Finále Konferenční ligy 2024 – Olympiakos vs. Fiorentina: datum, sestavy, live přenos

Do finále Konferenční ligy 2024 se opět dostala Fiorentina, jejím soupeřem je letos Olympiakos Pireus. Podívejte se na termín a místo konání zápasu, kde lze sledovat finále live v TV nebo online, jaké jsou sestavy obou týmů, statistiky nebo kdo vyhrál tuto ligu v minulých letech.

Finále Konferenční ligy 2024

Letošní finále Konferenční ligy 2023/24 se odehraje 29. května ve 21:00h na stadionu OPAP Arena na předměstí Atén, hlavního města Řecka.

Na neutrální půjde si to rozdají tymy Olympiakos a Fiorentina, která hrála finále této soutěže už loni. Blízko postupu do finále byla letos Viktoria Plzeň, v semifinále ale po velkém boji s italským týmem prohrála.

Konferenční liga finále 2024

Finále Konferenční ligy UEFA 2024

Loni jsme ve finále Konferenční ligy UEFA mohli vidět hned trojici českých fotbalistů, na jedné straně Coufala se Součkem a na druhé Baráka. Vzhledem k postupu Fiorentiny by i letos mohl ve finále nastoupit záložník Antonín Barák.

Vyloženého favorita tento zápas nemá, bookmakeři ale mírně favorizují Fiorentinu. Kurzy jsou vypsané u všech sázkových kanceláří, můžete si tak vsadit, při nové registraci navíc se vstupním bonusem.

VSAĎTE SI U TIPSPORTU ▷

Kdy je finále Konferenční ligy

Výkop finálového zápasu Evropské konferenční ligy proběhne ve středu 29. května 2024 ve 21:00h.

Kde se hraje finále Konferenční liga

Zatímco loni se finále Konferenční ligy uskutečnilo v pražském Edenu, letos se tato událost přesouvá na jih Evropy do Řecka. Dějištěm zápasu tento rok bude OPAP Arena, která se nachází na severozápadním předměstí Atén.

Stadion má kapacitu 32 500 míst, je třetím největším v Řecku a zároveň domovským stánkem týmu AEK Atény. Někdy bývá označován také jako Agia Sophia Stadium, případně AEK Arena.

TIP ❱ Kde sledovat Konferenční ligu live ›

Olympiakos vs Fiorentina

Ve finále EKL proti sobě nastoupí týmy Olympiakos vs Fiorentina.

Olympiakos Fiorentina
Řecko stát Itálie
1925 založení  1926
6 výhry v EKL 23/24 6
1 prohry v EKL 23/24 0
1 remízy v EKL 23/24 6
19 vstřelené góly 25
10 inkasované góly  13
0 tituly v EKL 0
109 milionů euro hodnota kádru  248 milionů euro

Finále Konferenční ligy sestavy

Olympiakos Pireus:Tzolakis – Rodinei, Retsos, Carmo, Ortega (91. Quini) – Hezze, Iborra – Podence (106. Masouras), Chiquinho (78. Horta), Fortounis (C) (72. Jovetić) – al-Kaabí (120+2. el-Arabí).

ACF Fiorentina: Terracciano – Dodô, Milenković, L. Martínez, Biraghi (C) (106. Ranieri) – Melo (74. A. Duncan), Mandragora – González (106. Beltrán), Bonaventura (83. Barák), Kouamé (83. Ikoné) – Belotti (59. Nzola).

Kde sledovat finále Konferenční ligy

Existuje několik možností, jak sledovat finále Konferenční ligy živě, ať už v TV, PC, mobilu nebo tabletu.

Finále Konferenční ligy živě v TV

Stejně jako loni, tak i letos se bude finále Konferenční ligy živě v TV vysílat na volně dostupném programu ČT sport.

Je to ale na dlouhou dobu naposledy, od příští sezony se práva na tuto ligu přesouvají na Nova Sport 5, která bude mít právo první volby. Další zápasy pak budou i nadále na stanicích Sport 1 a Sport 2.

Konferenční liga finále online

Konferenční liga finále online je opět možné sledovat přes aplikaci ČT sport nebo na webu sport.ceskatelevize.cz. Online vysílaní je dostupné pouze na území České republiky. Textový přenos každopádně můžete sledovat na portálu Onlajny.com.

Finále Konferenční ligy audio

U Sázkových kanceláří Tipsport a Chance můžete poslouchat audio přenos z tohoto zápasu a k tomu máte možnost získat bonus 500 Kč zdarma! Audio přenos je možné spustit také na webu livesport.cz.

SPUSTIT AUDIO PŘENOS ▷

Konferenční liga finále live tracker

Sázkové kanceláře Tipsport a Chance nabízejí kromě audio přenosu také live tracker, což je grafické znázornění toho nejdůležitějšího ze zápasu, to vše se zvukovými efekty. Chance nabízí bonus zdarma 200 Kč.

SPUSTIT LIVE TRACKER ▷

Finále Konferenční ligy 2023 Praha

Finále Konferenční ligy 2023 se odehrálo v Praze. Fotbalový stánek Eden Aréna se nachází v městské části Vršovice a patří mezi nejmodernější arény v České republice.

Na tomto stadionu se odehrálo už finále Superpoháru UEFA 2013, kdy Bayern Mnichov porazil Chelsea po penaltách. Loni vyhrál West Ham, ve finále porazil Fiorentinu 2:1.

Vítězové Konferenční ligy

Vítězové Konferenční ligy jsou zatím pouze dva, protože jde o poměrně novou klubovou soutěž.

  • 2022/23 – West Ham
  • 2021/22 – AS Řím

VIDEO: Finále Konferenční ligy 2023

Zdroje: uefa.com, wikipedia.org