Africký pohár národů 2024 – program, skupiny, formát, live stream, stadiony

Africký pohár národů 2024 se koná od 13. ledna do 11. února v Pobřeží Slonoviny. Podívejte se na jeho program, rozlosování, tabulky skupin a informace, kde jednotlivé zápasy sledovat nebo kde si na ně vsadit.

SLEDUJTE LIVE STREAM ▷

Africký pohár národů 2024

Podobně jako u nás máme Mistrovství Evropy ve fotbale a v Jižní Americe turnaj Copa America, v Africe se pravidelně pořádá jejich vlastní šampionát, který se jmenuje Africký pohár národů.

Ten se koná vždy jednou za dva roky. Ten letošní byl nakonec  kvůli obavám z klimatických podmínek přesunut z léta 2023 na začátek tohoto roku. V našem článku najdete všechny důležité informace, včetně toho, kde sledovat fotbal live.

Africký pohár národů AFCON

Africký pohár národů AFCON je nejvýznamnější fotbalovou událostí černého kontinentu. Zúčastní se ho nejlepší fotbalisté z tohoto světadílu a rozdají si to o titul krále Afriky. Obhájcem titulu z posledního turnaje jsou fotbalisté Senegalu.

AFRICKÝ POHÁR NÁRODŮ 2024
Datum 13. 1. – 14. 2. 2024
Místo Pobřeží Slonoviny
Počet týmů 24
Live stream TV Tipsport
Minulý vítěz
Senegal
Nejúspěšnější země Egypt (7 titulů)

Fotbalový Africký pohár národů 2024

Fotbalový Africký pohár národů je soutěž, která se poprvé konala v roce 1957 a pořádá se pravidelně jednou za dva roky. Zatímco ze začátku se ho účastnily pouze čtyři země, postupně počet účastníků narůstal až na dnešních 24 týmů.

Historicky nejúspěšnější zemí je Egypt, který Africký pohár národů vyhrál už 7x (a má medailovou bilanci 7-3-3), mezi další úspěšné týmy patří Kamerun (5-2-2), Ghana (4-5-1) a Nigérie (3-4-8).

Africký pohár národů 2024 program

Africký pohár národů 2024 začíná už 13. ledna, kdy domácí Pobřeží Slonoviny vyzve tým z Guinea-Bissau. Sportovní přenosy ze závěrečných bojů o medaile budou moci fanoušci sledovat o víkendu 10.-11. února.

 • 13. – 24. 1. – zápasy ve skupinách
 • 27. – 30. 1. – osmifinále
 • 2. – 3. 2. – čtvrtfinále
 • 7. 2. – semifinále
 • 10. 2. – zápas o bronz
 • 11. 2. – finále

Pohár afrických národů 2024 skupiny

Fotbalový pohár afrických národů má podobné schéma jako ME ve fotbale, takže účastníci jsou rozdělení do základních skupin a následuje vyřazovací fáze.

24 týmů je rozčleněných do 6 skupin po čtyřech, kde hrají klasicky každý s každým. Oproti Mistrovství Evropy se na konci hraje i zápas o bronz.

 • A-skupina: Pobřeží Slonoviny, Nigérie, Rovníková Guinea, Guinea-Bissau
 • B-skupina: Egypt, Ghana, Kapverdy, Mozambik
 • C-skupina: Senegal, Kamerun, Guinea, Gambie
 • D-skupina: Alžírsko, Burkina Faso, Mauretánie, Angola
 • E-skupina: Tunisko, Mali, JAR, Namibie
 • F-skupina: Maroko, DR Kongo, Zambie, Tanzanie

Kde sledovat Pohár afrických národů 2024

Africký pohár národů u nás žádná televize nevysílá, dá se ale sledovat prostřednictvím TV Tipsport.

SPUSTIT TV TIPSPORT ▷

Africký pohár národů live stream

 1. Registrujte se u Tipsport a přihlaste se
 2. V horní liště klikněte na „LIVE“
 3. Vyberte „FOTBAL“
 4. Sledujte zápasy!

Kromě sledování fotbalu na TV Tipsport nezapomeňte využít vstupní bonus 300 Kč jen za registraci!

Live přenos na TV Tipsport živě

Fotbal Africký pohár národů 2024 výsledky a tabulky

Všechny aktuální i průběžné výsledky, tabulky a další podrobnosti z Afrického poháru národů 2024 najdete na webu livesport.cz.

Africký pohár národů formát

Fotbalového turnaje Africký pohár národů se letos účastní 23 týmů, které se do něj kvalifikovaly + Pobřeží Slonoviny, které mělo jako pořadatel účast jistou. Nejdříve je čeká skupinová fáze – jsou rozděleny do šesti skupin po čtyřech týmech.

Utkají se v nich každý s každým a do dalších bojů postoupí první dva týmy z každé skupiny + 4 nejlepší mužstva ze třetích míst. Těchto 16 postupujících týmů si pak zahraje osmifinále, vítězové postoupí do čvrtfinále, následuje semifinále a boje o medaile.

Mistrovství Afriky ve fotbale kurzy

Na Mistrovství Afriky ve fotbale si můžete vsadit už nyní – české sázkové kanceláře už vypsaly kurzy a sázet je možné jak na zápasy v základních skupinách, tak i na vítěze skupin nebo na celkového vítěze turnaje.

Mezi největší favority bookmakeři řadí Maroko, Senegal, Pobřeží Slonoviny a Alžírsko. Kurzy na Africký pohár národů už vypsali Tipsport, Fortuna, Chance i Betano.

AFCON S BONUSEM ZDARMA
Tipsport 300 Kč bez vkladu VSADIT ›
Betano 300 Kč bonus VSADIT ›
Chance 200 Kč zdarma VSADIT ›
Sazkabet 500 Kč na ruku VSADIT ›
Fortuna 600 Kč bez rizika VSADIT ›
[18+] MF varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Africa Cup of Nations stadiony

Požadavkem CAF bylo, aby pořadatel pro Africa Cup of Nations nabídl alespoň 6 stadionů, z toho 2 o kapacitě min. 40 000, 2 s kapacitou min. 20 000 a 2 o kapacitě min. 15 000 diváků.

I díky renovacím a výstavbě nových stadionů tyto podmínky Pobřeží Slonoviny splnilo a Africký pohár národů se se tak bude hrát na těchto místech:

STADIONY PRO AFRICKÝ POHÁR NÁRODŮ
Město Stadion Kapacita
Abidjan Alassane Ouattara Stadium 60 000
Abidjan Felix Houphouet Boigny Stadium 33 000
Bouaké Stade de la Paix 40 000
Korhogo Amadou Gon Coulibaly Stadium 20 000
San-Pédro Laurent Pokou Stadium 20 000
Yamoussoukro Charles Konan Banny Stadium 20 000

CAF Afrika

Zkratka CAF znamená Confederation of African Football, neboli Konfederace afrického fotbalu. Pod ni patří kromě fotbalu i futsal a plážový fotbal a zahrnuje 54 zemí Afriky.

CAF Afrika byla založena v roce 1957 v Súdánu, prvními členy byli Súdán, Egypt, Etiopie a JAR. Kromě Afrického poháru národů pořádá CAF také Africké mistrovství národů, různé mládežnické soutěže a ženské fotbalové turnaje. Z klubových turnajů pak Ligu mistrů CAF a Konfederační pohár CAF.

Zdroje: wikipedia.org, tipsport.cz