MS v hokeji stadiony 2024 – informace, doprava, parkování, mapy, vstupenky

Letos se po 9 letech koná MS v ledním hokeji opět u nás. Podívejte se, jaké jsou tento rok pro MS v hokeji 2024 stadiony, jak se na ně dostanete, jakou mají kapacitu, kde se ještě dají koupit vstupenky a další zajímavosti o světovém šampionátu.

MS v hokeji stadiony 2024

Ani tentokrát se pro MS v hokeji 2024 stadiony nemění, opět bude Mistrovství světa hostit Praha a Ostrava. Zápasy se tak odehrají v O2 areně a Ostravar aréně, stejně jako v letech 2004 a 2015. I letos budou před oběma halami velké fanzóny.

Oba stadiony jsou zároveň domovskými stánky hokejových týmů, svoje domácí zápasy v Tipsport extralize na nich hrají Sparta Praha a Vítkovice.

Až se bude konat další MS v hokeji, je pravděpodobné, že místo Ostravy se uskuteční v Brně, kde se právě staví nová velká hokejová aréna.

Tipsport MS v hokeji s bonusem 500 Kč

O2 arena, Praha

I tento rok bude hlavním dějištěm českého MS v hokeji pražská O2 arena, která patří k nejmodernějším sportovním halám v Evropě. Budou se zde hrát všechny zápasy českého týmu, kromě základní skupiny A se zde uskuteční i dva čtvrtfinálové duely, obě seminále a medailové zápasy.

V O2 areně se hraje nejen extraliga, ale konalo se zde i mnoho dalších významných sportovních událostí. Pořádalo se zde mimo jiné Mistrovství Evropy v basketbalu mužů i žen, MS ve florbale, ME ve volejbale nebo halové ME v atletice. Velmi často se zde konají různé koncerty a další zajímavé akce.

O2 ARENA
Adresa Českomoravská 2345/17a, Praha
Rok otevření 2004
Kapacita 17 220 osob
Zápasy skupina A, 2x čtvrtfinále, obě semifinále, zápas o bronz a finále
Web www.o2arena.cz
Telefon 266 771 000

Cesta do O2 areny

Pokud nejste z Prahy nebo nevíte, jak se k O2 areně dostat, máme pro vás základní informace o dopravních možnostech:

Metro

  • Jen malý kousek je to do O2 areny z metra, přímo u stadionu je stanice linky metra B Českomoravská. Vystoupíte z metra, vyjedete nahoru po eskalátorech a hned naproti východu jsou vchody do areny.

Autobus

  • Velmi blízko O2 areně zastavují i autobusy pražské MHD, konkrétně linky 151, 152 a 375, které jezdí na zastávku Českomoravská. Alternativou jsou pak spoje 136, 145, 177 a 195, ty už ale zastavují o kus dál na zastávce Nádraží Libeň.

Tramvaj

  • K O2 areně se dá dostat i tramvají, nejblíže je zastávka Arena Libeň jih, na které zastavují tramvajové linky 8 a 25.

Vlak

  • Pokud do Prahy cestujete vlakem a vystupujete na hlavním nádraží, musíte jet metrem na Florenc (směr Letňany), tam přestoupíte na linku B směr Černý most a vystoupíte na stanici Českomoravská.
  • V případě, že vystupujete na Smíchovském nádraží nebo Masarykově nádraží, nastoupíte na linku B směr Černý most a jedete přímo na Českomoravskou.

Parkování u O2 areny

U O2 areny je k dispozici parkovací dům, případně lze vyhledat místa v okolních ulicích. V době konání MS v hokeji 2024 ale budou pravděpodobně místa obsazená, proto může být lepší volbou zaparkovat auto na některém z P+R parkovišť a k hale dojet metrem.

Okolí O2 areny

Hned vedle O2 areny se nachází velké nákupní centrum Galerie Harfa, ve kterém je spousta obchodů a restaurací. Jedná se o jedno z největších nákupních center v Praze, dříve v něm byla i Síň slávy českého hokeje.

Najdete v něm mimo jiné i fanshop, který potěší nejen fanoušky naší reprezentace, ale nabízí i spoustu sortimentu pro příznivce zámořské NHL. V Harfě je kromě obchodů velmi pestrá paleta restaurací od fast foodů a kaváren po tradiční podniky.

Mapa O2 Arena Praha

Ostravar aréna, Ostrava

Celá skupina B se bude letos konat na ostravském stadionu, který má od roku 2016 název Ostravar aréna. Kromě základní skupiny, na jejíž zápasy se očekává hojná účast fanoušků nejen z Česka, ale i Slovenska a Polska, se zde uskuteční i dva čtvrtfinálové duely.

Aréna byla slavnostně otevřena v roce 1986, kdy patřila mezi nejmodernější a největší haly v celé Evropě. Kromě dvou MS v hokeji se zde konala i řada jiných velkých akcí, např. ženské turnaje WTA, ME v krasobruslení, MS ve florbale nebo zápasy tenisového Davis Cupu a Fed Cupu.

OSTRAVAR ARENA
Adresa Ruská 3077/135, Ostrava
Rok otevření 1986
Kapacita 9 833 míst
Zápasy skupina B, 2x čtvrtfinále
Web www.arena-vitkovice.cz
Telefon 596 707 301

Cesta do Ostravar areny

Pokud nejste z Ostravy nebo nevíte, jak se k Ostravar areně dostat, máme pro vás základní informace o dopravních možnostech:

Tramvaj

  • Hned u stadionu je zastávka tramvají Sport Aréna, kde zastavují linky 2, 3, 7, 11 a 19.
  • V blízkosti Ostravar arény je i zastávka Palkovského, tam jezdí tramvaj č. 12.

Autobus

  • K aréně se dá jet i autobusem, ten ale zastavuje o kus dál. Na zastávku Městský stadion jezdí spoje č. 31, 45 a 61.

Vlak

  • Ať už vystupujete z vlaku na hlavním nádraží nebo na Svinově, v obou případech jsou před nádražím tramvajové zastávky, odkud se dostanete linkou č. 2, 7 nebo 11 přímo ke stadionu bez přestupů.

Parkování u Ostravar Arény

V blízkosti stadionu je k dispozici téměř 1 000 parkovacích míst, další jsou pak u blízkého fotbalového Městského stadionu nebo u nádraží Ostrava – Vítkovice.

Mapa Ostravar Arena Ostrava

Vstupenky na MS v hokeji 2024

Pokud si ještě chcete koupit vstupenky na MS v hokeji 2024, měli byste si opravdu pospíšit. Velká většina lístků už je totiž dávno beznadějně vyprodaná, především pak ty, které jsou na zápasy české reprezentace.

Tipsport MS v hokeji soutěž o lístky

Nějaké vstupenky jsou ale ještě stále v prodeji, seženete je např. na portálech Ticketportal a Ticketmaster, jedná se ale převážně spíše o dražší VIP místa.

VSTUPENKY NA MS V HOKEJI ▷

Další možností, kde lístky koupit, je web Sports Events 365, který se specializuje na vstupenky na atraktivní sportovní události a dají se u něj koupit lístky na NHL nebo různá špičková evropská fotbalová mužstva.

Zdroje: o2arena.cz, arena-vitkovice.cz, wikipedia.org, ticketportal.cz, ticketmaster.cz, iihf.com, youtube.com