Pohár osvoboditelů 2024 – program, týmy, skupiny, výsledky

Zatímco v Evropě máme Ligu Mistrů, v Jižní Americe mají tradiční Pohár osvoboditelů neboli Copa Libertadores. Podívejte se na jeho letošní program, týmy, skupiny, aktuální výsledky, kde si vsadit a kde se dá tento turnaj sledovat.

Pohár osvoboditelů

Pohár osvoboditelů je prestižní klubová soutěž, které se účastní nejlepší fotbalové týmy z 10 zemí Jižní Ameriky. Sledovat sportovní přenosy z Copa Libertadores živě můžete na streamech sázkových kanceláří.

Letos se koná již 65. ročník, titul z loňského roku obhajuje brazilský celek Fluminense, který ve finále porazil Boca Juniors 2:1 po prodloužení.

Vítěz Poháru osvoboditelů se pravidelně účastnil Mistrovství světa ve fotbale klubů, kde byl automaticky nasazen i vítěz evropské Ligy Mistrů. Další MS klubů se plánuje na rok 2025, kdy by se mělo odehrát nově v rozšířeném formátu s 32 týmy.

Pohár osvoboditelů 2024

Sledujte Pohár osvoboditelů 2024 na TV Tipsport a vsaďte si na vítěze. Finále letošního ročníku se odehraje 30. listopadu v Buenos Aires.

POHÁR OSVOBODITELŮ 2024
Datum 6.2. – 30. 11. 2024
Místo Jižní Amerika
Počet týmů 47
Live stream TV Tipsport
Minulý vítěz
Fluminense (BRA)
Nejúspěšnější tým Independiente (ARG)

Pohár osvoboditelů program

Program letošního Poháru osvoboditelů má tři fáze. V té první se konají tři předkola, v nichž jednotlivé týmy bojují o postup do druhé fáze turnaje, postupují 4 celky.

Druhé skupinové fáze se účastní celkem 32 týmů, z toho 28 je nasazených a zbylé 4 týmy jsou postupující z první části poháru. Rozděleny jsou do 8 skupin po 4 týmech a hrají ve skupině každý s každým dva zápasy.

Jako poslední se pak hraje klasické play-off, do kterého z každé skupiny postupí první dva týmy, mužstva na 3. místech jdou do turnaje Copa Sudamericana. Play-off začíná osmifinálovými zápasy, následuje čtvrtfinále, semifinále a finále.

Copa Libertadores týmy

Přímo do skupinové fáze poháru Copa Libertadores 2024 je letos nasazeno 28 týmů, které doplní 4 postupující mužstva. Podívejte se na jejich rozmístění do košů, z nichž se následně budou losovat základní skupiny:

  • A-koš – Fluminense, Palmeiras, River Plate, Flamengo, Grêmio, Peñarol, São Paulo, LDU Quito
  • B-koš – Atlético Mineiro, Independiente del Valle, Libertad, Cerro Porteño, Estudiantes, Barcelona, Bolívar, Junior
  • C-koš – San Lorenzo, The Strongest, Universitario, Deportivo Táchira, Rosario Central, Alianza Lima, Milionarios, Talleres
  • D-koš – Caracas, Liverpool, Huachipato, Cobresal a 4 postupující z první fáze

Překvapivě letos v Copa Libertadores chybí jeden z nejslavnějších klubů v Jižní Americe, argentinští Boca Juniors. Ti skončili v loňském ročníku nejvyšší argentinské ligy až na 6. místě a letos tak hrají pouze pohár Copa Sudamericana.

Pohár osvoboditelů skupiny

Jakmile budeme znát postupující z první fáze a zároveň budou rozlosovány základní skupiny, uvedeme zde jejich přehled.

Pohár osvoboditelů výsledky

Všechny výsledky z Poháru osvoboditelů vždy najdete na portálu Livesport.cz, kde můžete sledovat z jednotlivých zápasů i průběžné skóre.

VIDEO: Sestřih finále Copa Libertadores 2023

Copa Libertadores kurzy

Na Copa Libertadores kurzy vypisují i české sázkové kanceláře, můžete si tak na tento slavný jihoamerický fotbalový pohár vsadit.

COPA LIBERTADORES S BONUSEM
Tipsport 300 Kč bez vkladu VSADIT ›
Betano 500 Kč bonus VSADIT ›
Chance 200 Kč zdarma VSADIT ›
Sazkabet 500 Kč na ruku VSADIT ›
Fortuna 600 Kč bez rizika VSADIT ›
[18+] MF varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Kde sledovat Pohár osvoboditelů

V žádné televizi u nás sice sledovat Pohár osvoboditelů nejde, přímé přenosy ale naštěstí vysílají alespoň sázkové kanceláře. Jednotlivé přenosy si tak můžete zdarma pustit např. na TV Tipsport.

SPUSTIT TV TIPSPORT ▷

Copa Libertadores live stream

  1. Registrujte se u Tipsport a přihlaste se
  2. V horní liště klikněte na „LIVE“
  3. Vyberte „FOTBAL“
  4. Zvolte závod a sledujte live!

Odteď můžete sledovat sportovní přenosy 7 dní zcela zdarma.

Kromě sledování fotbalu na TV Tipsport nezapomeňte využít vstupní bonus 300 Kč jen za registraci!

Live přenos na TV Tipsport živě

Pohár osvoboditelů historie

První ročník Poháru osvoboditelů se hrál v roce 1960 a hrálo ho jen 7 týmů, postupně se ale počet účastníků rozšiřoval. Turnaj nese pojmenování na počest osvoboditelů Jižní Ameriky od španělské nadvlády.

Mezi pěticí nejúspěšnějších týmů historie Copa Libertadores jsou 4 argentiské celky (Independiente, Boca Juniors, River Plate a Estudiantes), z ostatních zemí má nejvíce triumfů uruguayský Peñarol. Posledních 5 ročníků ale vyhrál vždy tým z Brazílie.

Pohár osvoboditelů dnes

Další informace, zajímavosti, fotky, videa a další obsah o fotbalovém turnají Pohár osvoboditelů najdete na jeho oficálním webu a sociálních sítích:

Zdroje: wikipedia.org., tipsport.cz, livesport.cz