
11.7. 15. Céret › Andorre-La-Vieille (191,3 km) horská Sepp Kuss
12.7. Volný den
13.7. 16. Pas de La Case › Saint-Gaudens (169 km) kopcovitá Patrick Konrad
14.7. 17. Muret › Saint Lary Soulan Col Du Portet (178,4 km) horská Tadej Pogačar
15.7. 18. Pau › Luz Ardiden (129,7 km) horská Tadej Pogačar
16.7. 19. Mourenx › Libourne (207 km) rovinatá Matej Mohorič
17.7. 20. Libourne › Saint Emilion (30,8 km) časovka Wout van Aert
18.7. 21. Chatou › Paris Champs-Élysées (108,4 km) rovinatá Wout van Aert

TdF živě na ČT sport

TdF live na ČT sport je již běžnou záležitostí. Diváci jsou zvyklí a jako každý rok se těšili na experta Tomáše Jílka, který přímý přenos Tour de France komentoval ve spolupráci se svými hosty. Letos jste měli možnost sledovat všechny etapy Tour de France 2021. ČT sport navíc vysílá v kvalitě HD, což slibuje kvalitní obraz.

Tour de France online na webu

Vedle klasického kanálu ČT sport bylo k dispozici také Tour de France online na webu. Adresa je sport.ceskatelevize.cz. Web si můžete spustit klidně na svém mobilu či tabletu, ať už jste kdekoli. I na webu bylo možné sledovat TdF live v HD kvalitě a s komentářem expertů.

Je potřeba si uvědomit, že stream na webu funguje pouze na území České republiky. Jak sledovat Tour de France v zahraničí?

TdF live stream na TV Tipsport

TdF live jste si mohli užít také prostřednictvím sázkové kanceláře Tipsport a to díky TV Tipsport. K vidění byly všechny etapy. Tento cyklistický svátek přes Tipsport mohli sledovat pouze registrovaní uživatelé.

Přímý přenos Tour de France na Eurosportu

Jako každý rok, také letos vám TdF live přinesl Eurosport. Přímý přenos Tour de France na Eurosportu vás provedl každou jednotlivou etapou od startu až po dojezdy. To vše bylo provázeno skvělým doplňkovými informacemi.

Etapy se vysílali jak na programu Eurosport 1 tak na programu Eurosport 2. Navíc vám Eurosport poskytl také rozhovory přímo ze závodníky a experty na cyklistiku.

TdF live stream na Eurosport player

Také stanice Eurosport nabídla fanouškům a divákům možnost sledovat TdF live. K dispozici vedle televizních přenosů byl také internetový přehrávač Eurosport Player. Cena služby je 5 € měsíčně a díky ní bylo možné sledovat Tour de France 2021 na svém mobilu, tabletu či počítači.

Sledujte Eurosport Player živě → PC, mobil, tablet (4,99 €/měsíc – 24,99 €/rok)

Eurosport Player živě - PC, mobil, tablet
Zdroj: eurosport.com

TIP ❱ Kde sledovat sportovní zápasy ›

Tour de France online

Zde je také kompletní seznam televizních stanic, kde se Tour de France online vysílalo. Můžete si tak vybrat podle země, kde se právě nacházíte.

Přímý přenos Tour de France na internetu - live stream přenosy
Přehled TV stanic, které vysílají TdF live (Zdroj: Facebook)

TdF live na mobilu

Chcete sledovat TdF live na mobilu? Pak neváhejte a rozhodně si stáhněte oficiální aplikaci Tour de France. Budete tak v obraze vždy, ať už budete kdekoli.

Oficiální aplikace Tour de France

Závody Tour de France můžete sledovat opravdu kdekoli a kdykoli. Oficiální aplikace Tour de France vám nabídne množství skvělých možností. Jednou z nich jsou například podrobné statistky z každé etapy.

Ty jsou doplněné zajímavými reporty, přehledným profilem trati či předpokládaným dojezdem cyklistů do cíle. Samozřejmostí je pak aktualizovaný žebříček jezdců bojující o nejcennější barevné dresy.

Aplikace obsahuje také videosekci, kde můžete shlédnout všechny důležité momenty z TdF online na mobilu. Toto všechno a ještě mnohem více najdete, když si stáhnete online aplikaci Tour de France z Google play či AppStore.

Eurosport mobil aplikace

Velmi užitečná pro vás může být také aplikace od Eurosportu. V ní najdete všechny výsledky probíhajících sportovních utkání a také velké množství videí a článků. Aplikace je propojená se služnou Eurosport Player a stáhnout ji můžete v obchodech Google Play a AppStore.

Hlavní ovšem je, že i zde můžete sledovat TdF live. Vedle toho samozřejmě nabízí Eurosport v mobilu také přenosy dalších sportů, mezi které se řadí například tenis a nadcházející slavný Wimbledon.

Sledujte sestřihy, záznamy a highlights

Sestřihy, záznamy a highlights můžete sledovat jak na ČT sport tak na Eurosportu. Výhodou ovšem je, že si toto všechno můžete spustit také na nejrůznějších webových stránkách, které tyto sestřihy nabízejí.

Výsledky a statistiky na Tour de France

Důležité statistiky a výsledky každé etapy, ale také celkové pořadí závodníků najdete na stránce livesport.cz. Ke shlédnutí výsledků můžete samozřejmě využít také jejich mobilní aplikaci.

Vedle toho můžete také nejnovější aktuality a výsledky sledovat skrze oficiální kanály Tour de France:

Jak se sleduje pohyb cyklistů

Pokud sledujete Tour de France už delší dobu, jistě víte, že na oficiálních stránkách můžete vidět pohyb každého závodníka z pelotonu. Přesně se můžete podívat, v které skupině se nachází a jaký má čas. Za tuto atraktivní možností stojí firma Dimension Data, která celý tento systém vymyslela.

Závodníkům je před začátkem etapy pod sedadlo kola instalovaný malý čip, který všechny tyto informace monitoruje. Ve snímači je samozřejmě GPS, ale také gyroskop či akcelerometr. Informace z čipu se pak stáhnout do počítačů, které jsou zase umístěné v aute v pelotonu.

Z těchto počítačů jsou pak data odesílána do vrtulníků, které létají na závodníky. Z vrtulníku se data přesměrují do kamionů, kde se kompletně zpracují. Jak vidíte, jedná se o skutečně složitý systém. Je ale skvělé, že tato možnost existuje a funguje.

Zdroj: wikipedia, letour.fr, sport.cz, eurosport.cz, livesport.cz