Winter Classic 2020 Špindlerův Mlýn – akce byla přesunuta o rok

Winter Classic 2020, která má být první hokejovou open air událostí v horách, se přesouvá. Důvodem přeložení je zhoršující se koronavirová situace a uvidíme ji bohužel až v roce 2021. Kdy proběhne akce, v rámci které budeme moct sledovat i Rytíře Kladno a s nimi legendárního Jaromíra Jágra, či zápas českých a slovenských hokejových legend?

Co je to Winter Classic a odkud pochází?

Myšlenka Winter Classic pochází z USA, kde tyto události patří mezi nejsledovanější. Jedná se o každoročně se opakující open air hokejový zápas, tedy zápas pod čirým nebem v rámci konkrétní hokejové ligy. Účelem událostí Winter Classic je prezentace nejpopulárnějších týmů a hráčů, s důrazem na návrat ke kořenům, kdy se hokej hrával pod otevřeným nebem na zamrzlých jezerech a rybnících.

Winter Classic 2020 byl přeložen na rok 2021. Je třeba si na náhradní termín zakoupit nové vstupenky?

❌ Kdy, kde: 10.12. (čtvrtek) – 12.12. (sobota), Špindlerův Mlýn

✅ Náhradní termín Winter Classic: 9. – 11. prosinec 2021.

Zakoupené lístky zůstávají v platnosti a fanoušci si proto nemusí lístky měnit ani je kupovat nanovo.

 

View this post on Instagram

 

❗D+D REAL Winter Classic se bude konat až v roce 2021. Snažili jsme se, bojovali, ale současná situace nám neumožňuje nic jiného, než přesunout svátek hokeje ve Špindlu až na příští rok.😕 Hokejovou akci roku tak uspořádáme od 👉 9. do 11. prosince 2021. Je nám to moc líto, ale chceme vám nabídnout jedinečný zážitek se vším všudy, což aktuálně není reálné. Věříme, že s námi zůstanete, vydržíte a ponecháte si už zakoupené vstupenky, které automaticky platí i na nový termín. Tím nám totiži pomůžete ze všeho nejvíc.✊ Děkujeme a těšíme se na vás ve Špindlu v lepších časech!💙 #budetovelky #winterclassic #winterclassiccz #ddreal #ddrealwinterclassic #jaromirjagr #hokej #hokejpodsirymnebem #hokejnahorach #czehockey #parahockeycz #bpasportmarketing #o2tv #hokejcz @eniva_agency @skiareal.cz @mestospindleruvmlyn @e2cz @jj68jaromirjagr @rytirikladno @hcspartapraha @hcvrchlabi @mountfieldhk @parahockey.cz @parahokej.sk

A post shared by D+D REAL Winter Classic (@winter_classic_cz) on

Dějištěm zápasů a doprovodného programu bude skiareál Špindlerův mlýn, přesněji otevřený stadion vybudovaný na dojezdové dráze sjezdovky ve Svatém Petru. Kapacita tribun má být až 7500 diváků. Jedná se o první hokejovou open air událost na světě, která se uskuteční v horském prostředí.

Český Winter Classic 2020: kdo hraje?

Na letošním Winter Classic (10.12. – 12.12.) se s Jágrovým Kladnem v zápase Chance ligy utká HC Stadion Vrchlabí. Dále uvidíme zápas českého parahokejového reprezentačního výběru se slovenským, stejně tak i souboj českých a slovenských hokejových legend. Nakonec odehraje Mountfield Hradec Králové zápas Tipsport ELH s pražskou Spartou. Kromě toho si síly změří i juniorské týmy všech čtyř klubů.

✅ Sledujte hokej extraligu LIVE »

Program: termíny zápasů Winter Classic 2020 CZ

10.12. – čtvrtek

12:00     Rytíři Kladno – HC Stadion Vrchlabí (Junioři)

16:00     Mountfield Hradec Králové – HC Sparta Praha (Junioři)

11.12. – pátek

12:00     HC Stadion Vrchlabí – Rytíři Kladno (Chance liga)

16:00     Česká republika – Slovensko (legendy hokeje)

19:00     koncert

12.12. – sobota

12:00     Česká republika – Slovensko (para hokej)

16:00     Mountfield Hradec Králové – HC Sparta Praha (Tipsport ELH)

19:00     koncert

Česká Extraliga na Winter Classic 2020: Sparta vs. Hradec Králové

Výsledky zápasu HC Sparty Praha a Mountfield Hradec Králové se započítávají do tabulky Tipsport ELH. Po předčasné přerušení poslední sezóny extraligy kvůli koronavirové situaci jsou oba týmy nepochybně odpočaté a plné elánu, který budou nepochybně mít i v prosinci na Winter Classic 2020.

Pro Spartu je to již druhý open air v letošním roce. V lednu totiž odehrála v rámci extraligy zápas pod širým nebem v Drážďanech.

Chance liga na Winter Classic 2020: Kladno vs. Vrchlabí

Rytíři Kladno po poslední sezoně sestoupili do Chance ligy. 11.12. je čeká prvoligový zápas s s  „domácím“ HC Stadion Vrchlabí, které do první ligy naopak postoupilo z nižší soutěže. Výsledek zápasu bude započítán do tabulky Chance ligy.

České a slovenské hokejové legendy na českém Winter Classic 2020: kdo hraje?

V zápase hokejových legend Česka a Slovenska si v první pětce zahrají Jaromír Jágr, Patrik Eliáš, Jiří Šlégr, Martin Ručínský, Marek Židlický a do branky se postaví  Ondřej Pavelec. Na slovenské straně nastoupí Peter Bondra, Žigmund Pálffy, Ľubomír Višňovský a další.

Koncerty na Winter Classic 2020

Jako závěr pátečního a sobotního programu pořadatelé připravují dva koncerty. Line up ještě bude upřesněn.

Jaromír Jágr a Winter Classic

Věřím, že to bude akce, jaká tady v Česku nikdy nebyla a možná už nikdy nebude.“ prohlásil  nadšený Jaromír Jágr o Winter Classic 2020. Událost, která je na sociálních sítích i samotným Jágrem propagovaná pod hashtagem #budetovelky, pro něj není úplně novou zkušeností.

V roce 2012 se totiž účastnil Winter Classic v Citizens Bank Park za Philadelphia Flyers proti New York Rangers, ale kvůli zranění nohy  zápas nedohrál. O dva roky později pak nastoupil proti Rangers znovu, tehdy však oblékal dres New Jersey Devils, kdy si připsal 2 asistence. Pod otevřeným nebem odehrál taky jeden zápas v KHL.

Osmačtyřicetiletý Jágr by měl odehrát minimálně 2 zápasy. Klub Rytíři Kladno, který Jágr vlastní, se zároveň stal spoluorganizátorem celé akce.

Jak můžu sledovat Winter Classic 2020 ŽIVĚ z domova?

Zápas Vrchlabí s Kladnem odvysílá živě Česká televize. Online přenosy zbylých zápasů Winter Classic 2020 fanouškům zajistí mediální partner události, O2 TV Sport, která je primárním vlastníkem televizních práv na zápasy Tipsport ELH.

Fanoušci mají také možnost registrace na Tipsport TV, kterou pak mohou sledovat živě, včetně všech zápasů nejvyšší české ligy, po následujících 7 dní zdarma.

Live hokejové přenosy vysílá taky Chance TV. Sázková společnost Chance je partnerem druhé nevyšší české ligy a zajišťuje všechny její zápasy.

Přes Tipsport TV a Chance TV můžete sledovat jak všechny extraligové zápasy, tak i všechny zápasy Chance ligy, včetně her Winter Classic 2020.

✅ Chci sledovat LIVE hokej ZDE »

Winter Classic 2020 CZ vstupenky –  cena lístků a kde je lze zakoupit

Chtěli byste vidět Winter Classic živě a koupit si vstupenky? Zde jsou podrobnosti prodeje:

  • v prodeji jsou dostupné denní vstupenky, tzn. vstupenky na dvě utkání daného dne a možnost podívat se i na dopolední rozbruslení
  • na první den utkání je vstup zdarma
  • cena vstupenek na tribuny za brankami: 990 Kč a 1390 Kč
  • cena vstupenek na hlavní tribunu: 1990 Kč, 2490 Kč a 2990 Kč
  • držitelé průkazu ZTP a jejich doprovod mají nárok na vstup za 690 Kč
  • na jeden nákup je možné zakoupit 10 vstupenek

Vstupenky lze zakoupit zde.

Koronavirus: Co kdyby se Winter Classic 2020 kvůli Covidu nemohl uskutečnit?

Pořadatelé mají pro každý případ připravených několik možných scénářů, včetně toho nejhoršího. Andrea Barsony z pořádající agentury Eniva říká, že v případě, že by se kvůli situaci způsobené virem Covid 19 událost nemohla uskutečnit, fanouškům budou peníze vráceny v plné výši.

Winter Classic fan zóna

Pro návštěvníky se v areálu připravuje fan zóna. Více informací bude zveřejněno již brzy.

Jak a kde se ubytovat na Winter Classic 2020?

Ubytovat se fanoušci můžou přímo ve Špindlerově mlýně. Na výběr mají množství hotelů penzionů, apartmánů, chat, ale i možnost ubytování v soukromí či autocamping (pro odvážné).

Výběr ubytování a možnosti zábavy ve Špindlerově mlýně zde.

Dřívější open air zápasy v české extralize:

Podívejte se na již odehrané open air zápasy hokejové Extraligy

  • ledna 2011: Pardubice – HC Kometa Brno 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)
  • ledna 2016: HC Kometa Brno – HC Sparta Praha 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
  • ledna 2020: HC Verva Litvínov – HC Sparta Praha 2:3 (0:0, 1:1, 1:2), hrálo se v Drážďanech