MS v hokeji 2024 program dnes – rozpis zápasů a výsledky

MS v hokeji 2024 program vrcholil zlatým finále 26. května. V článku se můžete podívat na kompletní výsledky všech zápasů světového šampionátu.

MS V HOKEJI ONLINE ▷

MS v hokeji 2024 program dnes

Podívejte se na MS v hokeji 2024 kompletní výsledky. Šampionát MS 2024 v hokeji trvá od 10. do 26. května.

Program MS 2024 v hokeji

Kdy hrajeme hokej

Pokud jste se během šampionátu ptali kdy hrajeme hokej, tak s naším programem jste na tuto otázku určitě odpověď nalezli. Pro základní přehled je tu naše MS v hokeji tabulka.

Češi na MS v hokeji 2024 hráli v pražské O2 Areně, kde odehráli i poslední zápas na turnaji a to finále proti Švýcarsku.

Tipsport MS v hokeji s bonusem 500 Kč

MS hokej program dnes Česko

V následující tabulce si můžete prohlédnout program a výsledky Česka na MS v hokeji 2024:

MS hokej rozpis 2024 skupiny

MS hokej rozpis 2024 skupiny A i B naleznete níže. Z každé z nich postupují do play-off 4 nejlépe umístěné týmy. Nominace na MS v hokeji všech týmů naleznete v našem samostatném článku.

Naopak týmy na poslední pozici sestupují do nižší skupiny mistrovství světa a v příštím roce je nahradí nejlepší týmy právě tohoto nižšího šampionátu.

MS v hokeji tabulka skupina A – O2 Arena, Praha

Středobodem zájmu českých fanoušků je Praha. Nabitá skupina A, včetně české reprezentace, působí kvalitněji než skupina B, alespoň papírově.

MS v hokeji tabulka skupina B – Ostravar Arena, Ostrava

MS v hokeji 2024 program v ostravské skupině je také zajímavé sledovat, protože Slovensko a nově i Polsko si zde udělaly ze zdejší areny prakticky domácí prostředí.

MS hokej dnes program 2024

MS hokej dnes program 2024 zveřejňuje s velkým předstihem. Výsledky aktualizujeme každý hrací den!

Pátek 10. května (den 1)

MS v hokeji 2024 program zahájil odpoledními duely Švýcarska s Norskem a Slovenska s Německem. Večer se na led vydalo domácí Česko s Finskem, v Ostravě vypukla bitva mezi USA a Švédskem.

Sobota 11. května (den 2)

První víkendoví den přinesl hned 6 utkání. Domácí Česko si poradilo s Norskem a Lotyšsko překvapivě ztratilo bod s nováčkem z Polska.

Neděle 12. května (den 3)

Neděle měla na programu také šest klání. Schylovalo se k překvapivému výsledku v zápase Rakouska se Švýcarskem, ale tým helvétského kříže nakonec dotáhl utkání ke 3 bodům. Ve skupině B si Slovensko připsalo úvodní výhru v turnaji.

Pondělí 13. května (den 4)

Pondělí přichystalo první porážku pro národní mužstvo. To podlehlo Švýcarsku v nájezdech, takže alespoň, že to nebylo s nulovým bodovým ziskem. Šok přišel v Ostravě, kde Slovensko po prodloužení zdolalo nabitý tým USA.

MS V HOKEJI 13. KVĚTNA
13.5. 16:20 skupina A Norsko – Finsko 1:4
13.5. 16:20 skupina B USA – Slovensko 4:5 pp
13.5. 20:20 skupina A Švýcarsko – Česko 2:1 pp
13.5. 20:20 skupina B Německo – Švédsko 1:6

Úterý 14. května (den 5)

Úterý bylo co do zápasové nabídky papírově méně kvalitní. To co si připravilo Rakousko na Kanadu ovšem všechny předpoklady změnilo. Kanada vedla pohodlně na startu třetí třetiny 6:1, ale i tak zápas skončil v prodloužení!

MS V HOKEJI 14. KVĚTNA
14.5. 16:20 skupina A Dánsko – Norsko 0:2
14.5. 16:20 skupina B Kazachstán – Lotyšsko 0:2
14.5. 20:20 skupina A Kanada – Rakousko 7:6 pp
14.5. 20:20 skupina B Polsko – Francie 2:4

Středa 15. května (den 6)

Středa poslala do boje týmy Česka i Slovenska. Domácí tým si v kostrbatém zápase poradil s Dánskem a Slovensko si připsalo povinné vítězství nad Polskem.

MS V HOKEJI 15. KVĚTNA
15.5. 16:20 skupina A Česko – Dánsko 7:4
15.5. 16:20 skupina B Německo – Lotyšsko 8:1
15.5. 20:20 skupina A Švýcarsko – Velká Británie 3:0
15.5. 20:20 skupina B Slovensko – Polsko 4:0

Čtvrtek 16. května (den 7)

Další papírově slabší den si přichystal první velké výsledkové překvapení. Opět se o něho postaralo Rakousko, které prohrávalo na začátku třetiny s Finskem 1:2. Nejprve srovnalo krok, a poté šokovalo hokejový svět, když vstřelilo vítězný gól pouhé 2 desetiny vteřiny před závěrečnou sirénou.

MS V HOKEJI 16. KVĚTNA
16.5. 16:20 skupina A Finsko – Rakousko 2:3
16.5. 16:20 skupina B Kazachstán – Švédsko 1:3
16.5. 20:20 skupina A Kanada – Norsko 4:1
16.5. 20:20 skupina B USA – Francie 5:0

Pátek 17. května (den 8)

8. den MS v hokeji žádné překvapení nepřinesl, všichni favorité zvítězili. Naši zvládli zápas s Rakouskem dokonce s čistým kontem a posunuli se do čela skupiny A.

MS V HOKEJI 17. KVĚTNA
17.5. 16:20 skupina A Velká Británie – Dánsko 3:4
17.5. 16:20 skupina B Německo – Kazachstán 8:2
17.5. 20:20 skupina A Česko – Rakousko 4:0
17.5. 20:20 skupina B Polsko – USA 1:4

Sobota 18. května (den 9)

Také v sobotu se podařilo zvítězit všem favoritům a opět nám udělali radost čeští hokejisté. S Velkou Británií si poradili 4:1 a po celý zápas byli jasně lepší.

Neděle 19. května (den 10)

V neděli už se hrají pouze 4 zápasy, velmi dramatický byl zápas Slovenska s Lotyšskem, který rozhodly až samostatné nájezdy.

MS V HOKEJI 19. KVĚTNA
19.5. 16:20 skupina A Norsko – Rakousko 1:4
19.5. 16:20 skupina B USA – Kazachstán 10:1
19.5. 20:20 skupina A Švýcarsko – Kanada 2:3
19.5. 20:20 skupina B Slovensko – Lotyšsko 2:3 sn

Pondělí 20. května (den 11)

Pondělní program se mohl před zahájením šampionátu zdát trochu slabší, ale díky bodovým zápletkám byl nakonec velice zajímavý. Polsko a Británie jsou po dnešku jistými sestupujícími. Naopak Finsko stále živý naději na postup.

MS V HOKEJI 20. KVĚTNA
20.5. 16:20 skupina A Velká Británie – Norsko 2:5
20.5. 16:20 skupina B Švédsko – Francie 3:1
20.5. 20:20 skupina A Finsko – Dánsko 3:1
20.5. 20:20 skupina B Kazachstán – Polsko 3:1

Úterý 21. května (den 12)

Poslední den skupinové fáze se znovu odehraje 6 zápasů, které definitivně rozhodnou o postavení jednotlivých týmů v tabulce.

Česko čeká nejočekávanější duel ve skupině s Kanadou. Ve druhé skupině bude k vidění zápas Slovenska se Švédskem.

Čtvrtek 23. května (den 13)

Český tým ve čtvrtfinále po skvělém výkonu porazil USA 1:0 a postupuje do čtvrtfinále. Kromě nás postupuje i Kanada, Švýcarsko a Švédsko, které zdolalo Finy až v prodloužení.

MS V HOKEJI 23. KVĚTNA
23.5. 16:20 Čtvrtfinále Kanada – Slovensko 6:3
23.5. 16:20 Čtvrtfinále Švýcarsko – Německo 3:1
23.5. 20:20 Čtvrtfinále USA – Česko 0:1
23.5. 20:20 Čtvrtfinále Švédsko – Finsko 2:1 pp

Sobota 25. května (den 14)

Český národní tým porazil silné Švédsko a po 14 letech postupuje do finále. V něm nás čeká Švýcarsko, které nakonec přetlačilo Kanadu v nájezdech a v neděli se pokusí o historicky první zlato.

MS V HOKEJI 25. KVĚTNA
25.5. 14:20 Semifinále Švédsko – Česko 3:7
25.5. 18:20 Semifinále Kanada – Švýcarsko 2:3 sn

Neděle 26. května (den 15)

Je tu závěr světového šampionátu a s ním i medailové zápasy. Po dnešku bude jasné, která země se stane vítězem MS v hokeji 2024 organizace IIHF.