Kde sledovat Tour de France živě? TDF live v TV, online a livestream v mobilu

Tour de France můžete i v roce 2022 sledovat live a to prostřednictvím hned několika možností. Podívejte se na to, kde byla možnost sledovat TdF live zdarma a bez omezení. Víme jak můžete sledovat Tour de France živě v mobilu.

TOUR DE FRANCE LIVE ▷

TdF live etapy 2022

Na závodníky čeká trasa dlouhá 3 350 kilometrů. Peter Sagan se pokusí získat poosmé zelený trikot, z Tour de France. Níže se můžete podívat na kompletní program Tour de France 2022.

TIP ❱ Kde sledovat cyklistiku ›

Celkem 21 etap / 3 350 kilometrů.
ETAPY TOUR DE FRANCE 2021
Datum Trasa Typ Víťez
1.7. 1. Kodaň > Kodaň  (13,2 km) časovka Yves Lampaert
2.7. 2. Roskilde > Nyborg (202,5  km) rovinatá Fabio Jakobsen
3.7. 3. Vejle > Sønderborg (182  km) rovinatá Dylan Groenewegen
4.7. Volný den
5.7. 4. Dunkirk > Calais (171,5 km) kopcovitá Wout Van Aert
6.7. 5. Lille> Arenberg (157 km) kopcovitá Simon Clark
7.7. 6. Binche > Longwy (220 km) kopcovitá Tadej Pogačar
8.7 7. Tomblaine > La Planche des Belles Filles (176,5 km) horská Tadej Pogačar
9.7. 8. Dole > Lausanne (186,5 km) kopcovitá Wout Van Aert
10.7. 9. Aigle > Châtel (193 km) horská Bob Jungels
11.7. Volný den
12.7. 10. Morzine > Megéve (148,5 km) kopcovitá Magnus Nielsen
13.7. 11. Albertville > Col du Granon (152 km) horská Jonas Vingegaard
14.7. 12. Briançon > Alpe d’Huez (165,5 km) horská Thomas Pidcock
15.7. 13. Bourg d’Oissans > Saint-Étienne (193 km) rovinatá Mads Pedersen
16.7. 14. Saint-Étienne > Mende (192,5 km) kopcovitá Michael Matthews
17.7. 15. Rodez > Carcassonne (202,5 km) rovinatá Jasper Philipsen
18.7. Volný den
19.7. 16. Carcassonne > Foix (178,5 km) kopcovitá Hugo Houle
20.7. 17. Saint-Gaudens > Peyragudes (130 km) horská Tadej Pogačar
21.7. 18. Lourdes > Hautacam (143,5 km) horská Jonas Vingegaard
22.7. 19. Castelnau-Magnoac > Cahors (188,5 km) rovinatá Christophe Laporte
23.7. 20. Lacapelle-Marival > Rocamadour (40,7 km) časovka Wout Van Aert
24.7. 21. La Défense Arena > Paris Champs-Élysées (116 km) rovinatá Jasper Philipsen

TdF živě na ČT sport

TdF live na ČT sport je již běžnou záležitostí. Diváci jsou zvyklí a jako každý rok se těšili na experta Tomáše Jílka, který přímý přenos Tour de France komentuje ve spolupráci se svými hosty. I letos můžete sledovat všechny etapy Tour de France 2022. ČT sport navíc vysílá v kvalitě HD, což slibuje kvalitní obraz.

Tour de France živě na TV Tipsport

Tour de France online na webu

Vedle klasického kanálu ČT sport je k dispozici také Tour de France online na webu. Adresa je sport.ceskatelevize.cz. Web si můžete spustit klidně na svém mobilu či tabletu, ať už jste kdekoli. I na webu bylo možné sledovat TdF live v HD kvalitě a s komentářem expertů.

Je potřeba si uvědomit, že stream na webu funguje pouze na území České republiky. Jak sledovat Tour de France v zahraničí?

TdF live stream na TV Tipsport

TdF live si můžete užít také prostřednictvím sázkové kanceláře Tipsport a to díky TV Tipsport. K vidění jsou všechny etapy. Tento cyklistický svátek přes Tipsport můžou sledovat pouze registrovaní uživatelé.

Přímý přenos Tour de France na Eurosportu

Jako každý rok, také letos vám TdF live přináši Eurosport. Přímý přenos Tour de France na Eurosportu vás provede každou jednotlivou etapou od startu až po dojezdy. To vše je provázeno skvělými doplňkovými informacemi.

Etapy se vysílají jak na programu Eurosport 1 tak na programu Eurosport 2. Navíc vám Eurosport poskytne také rozhovory přímo ze závodníky a experty na cyklistiku.

TdF live stream na Eurosport player

Také stanice Eurosport nabídla fanouškům a divákům možnost sledovat TdF live. K dispozici vedle televizních přenosů byl také internetový přehrávač Eurosport Player. Cena služby byla 5 € měsíčně a díky ní bylo možné sledovat Tour de France 2022 na svém mobilu, tabletu či počítači.

!Bohužel Eurosport tuto službu ukončil a vše se přesouvá na aplikaci Eurosport. Ti kteří měli zaplacenou službu ji mohou využívat dále na aplikaci Eurosport!

Eurosport Player živě - PC, mobil, tablet
Zdroj: eurosport.com

TIP ❱ Kde sledovat sportovní zápasy ›

Tour de France online

Zde je také kompletní seznam televizních stanic, kde se Tour de France online vysíla. Můžete si tak vybrat podle země, kde se právě nacházíte.

Přímý přenos Tour de France na internetu - live stream přenosy
Přehled TV stanic, které vysílají TdF live (Zdroj: Facebook)

TdF live na mobilu

Chcete sledovat TdF live na mobilu? Pak neváhejte a rozhodně si stáhněte oficiální aplikaci Tour de France. Budete tak v obraze vždy, ať už budete kdekoli.

Oficiální aplikace Tour de France

Závody Tour de France můžete sledovat opravdu kdekoli a kdykoli. Oficiální aplikace Tour de France vám nabídne množství skvělých možností. Jednou z nich jsou například podrobné statistky z každé etapy.

Ty jsou doplněné zajímavými reporty, přehledným profilem trati či předpokládaným dojezdem cyklistů do cíle. Samozřejmostí je pak aktualizovaný žebříček jezdců bojující o nejcennější barevné dresy.

Aplikace obsahuje také videosekci, kde můžete shlédnout všechny důležité momenty z TdF online na mobilu. Toto všechno a ještě mnohem více najdete, když si stáhnete online aplikaci Tour de France z Google play či AppStore.

Eurosport mobil aplikace

Velmi užitečná pro vás může být také aplikace od Eurosportu. V ní najdete všechny výsledky probíhajících sportovních utkání a také velké množství videí a článků. Aplikace je propojená se služnou Eurosport Player a stáhnout ji můžete v obchodech Google Play a AppStore.

Hlavní ovšem je, že i zde můžete sledovat TdF live. Vedle toho samozřejmě nabízí Eurosport v mobilu také přenosy dalších sportů, mezi které se řadí například tenis a nadcházející slavný Wimbledon.

Sledujte sestřihy, záznamy a highlights

Sestřihy, záznamy a highlights můžete sledovat jak na ČT sport tak na Eurosportu. Výhodou ovšem je, že si toto všechno můžete spustit také na nejrůznějších webových stránkách, které tyto sestřihy nabízejí.

Výsledky a statistiky na Tour de France

Důležité statistiky a výsledky každé etapy, ale také celkové pořadí závodníků najdete na stránce livesport.cz. Ke shlédnutí výsledků můžete samozřejmě využít také jejich mobilní aplikaci.

Vedle toho můžete také nejnovější aktuality a výsledky sledovat skrze oficiální kanály Tour de France:

Jak se sleduje pohyb cyklistů

Pokud sledujete Tour de France už delší dobu, jistě víte, že na oficiálních stránkách můžete vidět pohyb každého závodníka z pelotonu. Přesně se můžete podívat, v které skupině se nachází a jaký má čas. Za tuto atraktivní možností stojí firma Dimension Data, která celý tento systém vymyslela.

Závodníkům je před začátkem etapy pod sedadlo kola instalovaný malý čip, který všechny tyto informace monitoruje. Ve snímači je samozřejmě GPS, ale také gyroskop či akcelerometr. Informace z čipu se pak stáhnout do počítačů, které jsou zase umístěné v aute v pelotonu.

Z těchto počítačů jsou pak data odesílána do vrtulníků, které létají na závodníky. Z vrtulníku se data přesměrují do kamionů, kde se kompletně zpracují. Jak vidíte, jedná se o skutečně složitý systém. Je ale skvělé, že tato možnost existuje a funguje.

Zdroj: wikipedia, letour.fr, sport.cz, eurosport.cz, livesport.cz