Světový pohár v lezení Praha 2023 – program, výsledky, vstupenky a live stream

Světový pohár v lezení Praha 2023 začíná 2. června 2023 a potrvá celkem tři dny. Na Letenské pláni bude k vidění pouze disciplína bouldering. Program aktualizovaný o výsledky, kde sehnat lístky a jak sledovat live, nejen to se dozvíte v našem článku.

Světový pohár v lezení Praha 2023

Světový pohár v lezení Praha 2023 se koná od 2. do 4. června 2023 na pražské Letenské pláni. Do Prahy se Světový pohár ve sportovním lezení vrací po dlouhých 14 letech i díky loni výborně zvládnuté zastávce Evropského poháru, kterou získal Adam Ondra.

SP v boulderingu Praha

Jedinou disciplínou, která bude první červnový víkend na Letenské pláni k vidění je bouldering. To ale nemusí českého fanouška vůbec mrzet, mimo lead (obtížnost) je totiž bouldering oblíbenou disciplínou Adama Ondry! Dále se představí Eliška Adamovská a bratři Stráníkové.

SVĚTOVÝ POHÁR LEZENÍ PRAHA
Datum 2. – 4. červen 2023
Místo Letenská pláň, Praha
Disciplína Bouldering
Česká nominace Adam Ondra, …
TV přenosy ČT sport
Live stream ČT sport Plus, Eurosport
Off.web ifsc-climbing.org

SP v boulderingu 2023 – co je to bouldering?

Bouldering je druh lezení provozovaný bez lana na malých skalních blocích nebo nízkých skalách několik metrů nad zemí. Název pochází z anglického slova boulder („balvan“). V současnosti získává velkou popularitu hlavně u začínajících lezců, mj. i díky své nenáročnosti na vybavení a zkušenosti.

SP v boulderingu 2023 se mimo Prahu v rámci Světového poháru ve sportovním lezení koná ještě v Hačiódži (městská část Tokya, Japonsko), Soulu (Jižní Korea), Salt Lake City (USA), Brixenu (Itálie), Innsbrucku (Rakousko) a bude pochopitelně také součástí MS ve sportovním lezení 2023 ve švýcarském Bernu (1. – 12. srpen).

SP lezení 2023 Praha program

Toto je kompletní program SP v lezení 2023 Praha, oficiálním názvem IFSC Climbing Worldcup Prague 2023. Pátek patří kvalifikacím, sobota je kompletně mužská a víkend završí v neděli ženy.

IFSC CLIMBING WORLDCUP PRAGUE 2023
Datum Disciplína Vítěz
2.6. Muži – kvalifikace 9:00h
2.6. Ženy – kvalifikace 9:00h
3.6. Muži – semifinále 12:00h
3.6. Muži – finále 1. Lee (KOR)
2. Ondra (CZE)
3. Schalck (FRA)
4.6. Ženy – semifinále 12:00h
4.6. Ženy – finále 1. Bertone (FRA)
2. Garnbret (SLO)
3. Cohaut (FRA)

Světový pohár bouldering Praha

Jedním z favoritů světového poháru v boulderingu 2023 je Adam Ondra. V Praze jej doplní Martin a Štěpán Stráníkovi a mezi ženami Eliška Adamovská.

Nominace Česka na světový pohár bouldering 2023

  • Muži: Adam Ondra, Martin Stráník, Štěpán Stráník
  • Ženy: Eliška Adamovská

Světový pohár v lezení Praha 2023 výsledky

Vítěze jednotlivých disciplín ze světového poháru v lezení v Praze najdete v tabulce výše. Kompletní výsledky na oficiálním webu.

Kde sledovat SP lezení 2023

Semifinále a finále ženské i mužské části SP lezení 2023 Praha odvysílá televizní program ČT sport, páteční kvalifikace bude dostupná na ČT sport plus. Sportovní lezení ve svém programu nabízí i Eurosport, SP v lezení Česko ale nemá přes právě probíhající Roland Garros v programu místo.

Světový pohár v boulderingu Praha live stream

Páteční kvalifikace Světového poháru v boulderingu v Praze by měla být dostupná na ČT sport plus. Je pravděpodobné, že se závody objeví i na webu eurosport.com nebo aplikaci Eurosportu.

V tomto případě je ale nutné zaplatit. Pokud vás zajímá čistě Světový pohár lezců v Praze, stačí měsíční poplatek 149 Kč. Navíc zde pohodlně stíháte ty nejdůležitější boje z letošního Roland Garros.

TIP ❱ Češi na Roland Garros 2023

Světový pohár v boulderingu 2023 vstupenky

Vstupenky na Světový pohár v boulderingu Praha 2023 jsou dostupné na webu ticketlive.cz. Ceny se různí. Aktuální, nižší cena vstupenek je platná do 28. května. Děti do 100 cm mají vstup za korunu a zvýhodněné vstupné platí do 140 cm.

Světový pohár v lezení Praha 2023 info

Pokud chcete vědět ještě více ze světa sportovního lezení, jsou tu pro vás mimo náš článek ještě oficiální kanály IFSC.

Zdroj: ifsc-climbing.org, climbingworldcup.cz, ticketlive.cz, Wikipedia, Česká televize, Eurosport