MS ve fotbale 2022 Katar – Argentinci vzali trofej obhájcům titulu! Messi už má třešničku na dort

MS ve fotbale 2022 Katar se konalo poprvé v historii v arabské zemi a poprvé také v podzimním období, konkrétně na přelomu listopadu a prosince. Zde je sumář toho nejdůležitějšího – program, termíny, výsledky, tabulky a mnoho dalšího.

• 13. – 14. prosinec: semifinále
  • 17. prosinec: zápas o 3. místo
  • 18. prosinec: finále

MS ve fotbale 2022 Katar finále

MS ve fotbale 2022 je za námi. Vyhrála Argentina, která ve finále dokázala po penaltách porazit Francii. Skóre po devadesáti minutách bylo 2:2, 3:3 po prodloužení a 4:3 po konečném penaltovém rozstřelu.

Lionel Messi tak skutečně vyhrál co se dalo a po Diegu Maradonovi je dalším kapitánem Argentiny (MS 1986), který do rodné země přiveze titul pro mistry světa.

Messi je první hráčem který na jednom mistrovství dokázal skórovat ve skupinové fázi a v každém zápasu play-off. Navíc má aktuálně nejvíce startů na MS – 26, letos předběhl Lothara Matthause a byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Tabulku střelců tohoto mistrovství ale nevyhrál, lepší byl Kylian Mbappé. Ten je navíc teprve druhým hráčem, který ve finále MS vstřelil hat-trick.

MS Katar 2022 tabulka střelců:

Tabulku střelců MS 2022 vyhrál Kylian Mbappé, který rozvlnil síť celkem 8krát, což se na jednom mistrovství podařilo naposled Ronaldovi na MS 2002.

1. K. Mbappé (FRA) 8+2
  2. L. Messi (ARG) 7+3
  3. O. Giroud (FRA) 4+0
  4. J. Álvarez (ARG) 4+0

Finále: Argentina vs Francie 4:3 po pen.

Ve finále MS ve fotbale 2022 Katar na sebe narazily týmy Argentiny a Francie. Oba měly z MS po dvou titulech (A: 1978, 1986; F: 1998, 2018). Argentina vedla na vzájemné zápasy na světovém šampionátu 2:1.

První poločas finálového zápasu patřil Argentině. Ta šla do vedení po penaltě Lionela Messiho a po přenádherné akci a zakončení Angela Di Marii to bylo už 2:0. Francouzský trenér Didier Deschamps tak byl nucen provést dvě změny v sestavě hned v prvním poločase. Ze hry se ve 41. minutě poroučel šestatřicetiletý Olivier Giroud a Ousmane Dembele (25), do hry šly mladé pušky z Bundesligy Marcus Thuram (25) a Randal Kolo Muani (24).

Argentina diktovala tempo hry i začátkem druhého poločasu. V 71. minutě tak trenér Deschamps provedl další dvě střídání na něž to bylo v tu chvíli už 4:1. Francie v tu chvíli začala hrát na tři stopery a začaly se dít věci! Francie, konkrétně Kylian Mbappé, otočili za dvě minuty! Nejprve z penalty po faulu Nicolase Otamendiho, podruhé když obral Kingsley Coman jinak výborně hrajícího Mesiiho. Po devadesáti minutách tak platilo skóre 2:2.

Ve 109. minutě úřadoval opět Messi a vše nasvědčovalo tomu, že Argentina si pro titul pro mistry světa nakonec opravdu dokráčí. To by ale ve vápně nesměl zahrát rukou Gonzalo Montiel. Mbappe – penalta – 3:3 a zápas dospěl do penaltového rozstřelu.

Penalty neproměnily hned dva francouzští hráči Coman a Tchouaméni, kdežto Argentina byla stoprocentní. Na penalty tak zvítězila 4:2 a 4:3 celkově.

Video bude doplněno jakmile se objeví na oficiálním YT kanálu.

KOMPLETNÍ PROGRAM A VÝSLEDKY PLAY-OFF MS 2022 ⇓

Mistrovství světa ve fotbale 2022

V článku se dozvíte všechny potřebné informace z MS ve fotbale Katar – týmy, skupiny, kompletní program zápasů, a také jak sledovat MS fotbal živě.

MS Katar 2022 play-off

Podívejte se na program a výsledky vyřazovací fáze MS ve fotbale 2022 Katar.

PROGRAM PLAY OFF MS 2022
Datum Fáze Zápas Výsledek
3.12 Osmifinále Nizozemsko – USA 3:1
3.12. Osmifinále Argentina – Austrálie 2:1
4.12. Osmifinále Francie – Polsko 3:1
4.12. Osmifinále Anglie – Senegal 3:0
5.12. Osmifinále Japonsko – Chorvatsko 1:2 (po pen.)
5.12. Osmifinále Brazílie – Jižní Korea 4:1
6.12. Osmifinále Maroko – Španělsko 1:0 (po pen.)
6.12. Osmifinále Portugalsko – Švýcarsko 6:1
9.12. Čtvrtfinále Chorvatsko – Brazílie 2:1 (po pen.)
9.12. Čtvrtfinále Nizozemsko – Argentina 2:3 (po pen.)
10.12. Čtvrtfinále Maroko – Portugalsko 1:0
10.12. Čtvrtfinále Anglie – Francie 1:2
13.12. Semifinále Argentina – Chorvatsko 3:0
14.12. Semifinále Francie – Maroko 2:0
17.12. O 3. místo Chorvatsko – Maroko 2:1
18.12. Finále Argentina – Francie 4:3 (po pen.)

MS ve fotbale 2022 Katar – skupiny

Podívejte se na program a výsledky skupinové fáze MS ve fotbale 2022 Katar.

Mistrovství světa 2022 ve fotbale tabulky

Mistrovství světa ve fotbale 2022 aktualizované tabulky.

Kdy se konalo MS Katar 2022

MS v Kataru 2022 se konalo od neděle 20. listopadu do neděle 18. prosince. Tento netradiční termín (místo letních měsíců) byl určen z důvodu vysokých teplot, které Katar postihují každý rok v průběhu léta.

Klubové šampionáty jako Liga mistrů nebo Evropská liga byly během Mistrovství světa ve fotbale přerušeny. To platilo i pro domácí soutěže, včetně Fortuna ligy.

Příznivé časy na MS 2022 pro Evropu

MS fotbal 2022 bylo i přes exotické místo konání vysíláno v atraktivních časech pro českého diváka.

Zápasy skupin šlo sledovat v 11:00, 14:00, 17:00 a 20:00 středoevropského času.

Osmifinálové a čtvrtfinálové zápasy se se odehrály v 16.00 a 20.00 SEČ. Semifinálové zápasy bylo možné sledovat ve 20.00 a finále a zápas o třetí místo v 16.00.

Domácí Katar zahájil první světový šampionát na Blízkém východě 20. listopadu v 17.00 na stadionu Al Bayt s kapacitou 60.000 diváků. Finále bylo na programu 18. prosince v 16.00 na stadionu Lusail dokonce pro 80.000 fanoušků.

MS Katar 2022 skupiny

Na MS Katar 2022 bylo 8 skupin po čtyřech týmech. Do vyřazovací části, nebo chcete-li play-off, postoupily nejlepší dva týmy.

Kdo postoupil na Mistrovství světa

Postupující na MS 2022. Nejvíc účastníku měla Evropa, z které postoupilo 13 týmů

• Asie a Oceánie: Katar, Írán, Saudská Arábie, Japonsko, Jižní Korea, Austrálie
  • Afrika: Senegal, Tunisko, Maroko, Kamerun, Ghana
  • Evropa: Anglie, Německo, Dánsko, Belgie, Francie, Chorvatsko, Nizozemsko, Srbsko, Španělsko, Portugalsko, Švýcarsko, Wales, Polsko
  • Jižní Amerika: Argentina, Brazílie, Ekvádor, Uruguay,
  • Severní a Střední Amerika: Mexiko, Kostarika, USA, Kanada

Kde sledovat Mistrovství světa ve fotbale live

Úsporná opatření České televize dovedla veřejnoprávní TV k zásadnímu kroku, že se podělí o vysílací práva se soukromou TV Nova.

Obě televize si rozdělily zápasy MS ve fotbale takto. ČT odvysílá 32 zápasů, TV Nova 18 utkání a 14 duelů odvysílají společně.

Česká televize měla vysílací práva na utkání všech fotbalových mezinárodních soutěží. V roce 2021 odvysílala například také ME ve fotbale nebo utkání kvalifikace na Mistrovství Evropy do 21 let.

ČT Sport si pustíte také online, na stránkách České televize. Zde naleznete také archiv vysílaných zápasů.

TIP ❱ Jak sledovat Mistrovství světa ve fotbale live ›

Katar MS 2022 stadiony

Sedm z osmi stadionů bylo postaveno speciálně pro MS Katar.  Jedině stadion Khalifa byl otevřen už roku 1976 a roku 2017 prošel rekonstrukcí.

STADIONY MS FOTBAL 2022
Město Stadion Kapacita Zápasy
Lusail Lusail 80.000 6 zápasů ve skupině, 1 osmifinále, 1 čtvrtfinále, 1 semifinále, finále
Al Khor Al Bayt 60.000 zahajovací zápas, 6 zápasů ve skupině, 1 osmifinále, 1 čtvrtfinále, 1 semifinále