MotoGP VC Japonska 2024 – program, výsledky, live přenosy

Další závod MotoGP se jel opět v Asii, tentokrát nás čekala Velká cena Japonska. Hlavní závod se jel v neděli 6. října v 7:00 našeho času a sledovat jste ho mohli v přímém přenosu na Nova Sport 5 nebo zdarma na internetové TV Tipsport.

VC JAPONSKA ŽIVĚ ▷

MotoGP VC Japonska 2024

MotoGP VC Japonska 2024 byla v pořadí už 16. podnikem letošního kalendáře závodů MotoGP.

Stejně jako před týdnem v Indonésii, počítejte s výrazným časovým posunem. Tréninky a kvalifikace se tak jedou v době, kdy je u nás noc, kvalifikace a hlavní závod pak v našich brzkých ranních hodinách.

Live přenos na TV Tipsport živě

VC Japonska MotoGP

Zdarma vysílala Velkou cenu Japonska TV Tipsport, v televizi šlo závod sledovat tentokrát na programu Nova Sport 5.

24 kol (115,2 km)
Nejrychlejší kolo 1:43.198 (J. Martín, 2023)
Vítěz 2023
Jorge Martín
TV přenos Nova Sport 5
Online přenos TV Tipsport

MotoGP program VC Japonska 2024

Takto vypadal kompletní program Velké ceny Japonska v roce 2024. Pro českého fanouška jsou to trochu nezvyklé časy, v Japonsku ale mají oproti našemu času o 7 hodin více.

• Pátek 4.10. od 02:00  – Trénink 1  (Moto3, Moto2, MotoGP)
  • Sobota 5.10. od 01:40 – Trénink 2 (Moto3, Moto2, MotoGP)

Výsledky MotoGP VC Japonska 2024

Vítězem Velké ceny Japonska se stal italský jezdec Francesco Bagnaia, který vyhrál i sobotní sprint. Druhý byl španělský závodník Jorge Martín, který stále vede celkové pořadí a třetí jeho krajan Marc Márquez.

MotoGP live stream zdarma

Sledovat závody MotoGP může úplně každý, kdo má přístup k internetu, není bezpodmínečně nutné mít placené TV programy. Všechny hlavní závody se totiž vysílají v přímých přenosech na TV Tipsport, která je vysílá zcela zdarma.

Stačí se jen zaregistrovat a můžete sledovat nejen MotoGP, ale i špičkový fotbal, hokej, tenis a mnoho dalších sportů na svém počítači, mobilu nebo tabletu.

SPUSTIT TV TIPSPORT ▷

Jak sledovat VC Japonska MotoGP na TV Tipsport

1. Registrujte se u Tipsportu a přihlaste se
  2. V horní liště klikněte na „LIVE“
  3. Vyberte „MOTOGP“
  4. Zvolte závod a sledujte live!

Odteď můžete sledovat sportovní přenosy 7 dní zcela zdarma.

Kromě sledování závodů MotoGP na TV Tipsport nezapomeňte využít vstupní bonus 300 Kč jen za registraci!

MotoGP live na TV Tipsport

Velká cena Japonska live přenos v TV

Velká cena Japonska se dá samozřejmě sledovat i v televizi, jejím vysílatelem je tentokrát stanice Nova Sport 5. Zatímco všechny tréninky, kvalifikace i sprint se vysílaly tradičně na Nova Sport 6, hlavní závod byl poprvé přesunut na 5. kanál. Zatím není jasné, zda jde o výjimku, nebo se změna bude týkat i dalších závodů.

Naladit si kanály Nova Sport 5 a Nova Sport 6 jde pouze u předních poskytovatelů placené televize, nabízí je O2 TV, Vodafone TV, Magenta TV od T-Mobilu a Telly. Právě Telly je skvělým řešením pro sportovní fanoušky, má totiž výhodný balíček s 20 sportovními kanály jen za 350 Kč/měsíc.

VC JAPONSKA NA TELLY ▷

Skylink má pouze Nova Sporty 1 až 5 a doposud tak jeho klienti sledovat MotoGP nemohli. Díky přesunu hlavního závodu Velké ceny Japonska na Nova Sport 5 si ho tak mohou užít i jeho zákazníci. Pokud o Skylinku uvažujete, možná vás zaujmou jeho aktuální promo akce, kdy nabízí výrazné slevy.

Sportovní přenosy na Skylink

Vstupenky na Velkou cenu Japonska

Pokud byste chtěli Velkou cenu Japonska navštívit osobně, lístky si můžete zakoupit na portálu Sports Events 365, jejich cena začíná na 4 078 Kč za vstupné na 3 dny.

Na stejném webu seženete i vstupenky na ostatní závody MotoGP, ale také na všechny závody Formule 1, na evropské fotbalové poháry, hokejovou NHL a spoustu dalších zajímavých událostí v Evropě, Americe nebo Asii.

Vstupenky na závody MotoGP od SportsEvents365

Kurzy na MotoGP VC Japonska

Na závod si šlo i vsadit, kurzy na MotoGP VC Japonska vypisují všechny české sázkové kanceláře. Tipnout si u nich můžete i na celkového vítěze letošního ročníku.

Např. u Tipsportu byl největším favoritem na celkové vítězství Jorge Martín s kurzem 1.35, následoval Francesco Bagnaia s kurzem 3.00, Enea Bastianini s kurzem 35.00 a Marc Márquez s kurzem 50.00.

MOTOGP S BONUSEM ZDARMA
Tipsport 300 Kč bez vkladu VSADIT ›
Betano 350 Kč bonus VSADIT ›
Chance 200 Kč zdarma VSADIT ›
Sazkabet 500 Kč na ruku VSADIT ›
Fortuna 600 Kč bez rizika VSADIT ›
[18+] MF varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Mobility Resort Motegi

Velmi zajímavý a originální je japonský závodní okruh, který leží v japonském městě Motegi. Původně se jmenoval Twin Ring Motegi, protože na jeho okruhu se nacházejí hned dvě závodní dráhy.

Postavený byl v roce 1997 společností Honda a první závody MotoGP se na něm jely v roce 1999.

Kalendář závodů MotoGP 2024

Velká cena Japonska byla už 16. závodem v letošním kalendáři MotoGP 2024. V říjnu a listopadu nás čekají ještě poslední 4 podniky a příští rok už se můžeme těšit na nový kalendář, v němž bude po letech znovu i Brno.