Winter Classic 2021 Špindlerův Mlýn se letos uskuteční! Informace, program a novinky

Winter Classic 2021, která má být první hokejovou open air událostí v horách se letos konečně uskuteční. Loni byla tato velkolepá akce odložena kvůli zuřící pandemii koronaviru. Organizátorům se navíc podařila připravit mnohem velkolepější akci, než jaká se měla konat v loňském roce. Co nás tedy všechno čeká?

Co je to Winter Classic a odkud pochází?

Myšlenka Winter Classic pochází z USA, kde tyto události patří mezi nejsledovanější. Jedná se o každoročně se opakující open air hokejový zápas, tedy zápas pod širým nebem v rámci konkrétní hokejové ligy. Účelem událostí Winter Classic je prezentace nejpopulárnějších týmů a hráčů, s důrazem na návrat ke kořenům, kdy se hokej hrával pod otevřeným nebem na zamrzlých jezerech a rybnících.

Winter Classic 2020 byl přeložen na rok 2021. Je třeba si na náhradní termín zakoupit nové vstupenky?

❌ Kdy, kde: 10.12. (čtvrtek) – 12.12. (sobota), Špindlerův Mlýn

✅ Náhradní termín Winter Classic: 7. – 11. prosinec 2021.

Pokud jste si zakoupili vstupenky na tuto akci, konkrétně na zápas Kladna a Vrchlabí, můžete zažádat o vrácení plného vstupného. Vzápětí si pak můžete koupit lístky na zápas mezi Kladnem a Pardubicemi. Nejlevnější vstupenka pak začíná na 990 korunách. O vrácení vstupného lze požádá do 4. srpna.

Jestliže ale stojíte o zápas Chance ligy, tedy Vrchlabí vs. Vsetín, pak vám vstupenky zůstávají v platnosti i nadále.

 

View this post on Instagram

 

❗D+D REAL Winter Classic se bude konat až v roce 2021. Snažili jsme se, bojovali, ale současná situace nám neumožňuje nic jiného, než přesunout svátek hokeje ve Špindlu až na příští rok.😕 Hokejovou akci roku tak uspořádáme od 👉 9. do 11. prosince 2021. Je nám to moc líto, ale chceme vám nabídnout jedinečný zážitek se vším všudy, což aktuálně není reálné. Věříme, že s námi zůstanete, vydržíte a ponecháte si už zakoupené vstupenky, které automaticky platí i na nový termín. Tím nám totiži pomůžete ze všeho nejvíc.✊ Děkujeme a těšíme se na vás ve Špindlu v lepších časech!💙 #budetovelky #winterclassic #winterclassiccz #ddreal #ddrealwinterclassic #jaromirjagr #hokej #hokejpodsirymnebem #hokejnahorach #czehockey #parahockeycz #bpasportmarketing #o2tv #hokejcz @eniva_agency @skiareal.cz @mestospindleruvmlyn @e2cz @jj68jaromirjagr @rytirikladno @hcspartapraha @hcvrchlabi @mountfieldhk @parahockey.cz @parahokej.sk

A post shared by D+D REAL Winter Classic (@winter_classic_cz) on

Dějištěm zápasů a doprovodného programu bude skiareál Špindlerův mlýn, přesněji otevřený stadion vybudovaný na dojezdové dráze sjezdovky ve Svatém Petru. Jedná se o první hokejovou open air událost na světě, která se uskuteční v horském prostředí.

Český Winter Classic 2021: kdo hraje?

Na letošním Winter Classic (7.12. – 11.12.) bude rozhodně na co koukat! Těšit se můžeme na pětidenní Winter Classic Games, kdy se utkají nejen junioři a legendy ale také běžné zápasy v rámci extraligy ledního hokeje a Chance ligy!

✅ Sledujte hokejovou extraligu LIVE »

Program: termíny zápasů Winter Classic 2021 CZ

7.12. – úterý

zápasy juniorů

8.12. – středa

zápas sponzorů proti fotbalovým legendám

9.12. – čtvrtek

Univerzitní vs. ženský hokej

18:00     Kladno vs. Pardubice (Tipsport ELH)

10.12. – pátek

12:00     Vrchlabí vs. Vsetín (Chance liga)

16:00      Česko vs. Slovensko (legendy)

11.12. – sobota

12:00      Česko vs. Slovensko (parahokej)

16:00      Hradec Králové vs. Sparta Praha (Tipsport ELH)

Česká Extraliga na Winter Classic 2021: Hradec Králové vs. Sparta Praha

Výsledky zápasu HC Sparty Praha a Mountfield Hradec Králové se započítávají do tabulky Tipsport ELH. Vzhledem k tomu, že se celá loňská sezona odehrála bez diváků se dá očekávat, že si letos hokejisté tuto náramnou akci s diváky užijí!

Pro Spartu je to již druhý open air za sebou. V lednu 2019 totiž odehrála v rámci extraligy zápas pod širým nebem v Drážďanech.

Chance liga na Winter Classic 2020: Vrchlabí vs. Vsetén

Hokejisty „domácího“ HC Stadion Vrchlabí, které do první ligy nedávno postoupilo z nižší soutěže čeká utkání pro slavnému Vsetínu. Výsledek zápasu bude započítán do tabulky Chance ligy.

České a slovenské hokejové legendy na českém Winter Classic 2021: kdo hraje?

V zápase hokejových legend Česka a Slovenska si loni měli zahrát Jaromír Jágr, Patrik Eliáš, Jiří Šlégr, Martin Ručínský, Marek Židlický a do branky se postavt  Ondřej Pavelec. Na slovenské straně nastoupt Peter Bondra, Žigmund Pálffy, Ľubomír Višňovský a další.

Uvidíme, zda zůstane sestava stejná, nebo dojde k nějaké změně. O ní vás samozřejmě budete včas informovat. Všechny legendy si ale zahrály také ve slavné NHL!

TIP ❱ Vše o kanadsko-americké NHL ›

Jaromír Jágr a Winter Classic

Věřím, že to bude akce, jaká tady v Česku nikdy nebyla a možná už nikdy nebude.“ prohlásil  nadšený Jaromír Jágr o Winter Classic 2020. Událost, která je na sociálních sítích i samotným Jágrem propagovaná pod hashtagem #budetovelky, pro něj není úplně novou zkušeností.

V roce 2012 se totiž účastnil Winter Classic v Citizens Bank Park za Philadelphia Flyers proti New York Rangers, ale kvůli zranění nohy  zápas nedohrál. O dva roky později pak nastoupil proti Rangers znovu, tehdy však oblékal dres New Jersey Devils, kdy si připsal 2 asistence. Pod otevřeným nebem odehrál taky jeden zápas v KHL.

Devětačtyřicetiletý Jágr by měl odehrát minimálně 2 zápasy. Klub Rytíři Kladno, který Jágr vlastní, se zároveň stal spoluorganizátorem celé akce.

Jak můžu sledovat Winter Classic 2021 ŽIVĚ z domova?

Online všech zápasů Winter Classic 2021 fanouškům zajistí mediální partner události, O2 TV Sport, která je primárním vlastníkem televizních práv na zápasy Tipsport ELH.

Fanoušci mají také možnost registrace na Tipsport TV, kterou pak mohou sledovat živě, včetně všech zápasů nejvyšší české ligy, po následujících 7 dní zdarma.

Live hokejové přenosy vysílá taky Chance TV. Sázková společnost Chance je partnerem druhé nevyšší české ligy a zajišťuje všechny její zápasy.

Přes Tipsport TV a Chance TV můžete sledovat jak všechny extraligové zápasy, tak i všechny zápasy Chance ligy, včetně her Winter Classic 2021.

TIP ❱ Kde sledovat sportovní přenosy ›

Winter Classic 2021 CZ vstupenky –  cena lístků a kde je lze zakoupit

Chtěli byste vidět Winter Classic živě a koupit si vstupenky? Zde jsou podrobnosti prodeje:

  • v prodeji jsou dostupné denní vstupenky, tzn. vstupenky na dvě utkání daného dne a možnost podívat se i na dopolední rozbruslení
  • na první den utkání je vstup zdarma
  • na druhý den utkání je vstupné od 290 Kč
  • cena vstupenek na tribuny za brankami: 990 Kč a 1390 Kč
  • cena vstupenek na hlavní tribunu: 1990 Kč až 2990 Kč
  • držitelé průkazu ZTP a jejich doprovod mají nárok na vstup za 690 Kč
  • na jeden nákup je možné zakoupit 10 vstupenek

Vstupenky lze zakoupit zde.

Winter Classic fan zóna

Pro návštěvníky se v areálu připravuje fan zóna. Více informací bude zveřejněno již brzy.

Jak a kde se ubytovat na Winter Classic 2021?

Ubytovat se fanoušci můžou přímo ve Špindlerově mlýně. Na výběr mají množství hotelů penzionů, apartmánů, chat, ale i možnost ubytování v soukromí či autocamping (pro odvážné).

Výběr ubytování a možnosti zábavy ve Špindlerově mlýně zde.

Dřívější open air zápasy v české extralize:

Podívejte se na již odehrané open air zápasy hokejové Extraligy

  • ledna 2011: Pardubice – HC Kometa Brno 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)
  • ledna 2016: HC Kometa Brno – HC Sparta Praha 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
  • ledna 2020: HC Verva Litvínov – HC Sparta Praha 2:3 (0:0, 1:1, 1:2), hrálo se v Drážďanech