Critérium du Dauphiné 2024 – program, výsledky, trasa, live přenos

Mezi tradiční cyklistické závody, které se konají už desítky let, patří také Critérium du Dauphiné 2024. Letošní ročník vyhrál Slovinec Roglič, který o osm sekund porazil amerického jezdce Jorgensona.

Criterium du Dauphine 2024

Cyklistické závody Criterium du Dauphine 2024 patří do kategorie UCI World Tour a konají se každoročně začátkem června ve Francii.

V ní se koná i řada dalších prestižních závodů, kromě slavné Tour de France také Paříž – Nice, Paříž – Roubaix nebo Bretagne Classic.

Cyklistika Criterium du Dauphine

V tabulce jsme shrnuli nejdůležitější informace o letošních závodech Criterium du Dauphine.

Critérium du Dauphiné 2024 etapy

Jelo se celkem 8 etap, z toho 3 horské, 3 kopcovité, jedna rovinatá a jedna časovka. Sedmá etapa začala ve městě Albertville, kde se v roce 1992 konaly zimní olympijské hry. Celková délka letošních závodů byla 1 187,6 km.

CRITÉRIUM DU DAUPHINE 2024 – ETAPY
Datum # Trasa Typ
2.6 1. Saint-Pourçain-sur-Sioule – Saint-Pourçain-sur-Sioule (172,5 km) rovinatá

Mapa Critérium du Dauphiné 2024

Na obrázku se můžete podívat na plánek mapy letošní trasy závodů Critérium du Dauphiné 2024:

Critérium du Dauphiné 2024
Zdroj: criterium-du-dauphine.fr

Critérium du Dauphine výsledky

Tato vypadá konečné pořadí Critérium du Dauphine po 8. etapě, která se jela v neděli 9. června:

10. Mikel Landa (ESP, Soudal Quick-Step) +00:04:13

Výsledky jednotlivých etapových závodů Critérium du Dauphiné najdete na oficiálních webových stránkách criterium-du-dauphine.fr a také na českém výsledkovém portálu Livesport.cz, kde jsou k dispozici i výsledky dalších cyklistických závodů.

Criterium du Dauphine 2024 živě na TV Tipsport

Kde sledovat Criterium du Dauphine 2024 live

Letošní ročník cyklistických závodů Critérium du Dauphine můžete sledovat živě přes internetové live streamy sázkových kanceláří nebo si je naladit v televizi.

Criterium du Dauphine live stream

Nejlepší světovou cyklistiku mohou zdarma sledovat klienti Tipsportu, všechny etapy závodů Criterium du Dauphine online vysílá internetová televize TV Tipsport. Na ní se bude vysílat i Tour de France a další oblíbené závody.

SPUSTIT TV TIPSPORT ▷

Jak sledovat Criterium du Dauphine online na TV Tipsport

1. Registrujte se u Tipsport a přihlaste se
  2. V horní liště klikněte na „LIVE“
  3. Vyberte „CYKLISTIKA“
  4. Zvolte závod a sledujte live!

Odteď můžete sledovat sportovní přenosy 7 dní zcela zdarma.

Kromě sledování cyklistiky na TV Tipsport nezapomeňte využít vstupní bonus 500 Kč jen za registraci!

Live přenos na TV Tipsport živě

Criterium du Dauphine v televizi

Další možností, jak se dívat na závody Criterium du Dauphine, jsou přímé přenosy a záznamy v televizi. Live se bude 3. – 8. etapa vysílat na stanici Eurosport 2, záznamy všech 8 etap odvysílá i Eurosport 1.

Oba tyto kanály najdete v nabídkách poskytovatelů placené kabelové, internetové nebo satelitní televize, z velkých operátorů chybějí pouze u Skylinku. Naladit si ale oba Eurosporty můžete např. u Telly, kde jsou i součástí samostatného sportovního balíčku.

SLEDUJTE ZÁVODY NA TELLY ▷

Critérium du Dauphiné 2024 týmy

Závodů Critérium de Dauphiné se letos účastní celkem 22 týmů, z toho 18 z kategorie UCI WorldTeams a 4 ze skupiny UCI ProTeams. Zde je jejich kompletní seznam: