O2 TV výpadek – proč nefunguje O2 TV, co dělat když televize nehraje

Máte doma placenou televizi O2 TV a aplikace vám nefunguje? Podívejte se na náš přehled, jaké jsou možné příčiny, kde najdete informace o aktuálních výpadcích a na koho se obrátit, pokud vás postihne O2 TV výpadek.

O2 TV výpadek

Zatímco pozemní, kabelové a satelitní vysílání výpadky prakticky nemá, u internetové televize k nim občas dochází. O2 TV výpadek tak může přerušit např. sledování stanic O2 TV sport nebo O2 TV fotbal, což je nepříjemné, zvlášť když se zrovna hraje důležitý zápas.

V článku O2 TV výpadek naleznete

Výpadek O2 TV – možné příčiny

Výpadek O2 TV může mít celou řadu důvodů a nemusí se vždy jednat o poruchu na straně samotného operátora. Vzhledem k tomu, že O2 TV je internetovou televizí, je potřeba nejdříve zjistit, jestli vám funguje připojení k internetu.

Pokud ne, pak nemůže jít ani O2 TV a je třeba výpadek řešit s poskytovatelem internetového připojení. Nejdříve ale můžete zkusit např. restartovat modem, případně počítač, pokud O2 TV sledujete na něm.

Jestliže sledujete televizi přes mobilní data, zkontrolujte také, jestli je nemáte vyčerpané, případně jestli má vaše zařízení dostatečně silný signál. Pomoci může také restartování samotné aplikace nebo zapnutí a vypnutí televize nebo set top boxu.

Překročený limit zařízení

Problém může nastat také v okamžiku, kdy přihlašovací údaje sdílíte s někým dalším. O2 TV je možné sledovat v jednu chvíli jen na jednom zařízení, pokud nemáte zakoupeno rozšíření „Rodinné sledování“, u kterého jsou povolena až 3 připojení současně.

Pomalý internet

V neposlední řadě může být nefunkčnost dána i pomalým internetovým připojením. To se týká zejména obyvatel vesnic a menších obcí, kde nemají dostatečně rychlý internet. Podle webu O2 je minimum 3,5 Mb/s pro SD rozlišení, 7 Mb/s pro HD rozlišení a 10 Mb/s pro zpětné zhlédnutí.

Informace o výpadcích O2 TV

Aktuální informace o výpadcích O2 TV  bývají např. na Facebooku, kde byla k tomuto účelu založena i samostatná skupina. Dalším místem, kde se lidé vzájemně informují o poruchách, je stránka vypadky24.cz.

V minulosti se O2 TV potýkala s rozsáhlými výpadky zejména při některých hojně sledovaných sportovních přenosech, jako např. derby Sparta – Slavia, kdy servery společnosti O2 nestíhaly zvýšený nápor diváků.

Větší výpadek měla O2 i v srpnu 2023, kdy se hrálo předkolo Ligy mistrů mezi Spartou a Kodaní. O2 se ale rozhodla tento výpadek divákům kompenzovat, podobně jako dříve, kdy lidé dostali např. poukázky na nákup u O2.

V poslední době si hodně lidí stěžuje na novou aplikaci O2 TV, která mnoha klientům nevyhovuje, navíc jí chybí některé důležité funkce, jako je možnost vlastního řazení kanálů.

O2 TV nefunguje – na koho se obrátit

V případě, že u vás zrovna O2 TV nefunguje, můžete se kdykoliv obrátit na klientskou podporu společnosti O2, kde se jednak dozvíte, zda je výpadek na vaší straně nebo u O2 a pomohou vám situaci vyřešit.

K dispozici jsou vám pracovníci O2 nejen na telefonu, ale i online, kontaktovat je můžete přes mobilní aplikaci i webové stránky, případně na sociálních sítích. S dotazy ohledně fungování O2 TV je možné se obrátit i na pracovníky na pobočkách O2.

Pokud je ale problém ve výpadku internetu a máte ho od jiného poskytovatele, nemá smysl řešit problém s O2, ale je potřeba kontaktovat společnost, která vám poskytuje internetové služby.

VIDEO: O2 TV rady při výpadku televize

O2 TV porucha – přehled kontaktů

Pokud je u vás na O2 TV porucha, zde je přehled kontaktních údajů, kam se v takové situaci můžete obrátit:

  • Zákaznická linka O2 na čísle 800 02 02 02
  • Technická podpora na webu nebo v aplikaci Moje O2
  • Online chat s O2 guru na webu o2.cz
  • O2 Facebook, Messenger, Whatsapp, Twitter nebo Apple Messages

Zdroje:o2.cz, facebook.com, youtube.com