Jak hrají slovenští hokejisté na ZOH 2018

V nominaci na turna je celkem 25 hráčů, z toho jen dva kteří v této sezóně hráli i mimo nejvyšší slovenskou či českou soutěž. Generální manažer Miroslav Šatan ve středu oznámil, že v jeho výběru je i 38 letý veterán Ladislav Nagy.

Šéftrenér Craig Ramsay bude mít v Pchongčchangu k dispozici i 175 násobného reprezentanta Dominika Graňáka a spoléhat se bude na trojici brankářů Ján Laco, Patrik Rybár a Branislav Konrád.

Slovenský hokej bez zástupce Slovanu Bratislava

V nominaci slovenské hokejové reprezentace na únorové ZOH 2018 v korejském Pchongčchang chybí bratři Libor a Július Hudáčkovi a v týmu tak nefiguruje ani jeden hokejista Slovanu Bratislava z nadnárodní KHL.

Slovenská reprezentace – složení týmu na ZOH 2018

Pokud porovnáme domácí kluby jednotlivých hráčů, tak 14 hráčů působí v české extralize, 10 jich hraje nejvyšší slovenskou soutěž a jediným zástupcem KHL je již zmiňovaný obránce Michal Čajkovský z Jekaterinburgu. Několik duelů v KHL odehrál za Slovan Bratislava útočník Patrik Lamper z Banské Bystrice.

 

Aktuální soupiska slovenského týmu na olympiádě

Brankáři: Ján Laco (HC Sparta Praha/ČR), Branislav Konrád (HC Olomouc/ČR), Patrik Rybár (HK Hradec Králové/ČR)

Obránci: Ivan Baranka (HC Vitkovice Ridera/ČR), Michal Čajkovský (HC Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL), Dominik Graňák (HC Škoda Plzeň/ČR), Marek Ďaloga (HC Sparta Praha/ČR), Tomáš Starosta (HK Dukla Trenčín), Juraj Valach (Piráti Chomutov/ČR), Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň/ČR), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha/ČR)

Útočníci: Martin Bakoš (Bílí Tygři Liberec/ČR), Miloš Bubela (HC '05 iClinic Banská Bystrica), Marcel Haščák (HC Kometa Brno/ČR), Lukáš Cingeľ (HK Hradec Králové/ČR), Tomáš Marcinko (HC Oceláři Třinec/ČR), Patrik Lamper (HC '05 iClinic Banská Bystrica), Ladislav Nagy (HC Košice), Tomáš Surový (HC '05 iClinic Banská Bystrica), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha/ČR), Peter Ölvecký (HK Dukla Trenčín), Michal Krištof (HK Nitra), Matej Paulovič (HK Nitra), Matúš Sukeľ (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Marek Hovorka (HC Košice)