EURO 2020 / 2021 bonus 500 Kč zdarma

MS v hokeji 2019 do 20 let – programy, výsledky, sestavy, česká reprezentace + live přenosy

Již 42. hokejové MS do 20 let se bude letos konat tentokrát v Kanadě. Juniorský šampionát bude probíhat střídavě ve městech Vancouver a Victoria, přičemž na území Kanady bude konat už potřinácté. Rozlosování proběhlo standardně ve dvou skupinách po 5 týmech. Českou reprezentaci letos vede trenér Václav Varaďa a naši hráči budou zápolit ve skupině A s týmy domácí Kanady, Dánska, Ruska a Švýcarska.

Termín letošního Mistrovství světa do 20 let

Letošní ročník 2019 se koná v termínu: 26. 12. 2018 – 5. 1. 2019

Kompletní program České reprezentace na MS juniorů do 20 let

Česká reprezentace ve skupině A, tyto zápasy se budou konat ve Vancouveru – v Rogers Aréně, jež je domovem týmů NHL Vancouver Canucks.

  • 26. 12. 2018 Česko – Švýcarsko (18:00)
  • 29. 12. 2018 Česko – Rusko (02:00)
  • 30. 12. 2018 Kanada – Česko (02:00)
  • 31. 12. 2018 Dánsko – Česko (22:00)

Sledujte aktuální dění na MS do 20 let (videa, fotky, zajímavosti)

  • Video IIHF – Video zostrihy zo všetkých zápasov MS v hokeji juniorov 2019
  • IIHF web – Oficiálny web šampionátu – aktuality a novinky (EN)
  • Facebook – Oficiálna FB stránka IIHF
  • Instagram – Oficiálna Instagram profil IIHF
  • Twitter – Oficiálny Twitter profil IIHF

Aktuální nominace českého týmu na MS v hokeji juniorů do 20 let

Zúžení českého týmu na světový šampionát hokejistů – MS v hokeji juniorů do 20 let, pocítili obránci Martin Hugo Haš z týmu Tappary Tampere a Libor Zábreanský ml. který aktuálně hraje v WHL za Klovny. Dalším „postiženým“ je útočník Matěj Blümel z Waterloo z USHL. Do konečného výběru kouče Václava Varadi se vešlo celkem 25 hráčů – tři brankáři, osm beků a čtrnáct útočníků.

Aktuální soupiska českého týmu

Útočníci:Jan Hladonik (Třinec; Frýdek-Místek), Jan Jeník (Liberec; Benátky nad Jizerou), Ondřej Machala (Pardubice; Frýdek-Místek), Karel Plášek (Kometa Brno), Jakub Pour (Plzeň; Litoměřice), Petr Čajka (Erie/OHL), Kryštof Hrabík (Tri-City/WHL), Martin Kaut (Colorado Eagles/AHL), Jan Kern (Omaha/USHL), Jáchym Kondelík (University of Connecticut/NCAA), Jakub Lauko (Rouyn Noranda/QMJHL), Martin Nečas (Charlotte/AHL), Matěj Pekař (Barrie/OHL), Filip Zadina (Grand Rapids/AHL).

Obránci:Michael Gaspar (Hradec Králové; Litoměřice), David Kvasnička (Plzeň; Litoměřice), Jakub Galvas (Olomouc), Dalimil Mikyska (Kometa Brno; Třebíč), Matyáš Zelingr (Kladno), Daniel Bukač (Niagara/OHL), Filip Král (Spokane/WHL), Radim Šalda (Rimouski/QMJHL).

Brankáři: Lukáš Dostál (Kometa Brno; Třebíč), Jakub Škarek (Lahti/Fin.), Jiří Patera (Brandon/WHL).

Složení základních skupin na MS v hokeji 2019 do 20 let

  • A-skupina (Vancouver): Kanada, ČESKO, Rusko, Švýcarsko, Dánsko
  • B-skupina (Victoria): Švédsko, USA, Finsko, Slovensko, Kazachstán

V jakých halách se budou jednotlivé skupiny hrát?

  • Vancouver (Rogers Arena, 18 910 diváků) – skupina A
  • Victoria (Save-On-Foods Memorial Centre, 7 006 diváků) – skupina B

MS v hokeji 2019 do 20 let – kompletní program zápasů + výsledky

26. 12. 2018 (středa)

  • 22:00 Česko – Švýcarsko, 2:1

27. 12. 2018 (čtvrtek)

  • 0:30 USA – Slovensko, 2:1
  • 2:00 Kanada – Dánsko, 14:0
  • 3:30 Finsko – Švédsko, 1:2
  • 22:00 Rusko – Dánsko, 4:0

28. 12. 2018 (pátek)

  • 0:30 Slovensko – Švédsko, 2:5
  • 2:00 Švýcarsko – Kanada, 2:3
  • 3:30 Finsko – Kazachstán, 5:0

29. 12. 2018 (sobota)

  • 2:00 ČESKO – Rusko, 1:2
  • 3:30 Kazachstán – USA, 2:8
  • 22:00 Dánsko – Švýcarsko, 0:4

30. 12. 2018 (neděle)

  • 0:30 Slovensko – Finsko, 1:5
  • 2:00 Kanada – Česko, 5:1
  • 3:30 Švédsko – USA, 5:4

31. 12. 2018 (pondělí)

  • 2:00 Švýcarsko – Rusko, 4:7
  • 3:30 Kazachstán – Slovensko, 2:11
  • 22:00 Dánsko – ČESKO, 4:0

1. 1. 2019 (úterý)

  • 0:30 Švédsko – Kazachstán, 4:1
  • 2:00 Rusko – Kanada, 2:1
  • 3:30 USA – Finsko, 4:1

2. 1. 2019 (středa)

ČTVRTFINÁLE:

  • 22:00 Kazachstán – Dánsko, 4:3
  • 1:00 Švýcarsko – Švédsko, 2:0
  • 3:30 Finsko – Kanada, 2:0
  • 4:00 USA – ČESKO, 3:1
  • 4:30 Slovensko – Rusko, 3:8

4. 1. 2019 (pátek)

SEMIFINÁLE:

  • 22:00 ??? – ???

ZÁPAS O UDRŽANIE Č. 2:

  • 18:00 ??? – ???

5. 1. 2019 (sobota)

SEMIFINÁLE:

  • 2:00 ??? – ???

ZÁPAS O TŘETÍ MÍSTO:

  • 22:00 ??? – ???

ZÁPAS O UDRŽENÍ Č. 3:

  • 18:00 ??? – ???

6. 1. 2019 (neděle)

FINÁLE:

  • 2:00 ??? – ???

Konečné pořadí loňského MS v hokeji do 20 let 2018:

  1. Kanada
  2. Švédsko
  3. USA
  4. ČESKO
  5. Rusko
  6. Finsko
  7. Slovensko
  8. Švýcarsko
  9. Dánsko
  10. Bělorusko