Radek Štěpánek ukončil svoji profesionální kariéru!

Tuzemský tenista Radek Štěpánek se dnes, v úterý 14. 11. 2017, rozhodl ukončit svoji aktivní kariéru. V září informoval o tom, že se v této sezóně už nevrátí na tenisovou tour.

„Od té doby se v mé hlavě odehrálo mnoho věcí. Musel jsem si nalít čistého vína, od operace jsem neprocházel lehkým obdobím. I proto jsem se rozhodl, že ve své kariéře už nebudu pokračovat.“ řekl v úterý na tiskové konferenci v areálu TK Sparta Praha.

Bývalý 8. muž světového žebříčku ATP ve dvouhře a bývalý 4. hráč žebříčku ve čtyřhře Štěpánek, absentoval v tenisovém světě od lednového melberneského grandslamového Australian Open.

V březnu 2017 podstoupil u lékaře Jiřího Chroboka mikrooperaci v bederní části zad.

Původně počítal s comebackem už v létě. „Vždycky jsem si říkal, že se jednoho dne probudím a budu vědět, že je konec. A ten okamžika nastal. Podíval jsem se na svůj život z širší perspektivy a chci si zachovat své zdraví do dalších životních etap. Věřím, že i mimo tenis zažiju skvělé okamžiky. Bojoval jsem do posledního dechu, ale už je čas jít dál. Na pár dní teď zmizím abych si oddechl, přijde čas pokoje. Život je ještě dlouhý na to, abych našel cestu pro své kroky“ řekl Štěpánek.

Spoludržitel Davisova poháru z r. 2012 a 2013 se před rokem představil na bratislavské exhibici Tennis Champions. Rodák z Karviné triumfoval ve čtyřhře mužů na Australian Open 2012 a 2013 a v srpnu 2016 se na OH v Riu radoval z bronzu v mixu s Lucií Hradeckou.