Los Konferenční ligy 2023/24 – termín, zápasy, Plzeň, kde sledovat

Osmifinále je za námi a Plzeň čeká historicky první účast ve čtvrtfinále Evropské konferenční ligy. Podívejte se, jaký je los konferenční ligy pro zápasy play off, s kým se Plzeň utká, jaké jsou termíny, kde se dá los živě sledovat a další zajímavosti.

Los konferenční ligy 2023/24

Los konferenční ligy 2023/24 se koná v pátek 15. března od 14:00, v přímém přenosu ho vysílá ČT sport, jež předtím nabídne i los čtvrtfinále Evropské ligy, která už ale pokračuje bez českých týmů.

Losují se dvojice pro čtvrtfinálové zápasy konferenční ligy, losovat se ale bude i rozdělení do semifinále. Do osmičky nejlepších se po výhře v penaltách nad Servette dostala Viktoria Plzeň.

Konferenční liga zápasy

Po skončení losu zde uveřejníme jaké zápasy se ve čtvrtfinále konferenční ligy budou hrát a v kolik hodin se jednotlivé duely uskuteční.

Los konferenční ligy čtvrtfinále

Los přisoudil Plzni italský tým ACF Fiorentina, kde hraje i český reprezentant Antonín Barák. První zápasy se budou hrát ve čtvrtek 11. dubna, odvety ve čtvrtek 18. dubna 2024.

KONFERENČNÍ LIGA 23/24 ČTVRTFINÁLE
1. zápasy, 11. dubna
Club Brugge KV – PAOK Soluň
Olympiakos Pireus – Fenerbahce Istanbul
Aston Villa FC – Lille OSC
FC Viktoria Plzeň – ACF Fiorentina
Odvety, 18. dubna
PAOK SoluňClub Brugge KV
Fenerbahce IstanbulOlympiakos Pireus
Lille OSCAston Villa FC
ACF FiorentinaFC Viktoria Plzeň

Los konferenční ligy semifinále

Takto vypadá los konferenční ligy pro letošní semifinálové zápasy:

KONFERENČNÍ LIGA 23/24 SEMIFINÁLE
1. zápasy, 2. května
Aston Villa/Lille – Olympiakos Pireus/Fenerbahce
FC Viktoria Plzeň/Fiorentina – Club Brugge/PAOK Soluň
Odvety, 9. května
Olympiakos Pireus/FenerbahceAston Villa/Lille
Club Brugge/PAOK SoluňFC Viktoria Plzeň/Fiorentina

Konferenční liga finále

Finále konferenční ligy 2023/24 se uskuteční ve středu 29. května ve 21:00 na stadionu Agia Sophia Stadium, který se nachází v Řecku, na předměstí Atén.

Kde sledovat los Konferenční ligy

Los konferenční ligy můžete sledovat v přímém přenosu v televizi, vysílá ho volně dostupná stanice ČT sport live od 14:00.

Kromě toho nabízejí los konferenční ligy online také různé internetové portály, např. Onlajny.com, Sport.cz a řada dalších webů.

Konferenční liga Plzeň

Pro plzeňskou Viktorii se jedná o mimořádný úspěch, takto daleko se ještě Plzeň v evropských pohárech nikdy nedostala.

V této sezoně podávají Plzeňští velmi kvalitní výkony, po úspěchu v předkolech vyhráli všech 6 zápasů základní skupiny bez ztráty jediného bodu!

V osmifinále si pak Viktoria Plzeň dokázala poradit s ženevským Servette, i když v oba zápasech nepadl ani jeden gól a nerozhodlo ani nastavení.

Na penalty ale byla Plzeň úspěšnější a tak díky ní stále žije naděje na posun Česka na 10. místo tabulky evropského koeficientu. Stačí k tomu jediný bod z následujících dvou zápasů.

Los konferenční ligy termíny

Termíny losování konferenční ligy jsou předem jasně dané a uskuteční se v těchto dnech:

  • 1. předkolo – 20.6.
  • 2. předkolo – 21.6.
  • 3. předkolo – 24.7.
  • Play-off – 7.8.
  • Skupiny – 1.9.
  • Předkolo play-off – 8.12.
  • Osmifinále – 23.2. 2024
  • Čvrtfinále, semifinále a finále – 15.3. 2024

Finále konferenční ligy 2023/24 se uskuteční na stadionu Agia Sophia Stadium, který se nachází v Řecku, na předměstí Atén. Jeho kapacita je 32 500 diváků a je domácím stánkem týmu AEK Atény.

Los konferenční ligy play off

Los konferenční ligy play off se naposledy konal 23. února 2024, kdy se rozhodlo o dvojicích týmů pro osmifinálové zápasy.

Los 15. března už je v této sezoně poslední, určí se v něm nejen dvojice pro čtvrtfinále, ale rozlosuje se i semifinále a určí se administrativní domácí tým pro finále.

Ať už ale dopadne los konferenční ligy jakkoliv, je jasné, že plzeňský tým čeká silný a atraktivní soupeř s bohatými zkušenostmi z evropských pohárových soutěží.

VIDEO: Trenér Plzně hodnotí postup do čtvrtfinále

Koeficient UEFA – kolik musí Plzeň uhrát

Díky tomu, že Rangers ve druhém osmifinále prohráli s Benficou a Plzeň vybojovala remízu, opět se Česko v koeficientu UEFA o kousek dotáhlo na Skotsko a hlavně má stále šanci se před něj v tomto ročníku dostat.

K posunu na vytoužené 10. místo stačí, aby Viktoria Plzeň z obou čtvrtfinálových zápasů uhrála alespoň jednu remízu. V takovém případě se posouváme před Skotsko a získáme automatické místo v Lize mistrů pro sezonu 2025/26.

Letošní sezona je pro český fotbal velmi úspěšná, v pořadí národního koeficientu pouze za tento ročník je ČR dokonce na průběžném 6. místě.

Los konferenční ligy - koeficient UEFA
Zdroj: Twitter FC Koeficient

Zdroje: wikipedia.com, ceskatelevize.cz, youtube.com, football-coefficient.eu, twitter.com