Radouňská rallye 2024 – program, mapa, výsledky

V pořadí třetím závodem Českomoravského poháru byla Radouňská rallye. Ročník 2024 provázela velká spousta technických problému napříč posádkami. Konala se 21. a 22. června na Jindřichohradecku a závodníci celkově ujeli necelých 107 kilometrů. V článku naleznete kompletní mapu a aktualizované výsledky.

Radouňská rallye 2024

Radouňská rallye letos zapsala již svůj 18. ročník. Rallye je populární nejen díky zajímavým rychlostním zkouškám, ale také půvabem jihočeské krajiny.

Letos do cíle nedorazilo hned několik favorizovaných posádek včetně manželů Zedníkových, ani průběžný lídr tabulky Daniel Suk s Vladimírem Štindlem.

Vítězem se nakonec stal Martin Šikl s Petrem Vilímkem, za nimi dorazili Vladimír Odehnal s Tomáš Pfajfr a pro bronzové umístění si dojela rakouská posádka Roman Mühlberger a Claudia Maier.

V článku vám přinášíme

Radouňská rally 2024 informace

Letošního ročníku rally okolo Horní Radouně se účastnilo celkem 135 posádek, což je v celku vysoké číslo i v porovnání s podniky s MČR v rally.

Memoriál Františka Michálka 2024 program

Program začal tradičně v pátek, kdy se odjely 4 rychlostní zkoušky. Hned ta první procházela obcí Okoruhlá Radouň, podle níž získala celá soutěž svůj název.

Radouňská rallye 2024 harmonogram

První závodní den byl ozdoben nočními etapami. Poslední RZ startovala dokonce až po půlnoci, což byl hodně netradiční divácký zážitek.

Jezdci se ovšem museli přes zbytek noci rychle zkoncentrovat, protože start sobotního programu byl v plánu od 9:27.

Závodníci projeli celkem 5 tratí, na každé je čekali dva průjezdy.

Radouňská rally mapa 2024

Při pohledu na mapu si nejde nevšimnout, že jednotlivé úseky od sebe byly celkem uctivě vzdáleny. Samotná rally měla celkovou vzdálenost necelých 107 km, ale pokud započítáme i přejezdy, pak se dostaneme na 451 km.

Radouňská rallye 2024 mapa
Mapa Radouňské rallye 2024 (Zdroj: rally-maps.com)

Rally Okrouhlá Radouň 2024 výsledky

Výsledky nejlepších deseti jezdců Radouňské rally naleznete v tabulce níže.

Podrobné výsledky hledejte především na webu eWRC.cz, která je mimořádně nabitou databází ohledně rally sportu. Nekonečná fotogalerie nebo výsledky závodů až do minulého tisíciletí.

ČMPR: Českomoravský pohár rallye

ČMPR, nezkráceně Českomoravský pohár rallye, je samostatný závodnický seriál, který nespadá pod žádnou oficiální organizaci, jako je Autoklub České republiky, který stojí za MČR v rally nebo MČR v závodech do vrchu.

Letošní ročník má na programu celkem 7 závodů, z nichž Radouňská zastávka je 3 v pořadí: