NFL Super Bowl 2018 program: Patriots vs. Eagles

Super Bowl LII, finálový zápas play-off severoamerické NFL (National Football League), se už nezadržitelně blíží.

Super Bowl se každoročně hraje už od roku 1967. Díky sportovním výkonům a show se známými zpěváky patří k nejsledovanějším sportovním událostem v TV. Loňské finále sledovalo v USA více než 172 miliónů diváků.

Super Bowl 2018: Kdy a kde?

Americký Super Bowl se koná 4. února 2018. Tento rok se zápas uskuteční na zbrusu novém U.S. Bank Stadium v Minneapolis. Krytý stadión s kapacitou 73.000 diváků poskytne útočiště před krutou zimou na severu.

Sledujte Super Bowl 2018 v TV živě a online stream zdarma

Čeští fanoušci Super Bowlu mohou sledovat přímý přenos zápas mezi Patriots a Eagles v noci z neděle na pondělí (0.30 h SEČ) na televizním kanálu Sport 2, nebo také na Nova Sport 1. Alternativou je sledování Super Bowlu 2018 v Live stream přenose, který je zdarma.

Astronomické sumy za reklamu a hvězdy

Největší sportovní událost roku v USA je v našich zeměpisných šířkách známá hlavně kvůli velmi drahým a poutavím reklamám. Cena za 30 vteřinový spot se tento rok vyšplhala na astronomických 7,7 milioónů dolarů, což je výrazný nárůst oproti 5 mil. z minulého roku. Jinými slovy hovoříme o 257 tisících dolarů za sekundu!

Událost je velmi známá také díky vystoupením světových hudebních hvězd. V průběhu tohoto ročníku zazpívá předzápasovou hymnu Pink a v poločasovém vystoupení potom předvede svoji show Justin Timberlake.

Právě Timberlake se stal součástí jednoho z největších skandálů historie Super Bowl, když v roce 2004 v průběhu vystoupení strhl Janet Jackson část kostýmu tak, že v živém vysílání odhalila nahé ňadro. Tato aféra údajně vedla kromě jiného k zavedení několikavteřinového opoždění u všech přímých přenosů, aby bylo možné podobným incidentům zabránit.

Minulý ročník Super Bowlu byl absolutní jackpot

Ale Super Bowl je především o úžasném sportu – americkém fotbalu. Přináší mnohé krásné příběhy a napínavé sportovní okamžiky. Nemusíme přitom jí daleko do minulosti, právě Super Bowl z minulého roku přinesl největší obrat v historii Super Bowlu. Do konce zápasu zbývalo už jen 17 sekund a Atlanta Falcons vyhrávala nad New England Patriots zdánlivě nepřekonatelným skóre 28:3. Ani to ale Falcons na vítězství nestačilo a Patriots se díky úžasným momentům podařilo získat pátý titul.

V zápase padlo téměř 30 různých rekordů. Nejen že to bylo první finále rozhodnuté až v prodloužení, ale rozdíl 25 bodů se do té doby v Super Bowlu nikdy nepodařilo překonat. Starý rekord činil jen 10 bodů! Jednalo se o krásný důkaz, že v tomto sportu se odehrávají skvělé bitvy a žádný zápas se nedá povařovat za ztracený ani při nepříznivém skóre.

Získá Tom Brady 6. titul? Vsaďte si!

Tento rok se do finále probojovali opět New England Patriots a tentokrát s nimi změří síly Philadelphia Eagles, což je vlastně repríza finále z r. 2005. Hvězdné duo Patriots – trenér Bill Belichick a quarterback Tom Brady jsou ve finále jako doma.

Bude to jejich osmé společné finále a zatímco Belichick je už teď mezi trenéry osamocený na čele pořadí v počtu vítězství v Super Bowlu, Brady má šanci stát se historicky nejúspěšnějším hráčem NFL se šesti prsteny pro vítěze.

Podaří se do třetice jiným dravým ptákům porazit ve finále Patriots a získat tak svůj první titul? Anebo Patriots získají už šesté vítězství v Super Bowlu, čímž by vyrovnali stávající rekord Pittsburgh Steelers?

Vsaďte si na Super Bowl 2018 s 200 Kč na ruku u Fortuny

Favoritem na další zisk Super Bowl jsou bezesporu New England Patriots, kteří si ve finále konference poradili s Jacksonville. Tahounem týmu je nestárnoucí Tom Brady. Právě ten bude klíčem úspěchu. Philadelphia Eagles totiž na postu quaterbacka hraje s Nickem Folesem, který sice v playoff podává kvalitní výkony, ale na Bradyho zkušenosti bude dnes krátký. Na tiket patří vítězství NE Patriots v pěkném kurzu.

Cena lístků astronomicky stoupá

Průměrná cena za lístek se pohybuje od 3.750 dolarů a prémiová sedadla stojí více než 40.000 dolarů. A to nemluvíme o VIP lístcích, které jdou až za milión dolarů.

Vyrobí Justin Timberlake další skandál? Dokážou Patriots obhájit vítězství z minulého roku? Podaří se Eagles získat svůj první titul? Nenechejte si ujít možnost vidět úžasný obrat a užijte si tuto parádní atmosféru z pohodlí domova, bez placení tisíců dolarů za vstupné.