Sázky na volby do parlamentu 2021 – kurzy, strany, preference

Sázky na volby do parlamentu 2021 lze uzavřít už nyní. Abyste se mohli správně rozhodnout, přinášíme vám všechny podstatné informace. Věděli jste, že změna volebního zákona z letošního roku může ovlivnit povolební dění? Přinášíme vám předvolební průzkumy, nejlepší kurzové nabídky a mnoho dalšího.

TIPUJTE VOLBY S BONUSEM
Tipsport 150 Kč bez vkladu VSADIT ›
Chance 200 Kč zdarma VSADIT ›
Fortuna 900 Kč bonus VSADIT ›

Kdy budou volby do Poslanecké sněmovny

Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční 8. října (pátek) a 9.října (sobota). První den hlasování proběhne mezi 14:00 a 22:00, v sobotu lze jít volit od 8:00 do 14:00.

Volby do Poslanecké sněmovny 2021
Termín 8.10. – 9.10. 2021
Trvání mandátu 4 roky
Předchozí vítěz voleb ANO 2011 (rok 2017)
Hranice pro získání mandátu minimálně 5 % hlasů
Důvěryhodné průzkumy Kantar, Median, CVVM, STEM
Kde si vsadit Tipsport, Fortuna, Chance

Aktuální volební preference dnes

Aktuální volební preference dnes přisuzují roli favorita ANO 2011. Hnutí Andreje Babiše podle poll of polls (tzn. vážený průměr všech průzkumů) preferuje 26,8 % tázaných voličů.

Druhé a třetí místo v preferencích náleží koalici SPOLU (21,7 %) a Pirátům se Starosty (19,9 %).

Vsaďte si na výsledek voleb ›

Poslední předvolební průzkum

Poslední předvolební průzkum (STEM) z konce září předpovídá následující pořadí stran:

  1. ANO (27,3 %)
  2. SPOLU (21 %)
  3. PirStan (17,4 %)
  4. SPD (12,3 %)
  5. KSČM (6,5 %)
  6. Přísaha (5,7 %)
  7. ČSSD (4,4 %)

Kurzové sázky na volby

Kurzové sázky na volby do parlamentu je možné uzavřít u všech sázkových kanceláří, včetně Tipsportu a Fortuny. Ty mají opravdu zajímavé nabídky.

Tipsport volby

Tipsport pro volby 2021 připravil množství příležitostí, které najdete v rubrice Společenské sázky, resp. Politika.

Vsadíte si zde klasicky na vítěze voleb nebo pořadí jednotlivých subjektů, ale i na to, kdo vyhraje v jakém kraji nebo kolik subjektů se dostane do Poslanecké sněmovny.

Tipsport kurzová nabídka ▹

Tipsport soutěž: Volby do Poslanecké sněmovny

Tipsport vypsal také soutěž, ve které díky tipování výsledků můžete zdarma získat Nety (Tipsport virtuální body k sázení)!

Podstata soutěže spočívá v tom, že každý účastník určí kolik procent získají jednotlivé strany (musí rozdělit přesně 100 %). Po vyhodnocení bude mezi 5000 nejlepších soutěžících rozdělených 551 000 Netů, zatím co vítěz získá celkem 50 000 netů.

Pravidla soutěže nevyžadují žádné vklady do sázení, ale své tipy musíte odeslat do soboty 9.10. (14:00), tedy do konce voleb. Více informací najdete přímo na Tipsportu.

Fortuna volby

Také Fortuna připravila skvělou kurzovou nabídku pro sázky na parlamentní volby.

Kromě klasických tipů (například vítěz, volební účast), si i u Fortuny vsadíte na výsledky v jednotlivých krajích, ale tím nabídka této kanceláře nekončí. Zajímavou možností je například příležitost vsadit si na to, kdo se po volbách stane prvním premiérem s důvěrou parlamentu. Favoritem je zde Andrej Babiš s kurzem 1.85.

Fortuna kurzová nabídka ▹

Kandidáti do parlamentu a jejich volební program

Pokud vás zajímají jednotliví kandidáti do parlamentu a jejich volební program, souhrn všeho podstatného najdete na tomto portálu.

Další vynikající možností, jak se dovědět něco více o kandidujících stranách a jejich lídrech jsou předvolební debaty.

Parlamentní volby 2021 – kandidující strany
ANO 2011 VSAĎ SI ›
SPOLU VSAĎ SI ›
Piráti a Starostové VSAĎ SI ›
SPD VSAĎ SI ›
KSČM VSAĎ SI ›
ČSSD VSAĎ SI ›
Přísaha VSAĎ SI ›
Trikolora VSAĎ SI ›
Volný blok VSAĎ SI ›

Program Piráti a jejich návrhy

Piráti, jeden z největších konkurentů hnutí ANO, zveřejnili svůj volební program na svých stránkách. Přečíst si tam můžete jeho celé znění i stručnou verzi.

Dále doporučujeme prohlédnout si jejich návrhy v Poslanecké sněmovně. Ty vám společně s programem mohou pomoct rozhodnout se jestli je chcete, nebo nechcete volit.

Vyhraje volby do parlamentu Babiš?

Babiš dlouhodobě drží nejvyšší volební preference. Je proto pravděpodobné, že nejvíce hlasů ve volbách dostane právě jeho hnutí ANO a Babiš tedy vyhraje volby do Poslanecké sněmovny.

ANO by podle průzkumů volebních preferencí volilo podstatně méně procent občanů, než v posledních parlamentních volbách. I přes tento pokles a zlepšení preferencí konkurenčních SPOLU a Pirátů se Starosty je však Babiš s svým hnutím považován za favorita.

Pro lepší orientaci při uzavírání sázky na parlamentní volby přikládáme přehled všech průzkumů volebních preferencí od roku 2017.

Sázky na volby

Sázky na volby do parlamentu můžete uzavřít i nyní. Myslíte, že vyhraje vaše strana? Vyberte si z lákavé nabídky příležitostí u Tipsportu a získejte registrační bonus 150 Kč.

Jak volit do poslanecké sněmovny

Do poslanecké sněmovny lze volit pouze osobně, 8. a 9. října. Do hlasovací místnosti si musíte s sebou přinést pouze doklad totožnosti. Hlasovací lístky vám dorazí na adresu trvalého bydliště, ale v případě, že je k volbám zapomenete přinést, nebo vudou poškozené, volební komise vám vydá nové.

Jak volit mimo trvalé bydliště – voličský průkaz

I když lze stále volit pouze osobně, už nemusíte svůj hlas odevzdat pouze v místě svého bydliště. Máte totiž možnost volit i v jiném okresu, kraji a dokonce můžete i volit v zahraničí.

Mimo trvalé bydliště můžete volit buď po zápisu do zvláštního seznamu voličů (v případě, že jste v zahraničí), žádost o který se podává na českém velvyslanectví, nebo na přes voličský průkaz.

Jak získat voličský průkaz

Voličský průkaz (hlasovací průkaz) si pořídíte buď osobně na obecním úřadě (do 6.10.), poštou, nebo online.

Pro žádost o voličský průkaz není žádný formulář, ale je nutné, aby obsahovala váš podpis. Ten musí být při papírové žádosti úředně ověřený. Online žádost musí být podaná prostřednictvím datové schránky (elektronický podpis).

Zákon o volbách do parlamentu

Zákon o volbách do parlamentu je zákon upravující formální náležitosti parlamentních voleb, podmínky jejich konání a vedení kampaně jednotlivými stranami.

Jeho poslední novela vešla v platnost v květnu 2021. Vznikla kvůli snaze o spravedlivější rozdělování mandátů. Starší, D'hontova metoda, totiž zvýhodňovala větší strany na úkor menších. V nadcházejících volbách se budou hlasy na mandáty přepočítávat na základě Imperialiho kvóty a ve dvou skrutiniich.

Tato změna může zamíchat karty při uzavíraní koalic a výběru premiéra. Na to, kdo bude prvním povolebním premiérem si můžete vsadit u Tipsportu a získat bonus 150 Kč zdarma!

Volební výsledky do poslanecké sněmovny 2017

Volby do Poslanecké sněmovny 2017
ANO 2011 29,64% (78 mandátů)
ODS 11,32% (25 mandátů)
Piráti 10,79% (22 mandátů)
SPD 10,64% (22 mandátů)
KSČM 7,76% (15 mandátů)
ČSSD 7,27% (15 mandátů)
KDU-ČSL 5,80% (10 mandátů)
TOP 09 5,31% (7 mandátů)
STAN 5,18% (6 mandátů)

Zdroj: tipsport.cz, ifortuna.cz, mvcr.cz, programydovoleb.cz, czso.cz