World Athletics Continental Tour 2024 – kategorie, program, české mítinky

World Athletics Continental Tour se každým rokem rozšiřuje, letos zahrnuje 246 mítinků. Podívejte se, do jakých kategorií se dělí, jaký je letošní program, které atletické mítinky se budou konat u nás a kde lze sledovat špičkovou atletiku v televizi.

World Athletics Continental Tour 2024

Nejvýznamnějšími jednodenními atletickými mítinky je Diamantová liga, hned po ní následují akce World Athletics Continental Tour 2024.

Patří mezi ně i prestižní ostravský mítink Zlatá Tretra, která je součástí hlavní, zlaté kategorie. K nejdůležitějším atletickým událostem budou letos patřit také letní olympijské hry, kde se představí i řada českých sportovců.

World Athletics Continental Tour profil

Letos se koná teprve pátý ročník Světové kontinentální ligy, jednotlivé mítinky probíhají s výjimkou posledních dvou měsíců během celého roku. Postupně roste jejich počet, zatímco v roce 2020 jich bylo 28, letos už jich je celkem 246.

WORLD ATHLETICS CONTINENTAL TOUR 2024 – PŘEHLED
Oficiální název World Athletics Continental Tour
Termín leden – říjen
Rok založení 2020
Počet mítinků
246
Live přenosy ČT sport
Web worldathletics.org

World Athletics Continental Tour 2024 program

Program světové atletické kontinentální ligy letos začal 20. ledna v Novém Zélandu, jeho součástí jsou mítinky 4 kategorií. Kromě prestižních zlatých se konají i stříbrné a bronzové, nejširší kategorií jsou pak challengery.

World Athletics Continental Tour 2024 program zahrnuje i několik českých akcí, na které se tak můžete podívat a přijít fandit i osobně. Kompletní program včetně výsledků najdete na oficiálním webu kontinentální ligy.

Poprvé se World Athletics Continental Tour uskutečnila v roce 2020, kdy nahradila sérii IAAF World Challenge, jež se konala v letech 2010 – 2019.

Zlaté mítinky World Athletics Continental Tour Gold

V této sezoně je na programu celkem 11 zlatých mítinků, české fanoušky atletiky určitě potěší, že mezi nimi nechybí ani tradiční Zlatá Tretra. Letos se koná již 63. ročník této prestižní atletické akce, kterou hostí Ostrava.

ZLATÉ MÍTINKY 2024
Datum Mítink Místo Země
15.2. Maurie Plant Meet Melbourne Austrálie
20.4. Kip Keino Classic Nairobi Keňa
18.5 USATF Los Angeles Grand Prix Los Angeles USA
19.5. Seiko Golden Grand Prix Tokio Japonsko
28.5. Zlatá Tretra (Golden Spike) Ostrava Česko
9.6. USATF NYC Grand Prix New York USA
18.6. Paavo Nurmi Games Turku Finsko
21.6. Irena Szewinska Memorial Bydgoszcz Polsko
7.7. FBK Games Hengelo Nizozemsko
9.7. Gyulai István Memorial Székesfehérvár Maďarsko
8.9. Memorial Borisa Hanžekovića Záhřeb Chorvatsko

Stříbrné mítinky World Athletics Continental Tour

Druhou nejvyšší kategorií Světové kontinentální ligy jsou stříbrné mítinky, kterých se letos koná celkem 39. I mezi nimi je jedna událost v Česku, 22. června se uskuteční již 28. ročník závodu Brněnská laťka. Dějištěm bude parkoviště před nákupním centrem Olympia.

Bronzové mítinky World Athletics Continental Tour

Ještě širší je třetí kategorie kontinentální ligy, bronzových mítinků je v tomto roce na programu 79. Také zde seznam zahrnuje i akce konané v ČR, konkrétně jde o tyto 4 závody:

  • 8. května – Hvězdné házení – Domažlice
  • 22. května – Kladno hází a Kladenské memoriály
  • 3. června – Memoriál Josefa Odložila – Praha, Juliska
  • 13. července – Grand Prix Nové Město nad Metují

Challengery World Athletics Continental Tour

Challengery World Athletics Continental Tour jsou jejich nejnižší kategorií, v roce 2024 se jich koná celkem 117. Jeden z nich bude na našem území, 27. srpna proběhne Velká cena Tábora

Atletické závody live přenosy

Live přenosy z celé řady prestižních atletických závodů se u nás dají sledovat na televizní stanici ČT sport live, která kromě Diamantové ligy do svého programu zařazuje i vybrané akce z World Athletics Continental Tour.

VIDEO: Sestřih z ostravské Zlaté Tretry 2023

World Athletics Continental Tour informace

Další informace, zajímavosti, fotky, videa a spoustu dalšího obsahu o World Athletics Continental Tour najdete na jejich oficiálních webových stránkách a sociálních sítích:

Zdroje: wikipedia.org, worldathletics.org